Close
Giriş Bilgileriniz

8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: Signature Gitarlar...

Yasaklı
    Durumu: Blood.Drunk çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 1
    1 Mesajına 1 beğeni yapıldı.

Standart Signature Gitarlar...

Yaza doğru yeni bir gitar alacağım signature olacak bu gitar. Size sormak istiyorum, ben tek bir grubun parçalarını çalmam (forumdaki bir çok kisi de çalmaz eminim) ama bir grubun signature gitarını alıp bambaşka birsey çalmak mantıklı mıdır? Sırf adı için almıyorum özellikleri de o fiyat araligindaki gitarlardan aşağıda kalmıyor. Özetlemem gerekirse, çok farklı gruplar çalıyorum signature gitar almak mantıklı mıdır ? Yorumlarınızı yazarsanız bu konu hakkında sevinirim. Teşekkürler...

Gitar Dersi Video
    Durumu: RoCKeR_BoY çevrimdışı
    Yer: F# Minör
    Beğendiği Mesajlar: 179
    198 Mesajına 265 beğeni yapıldı.

proplem olmaz =) bırı kalkıp bu gıtarla bu sarkıyı calıyosun dıyecek degıl herhalde =))) ama sadece gıtarın ne tarz ton verdıgıne dıkkat etmenı tavsıye ederım . gıtarı almadan once deneme sansın varsa gıt bı dene

Yasaklı

Gitarın tonunda sorun yok gidip denedim yapacagım tarza uygun.Yorumun için teşekkürler

Gitar Dersi Video
    Durumu: barisakkus çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 12
    6 Mesajına 6 beğeni yapıldı.

Signature gitarın tonu hoşuna gittiyse durma al. Yani illa bi gitaristin gitarı olacak diye diğer müzisyen veya gruplara uymayacak diye bi durum yok. Yapacağın tarzdaki bütün gruplara muhtemelen uyacaktır. Signature gitarlar gerek işçilik gerek ağaç bakımından özel olarak üretilmişlerdir . Ama en önemlisi senin kafandaki tona ulaşıp kendi karakterize tonunu yakalamak olacaktır.
    Konu barisakkus tarafından (26.03.12 Saat 10:13 AM ) değiştirilmiştir.
    Ne , nerede olduğunun farkında ol ve sakın umudunu yitirme.

Yasaklı

Alıntı barisakkus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Signature gitarın tonu hoşuna gittiyse durma al. Yani illa bi gitaristin gitarı olacak diye diğer müzisyen veya gruplara uymayacak diye bi durum yok. Yapacağın tarzdaki bütün gruplara muhtemelen uyacaktır. Signature gitarlar gerek işçilik gerek ağaç bakımından özel olarak üretilmişlerdir . Ama en önemlisi senin kafandaki tona ulaşıp kendi karakterize tonunu yakalamak olacaktır.
    Iscilik ve agac konusunda ben de ayni seyi dusunmustum. Sadece o gruba ait olan bir grupla baska bir sey calmak biraz mantiksiz gelmisti meraktan sormustum. Fikirleriniz icin tesekkurler

Gitar Dersi Video
    Durumu: Burak Berker çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 366
    137 Mesajına 202 beğeni yapıldı.

Elbette signature gitarlar sırf o grubun veya virtiözün şarkıları çalınsın diye üretilmemiştir.Ancak her gitarda olduğu gibi onlardada belirli bir ton yelpazesi vardır , buna dikkat etmelisin.Mesela İbanezin Satriani sign ı.Push-pull sistemi sayesinde humbucker manyetikler single a bolünebilmektedir.Özünde Satriani tonu taşıyan bu gitarlar mükemmel bir hard rock veya blues tonları yakalayabilmektedir.
    Ekipman:İbanez RG370DXL(DiMarzio The Tone Zone ve DiMarzio Air Norton modifiyeli)
    Yamaha APX700L
    Line6 POD HD400
    Edifier R2600 Speakers
    Roland RH-A7 Headphones

7. Burak Berker adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

Blood.Drunk (26.03.12)

Gitar Dersi Video
    Durumu: acaipserdi1997 çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 0

Sırf belli bir şeyi çalacaksın diye bir şart yok kimse sana birşey demez parasını alır işine devam eder. Ama bence signature gitara ödiyeceğin fiyata çok daha iyi özelliklere sahip gitarlar da bulabilirsin çok yönlü gitarlar çok.

Yasaklı

Alıntı acaipserdi1997 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sırf belli bir şeyi çalacaksın diye bir şart yok kimse sana birşey demez parasını alır işine devam eder. Ama bence signature gitara ödiyeceğin fiyata çok daha iyi özelliklere sahip gitarlar da bulabilirsin çok yönlü gitarlar çok.
    Ben heavy metal thrash arada death (stres atmak için daha güzeli yok) çalıyorum. Gidipte blues çalmayacağımdan dolayi o kadarda çok yönlü bir gitara ihtiyacım yok. 2. El de düşünmüyorum bütçeye göre sıfır gitarların özelliklerine bakınca özellikleri aşağıda kalmıyor. Ama bazı signaturelar var sadece ad için pahalı olduğu belli oluyor onlar için aynı fikirdeyiz. Yorumlarınız için teşekkürler.

Gitar Dersi Video
Selim IŞIK ile Gitar dersi videoları, gitar akorları, gitar tabları, gitar kursu ve müzik forumu.
Sosyal Platformlar