Close
Giriş Bilgileriniz

Sayfa 1/2 12 SonSon
16 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Elektro gitar fiyatlarını bu kadar etkileyen faktörler neler?

Yasaklı
    Durumu: denizglt çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 90
    12 Mesajına 19 beğeni yapıldı.

Standart Elektro gitar fiyatlarını bu kadar etkileyen faktörler neler?

Arkadaşlar kafam bi türlü ermiyor şu işe. Şimdi en ucuz elektro gitar 200tl, en pahalı olanı 10.000tl falan oluyor. Verdiği sesler birbirine yakın olmasına rağmen nasıl oluyor da fiyatlar bu kadar uçuyor? Şimdi diyeceksiniz manyetiklerin kalitesi, yapıldığı ağaç, sapın vidalı olması, yıllandıkça rezonansı yerine oturuyo falan... ama bu cevaplar benim için yeterli değil. nasıl oluyo da ağacı daha kaliteli diye fiyatı ,diyelim ki, 200tl birden uçuyor anlamak istiyorum.

not: daha acemi olduğum için 200tl lik gitar aldım clariss diye pek bilinmeyen bi marka. çalmayı geliştirdiğim zaman ileride ibanez veya fender almayı düşünüyorum (gönlümde esp almak olsa da) bu yüzden merak ediyorum.

Gitar Dersi Video
    Durumu: borntoberock26 çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 2
    3 Mesajına 3 beğeni yapıldı.

yanlış anlma ama cevap verilmyecek bi soru gitarın kalitesi manyetikten telde yapıldığı ağaçtan artar. ve malzeme kalitesinden 100 milyara gitar var fakat gümüş kaplama saf gümüş

3. borntoberock26 adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

denizglt (21.05.12)

Yasaklı

tamam anladım cevabı olmayan bi soru da ben daha sonra ibanez fender gibisinden gitar almak istiyorum satan adam 800tl 1000tl falan diyor adamın kazık atmayacağını nerden bilecem?

Gitar Dersi Video
    Durumu: MTuck çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 7
    22 Mesajına 23 beğeni yapıldı.

Dolar tabiki'de Sırf adı geçiyor diye imzalı gitarları 3.000'e kakıtıyorlar.Maliyeti desen 1.500 falan hani..

6. MTuck adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

denizglt (22.05.12)

Gitar Dersi Video
    Durumu: neredo çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 273
    367 Mesajına 497 beğeni yapıldı.

1. konunun yeri yanlış
    2. kazık yemek istemiyorsangirdiğin ilk mağazadan yada siteden almayacaksın ürünü sağda solda araştıracaksın vs.
    3. neden 200 tl lik gitarla 10.000 tl lik gitarın arasında öyle çok fark var ki anlat anlat bitmez.
    4. acemi olduğun için ağaçtı saptı manyetikti vs ayırt edemezsin önce elindeki ürününün dilini anla sonrasında araştırdıkça ve zamanla öğreneceksin her şeyi

8. neredo adlı üyemizin mesajı 2 defa beğenildi.

denizglt (22.05.12), slipkorn (21.05.12)

Gitar Dersi Video
    Durumu: slipkorn çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 40
    19 Mesajına 20 beğeni yapıldı.

Alıntı neredo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1. konunun yeri yanlış
    2. kazık yemek istemiyorsangirdiğin ilk mağazadan yada siteden almayacaksın ürünü sağda solda araştıracaksın vs.
    3. neden 200 tl lik gitarla 10.000 tl lik gitarın arasında öyle çok fark var ki anlat anlat bitmez.
    4. acemi olduğun için ağaçtı saptı manyetikti vs ayırt edemezsin önce elindeki ürününün dilini anla sonrasında araştırdıkça ve zamanla öğreneceksin her şeyi
    kardeşim kesinlikle doğru söylenenler katılıyorum.ağacı eline aldığında yumuşaklık-sertlik farkını ayırt etmeye,kulak hassasiyetini geliştirmeye çalış,ki bunlar zamanla olacaktır,ondan sonra zaten bu soruyu kendin cevaplayacaksın.
    not:önce kendi gitarını daha sonra 1500 liralık bir gitarı çal,farkı anlarsın zaten

10. slipkorn adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

denizglt (22.05.12)

Gitar Dersi Video
    Durumu: The.Ripper çevrimdışı
    Yer: Türkiye
    Beğendiği Mesajlar: 15
    68 Mesajına 102 beğeni yapıldı.

Vidasına kadar fark var.
    Başlarda sesleri ayırt edemeyebilirsin fakat zaman geçtikçe ve sen yeni şeyler öğrendikçe o sesler arasında ne kadar fark olduğunu anlayacaksın.
    Şimdi bi Gibson'la Squier aynı sesi vermiyor.Squier'de kullanılan malzeme ile Gibson'ın malzemesi arasında fark var.
    Bence gitar almadan tek bir yere değil birkaç yere bakmalı ve bence fiyatları bilmiyorsan 1 hafta kadar fiyat araştırması yapılmalıdır.
    Ağaçlar gitarın en önemli parçalarından biridir.Neden 50' 60' Gibson'lar o kadar pahalı sanıyorsun? (O yıllarda üretilenler)
    Aklıma ilk Gibson geldiği için onu örnek verdim yoksa daha birçok model var böyle.

12. The.Ripper adlı üyemizin mesajı 2 defa beğenildi.

denizglt (22.05.12), slipkorn (22.05.12)

Yasaklı

Alıntı slipkorn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeşim kesinlikle doğru söylenenler katılıyorum.ağacı eline aldığında yumuşaklık-sertlik farkını ayırt etmeye,kulak hassasiyetini geliştirmeye çalış,ki bunlar zamanla olacaktır,ondan sonra zaten bu soruyu kendin cevaplayacaksın.
    not:önce kendi gitarını daha sonra 1500 liralık bir gitarı çal,farkı anlarsın zaten
    ya aslında çalmaya bile gerek yok. esp gitardan çıkan sesin diğer gitarlardan gayet farklı olduğunu anlayabiliyorum mesela. Zaten fiyatı baya yüksek olan gitarlar sanatçılara ve virtüözlere göre, bu işe ömrünü verenlere göre.
    Anladığım kadarıyla şu an yapacağım şey, elimdeki gitarla bütün acemiliğimi atıp sonrasında yeni bi gitar almak.
    Bu arada konunun yeri için kusuruma bakmayın nereye yazacağımı bilemedim bu konuyu çok merak ediyordum, müzik dükkanlarına gidip soruyordum hep aynı şeyleri söylüyorlardı.

Gitar Dersi Video
    Durumu: slipkorn çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 40
    19 Mesajına 20 beğeni yapıldı.

Alıntı denizgultekin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya aslında çalmaya bile gerek yok. esp gitardan çıkan sesin diğer gitarlardan gayet farklı olduğunu anlayabiliyorum mesela. Zaten fiyatı baya yüksek olan gitarlar sanatçılara ve virtüözlere göre, bu işe ömrünü verenlere göre.
    Anladığım kadarıyla şu an yapacağım şey, elimdeki gitarla bütün acemiliğimi atıp sonrasında yeni bi gitar almak.
    Bu arada konunun yeri için kusuruma bakmayın nereye yazacağımı bilemedim bu konuyu çok merak ediyordum, müzik dükkanlarına gidip soruyordum hep aynı şeyleri söylüyorlardı.
    kardeşim sende şunu farkettim ki sen takılmışsın esp ye.tarzın metal anladığım kadarıyla,bu yüzden de distortion işin içine giriyor.distortionu da etkileyecek o kadar ama o kadar fazla faktör var ki.pena bile sertleştirebilir sesi.anlaman gereken şu:gitarın tellerine vurduğunda ki yankısı(sustain deniyor galiba)sesi ne kadar iyi dağıttığı ve kulak rahatsız edip etmeme vs.işler.ondan sonra ağacına sapına sonra da The.Ripper ın dediği gibi vidasına kadar dikkat edersin.şöyle de bir durum var ki ağaç,manyetik ve gitar üstündeki diğer ekipmanlar orantılı şekilde iyiye gidiyor.yani kötü ağaçtan imal gitara harika bir manyetik takmıyorlar,bildiğin üzere

Yasaklı

Alıntı slipkorn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeşim sende şunu farkettim ki sen takılmışsın esp ye.tarzın metal anladığım kadarıyla,bu yüzden de distortion işin içine giriyor.distortionu da etkileyecek o kadar ama o kadar fazla faktör var ki.pena bile sertleştirebilir sesi.anlaman gereken şu:gitarın tellerine vurduğunda ki yankısı(sustain deniyor galiba)sesi ne kadar iyi dağıttığı ve kulak rahatsız edip etmeme vs.işler.ondan sonra ağacına sapına sonra da The.Ripper ın dediği gibi vidasına kadar dikkat edersin.şöyle de bir durum var ki ağaç,manyetik ve gitar üstündeki diğer ekipmanlar orantılı şekilde iyiye gidiyor.yani kötü ağaçtan imal gitara harika bir manyetik takmıyorlar,bildiğin üzere
    ya benim elektro gitara başlama sebebim metallica. bana çok ilham verdi bu grup. ondan önce hep klasik gitar çalıyodum. her neyse benim tarzım aslında tamamen heavy metal değil. gerektiğinde rock, blues tarzda da çalmak isterim. bu yüzden, aldığım gitarda iki single bir humbucker manyetik var. Aslında benim için sadece distortion değil, overdriven ve akustik tonları da iyi olan gitar gerek ve dediğin gibi sadece distortionda bile o kadar çok faktör var ki, bunları da işin içine katınca benim baya çaba sarf etmem gerekiyor.

Sayfa 1/2 12 SonSon
Gitar Dersi Video
Selim IŞIK ile Gitar dersi videoları, gitar akorları, gitar tabları, gitar kursu ve müzik forumu.
Sosyal Platformlar