Close
Giriş Bilgileriniz

9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: Parça eşliği

Gitar Dersi Video
    Durumu: l3ymelody çevrimdışı
    Yer: ANKARA
    Beğendiği Mesajlar: 13
    1 Mesajına 1 beğeni yapıldı.

Standart Parça eşliği

Bas gitar çalıyorum site sayesinde başladım çalmaya umut yenilmez derslerini görünce devamı gelir umuduyla bir cort gitar almıştım neyse önemli değil gelmedi ben kendime bir arkadaşım aracığıyla hoca ayaraldım oydu buydu vs. 3.ayıma giricem işte eşlik ritim vs öğrendim tekniğimin iyi oldunu söyledi şebnem ferah-sil baştan çalıyoruz bilgisayardan dinliyoruz şarkıyı eşlik etmem gerekiyor akorlar var elimde ama bass drum'a göre çalmam gerekiyor ben bass drum'ın sesini ayırt edemiyorum yada nasıl söylesem anlıyamıyorum yani ona uygun algılayıp çalmam gereken yerde çalamıyorum ya erken ya çalıyorum yada gecikiyorum sanırım benim duyupta çaldığım sesler trampet sesleri sanırım,yani ayırt etmek için işte bası iyi veren kulaklık al pcnin ekolyazırın aç felan filan dediler.Kulaktan duyma hareket etmek istmedim,hocayla sömestır tatili vesileysiyle 2 hafta ders yapmıcaz hoca geldiğine hazır olıyım istiyorum en kısa zamanda ayırt etmek için ne yapmalım hani kulak kasıyım desem algılmadıktan sonra kaç yazar inşallah açıklayabilmişimdir sorunmu

şimdiden teşekkürler
    Konu l3ymelody tarafından (24.01.11 Saat 01:40 AM ) değiştirilmiştir.

Gitar Dersi Video
    Durumu: Nirde çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 68
    39 Mesajına 77 beğeni yapıldı.

Başta bende de oluyordu bu sorun hemde elektroda.Zamanla oldu defalarca denedim en sonunda artık farkında olmadan şarkılara eşlik edebiliyordum.Gitar böyle birşey herşey denemek ve zamana bağlı.Pes etmemelisin.

Gitar Dersi Video

cevap kesmedi başka yardımcı olabilicek kişiler varsa lütfen biraz vakit ayırsın

Yasaklı
    Durumu: Berkin Gürcan çevrimdışı
    Yer: Evden(Denizli)
    Beğendiği Mesajlar: 103
    74 Mesajına 106 beğeni yapıldı.

VirtualDrumming.com | Virtual drums, Drum games, Online games for kids

Her gün sabahları ya da yatmadan önce bas davuluna vur 5 dk falan hiç kesmeden, sonra ufak ritimler öğren davulda 4/4 lük çok kolay.Alışırsın sese.

Yasaklı
    Durumu: xz1234 çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 71
    76 Mesajına 111 beğeni yapıldı.

Anladığım kadarıyla sen ritim kaçırıyorsun.
    Bu ritim kulağıyla ilgili birşey.Ekolayzer ile ilgisi yok.
    Geliştireceksin.

Şu akort cihazlarının içinde ya da tek satılan metronomlar var,içlerinde farklı nota değerleriyle ritimler var.
    Belli bir hıza(BPM) ayarla 70-100 arası olabilir.
    İlk önce bir vuruştan başla,alet her biplediğinde bas gitarı çal.Bu her şekilde olabilir.1-2-3-4 parmak egzersiziyle de yapabilirsin sadece Mi-Fa yaparakta yapabilirsin.Her bipte E'ye vurabilirsin.Fark etmez.Hakkıyla yaptığına inandığında sonraki egzersize geç.
    Sonra iki yarım vuruşlara geç (kar-tal).Aynı şeyleri her biplediğinde yine uygula.Yine tamam olduğunda 4 çeyrek(ge-li-bo-lu).Sonra öbürleri.Eğer bunları tam yapabiliyorsan şarkı çalışacaksın.
    Ağır bir tempoda çalış,sonra hızlandır.
    Selim Hoca'nın derslerinden nota değerleriyle ilgili bölümleri izle.Bas gitar'dan hiç bir farkı yok.

Yapamıyorum diye bir şey yok.Yapamaman beceriksizliğini göstermez.Ayrıca hiçbirşey gökten vahiy olarak inmez,çalışacaksın.

6. xz1234 adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

l3ymelody (07.02.11)

Gitar Dersi Video

bu videonun acayip faydası oldu belki başka arkdaşlarda sıkıntı çekiyordur koyıyım dedim nasıl oldu o iş anlatıyım inanamadım vallahi kendimde başka parçalarda deniyim dedim ve bass drum cok rahat anlıyordum nese nasıl dinledim onu anlatıyım 3-5 kere felan izledim ama şöyle ilk önce çalan adama baktımrekoru nasıl kırmış felandı filandı sonra sağ tarafa baktımki yanda geçen bass drum bayağa bi bol dedim şu ekranı izliyim nasıl bi ses çıkıyor ne derece baskın bir ses onu yaptım,sonra sesi iyice anlamaya başladığımda gözümü kapattım ve o arada ampul yandı artık ayırt ediyoroum 300-500 çok sevinçiliyim
    Konu l3ymelody tarafından (07.02.11 Saat 06:56 PM ) değiştirilmiştir.

Gitar Dersi Video
    Durumu: YTK çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 1
    7 Mesajına 9 beğeni yapıldı.

bas gitardan pek anlamam ama bence şunu dene elindeki notalar ölçü ölçüdür önce ritmi kavra sonra da o notaları ölçü ölçü çalış ayrca guitar heroda şebnem farah şarkısı bulamazsın

Gitar Dersi Video

zaten sorunum bas gitarla alakı değil kulakla alaklı

Gitar Dersi Video
    Durumu: YTK çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 1
    7 Mesajına 9 beğeni yapıldı.

fostum kulağını internet üzerinden geliştiremem ama söylediğim şeyi denersen bahsettiğin şebnem ferah parçasını hazırlayabilirsin diye düşündüm

Bu Konudaki Etiketler

Gitar Dersi Video
Selim IŞIK ile Gitar dersi videoları, gitar akorları, gitar tabları, gitar kursu ve müzik forumu.
Sosyal Platformlar