Close
Giriş Bilgileriniz

5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Bütçe 900 TL - Elektro Gitar Önerisi - Ibanez RG350DX uygun mudur?

Gitar Dersi Video
    Durumu: NickelbackLife çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 0
    0 Mesajına 0 beğeni yapıldı.

Cool Bütçe 900 TL - Elektro Gitar Önerisi - Ibanez RG350DX uygun mudur?

Merhaba arkadaşlar.

Bir süredir klasik gitar çalıyorum ve artık içimde yüksek bir elektro gitara geçme arzusu var. Ancak kafam çok karışık çünkü biraz olsun araştırma yaptığımda birinin mükemmel dediğine diğeri çöp diyor. Ben de size danışmak amacıyla bu foruma üye oldum. İtiraf etmem gerekirse manyetikler hakkında çok ahım şahım bilgim yok, ama gerçekten gitara çok büyük ilgim var ve hiç sıkılacağımı düşünmüyorum. Çalacağım tarzlar Linkin Park, Muse, Nickelback, 30 Seconds to Mars vs. grupların tarzları. Yani ağırlıklı metal. Ben gitar al sat yapamayacağım için ilk baştan güzel bir gitar almak istiyorum. Alacağım gitarın ton yelpazesi geniş olmalı, beni doyuracak bir gitar olmalı. İlk başlarda Ibanez GRG170DX düşünüyordum fakat bana göre çok daha iyi bir model olacak olan Ibanez RG350DX'i almayı düşünüyorum şuan. Sorularım öncelikle şunlar;

1-Seçtiğim gitar uygun mudur ? (f/p, tonlar, müzik zevkim açısından)
    2-Ibanez RG350DX ile DXZ arasındaki fark nedir ?
    3-Gitarı ikinci elden 600-700 TL arasında buldum. Kalan 100-200 TL'ye müzik zevkime uygun bir amfi önerebilir misiniz ?

Teşekkürler.

Gitar Dersi Video
    Durumu: twinqi01 çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 7

ilk başta ben de o gitarı alacaktm ama schecter ve epiphone 'u gördüm bence bir de onlara bak derim.

Gitar Dersi Video
    Durumu: Can Temtek çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 13
    138 Mesajına 155 beğeni yapıldı.

Başta şunu diyeyim, piyasada çok fazla 400-450 TL'ye Ibanez rg350 (beyaz) geçti. Acele etme 2.el alacaksan biraz sabır gerekiyor, elbet yine düşer 2.el piyasasına böyle bir gitar. Onun dışında eğer ki bütçen 900 TL ise daha uzun süreli kullanabileceğin, daha iyi gitarlar bulabilirsin. Mesela 2.el epiphone Les Paul Standard ve türevleri, denk gelirse Schecter Hellraiser Special C-1, LTD viper veya LTD M200-mh250 , ibanez s570-s620 gibi gitarlar bulabilirsin.
    "Düşük volumeda Jem de, Stagg de aynıdır"
    "Başkalarının zevkleri, kendi zevklerine yön vermesin!" Can Temtek
    Bas gitarla takaslık veya satılık "Yamaha Pac 611 HFM elektro gitar ve Zoom G2nu elektro gitar prosesör"

Gitar Dersi Video
    Durumu: NickelbackLife çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 0

Alıntı Can Temtek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Başta şunu diyeyim, piyasada çok fazla 400-450 TL'ye Ibanez rg350 (beyaz) geçti. Acele etme 2.el alacaksan biraz sabır gerekiyor, elbet yine düşer 2.el piyasasına böyle bir gitar. Onun dışında eğer ki bütçen 900 TL ise daha uzun süreli kullanabileceğin, daha iyi gitarlar bulabilirsin. Mesela 2.el epiphone Les Paul Standard ve türevleri, denk gelirse Schecter Hellraiser Special C-1, LTD viper veya LTD M200-mh250 , ibanez s570-s620 gibi gitarlar bulabilirsin.
    Öncelikle ikinize de yorum attığınız için teşekkürler arkadaşlar. Hocam ben sahibinden.com'da 650 TL'ye bulmuştum ama pazarlıkla o fiyatlara indirebilirim belki Ben araştırıyorum siteleri sürekli 2.el gitarlar kapsamında. Ya ben biraz gitarın dış görünüşüne de önem veriyorum schecter'in o kasası değil de ibanezin kasaları daha çok hoşuma gidiyor. Yalnızca gitara değil de gitar + amfiye 900 TL olursa çok iyi olur. Önerdiğiniz ibanez ve LTD gitarlar da çok hoş. Tabii gitarın sonu yok iyinin daha iyisi var. Yorumunuz için teşekkürler tavsiyelerinizi dikkate alacağım mutlaka

Gitar Dersi Video
    Durumu: darkgitar çevrimdışı
    Yer: ANKARA
    Beğendiği Mesajlar: 5
    6 Mesajına 6 beğeni yapıldı.

Dostum bende RG350 DXZ var. RG350 DX den farkı tremolo sistemi. RG350DXZ de edge zero 2 denilen sorunsuz akort kaçırmayan bir tremolo sistemi var ama diğeri için aynı şeyi söylemiyorlar. Zaten sıkıntı yaşandığı için DXZ yi çıkardılar. Ayrıca kişiden kişiye değişir ama ben bu gitardan çok memnun kaldım. Bir kere klavyesi çok rahat yapmak istediğin birşeyi hem çabuk öğreniyorsun hemde çabuk uyguluyorsun. Ton olarak seni uzun süre idare eder ama ilerleyen zamanda modifiye etmen gerekebilir. Bende Boss ME 25 prosesör var bu nedenle ton yelpazesi gibi bir sorunum yok. İkinci el gitara da çok çok anlayan birisiyle baktır. Ben sıfır aldım güvenemediğim için çünkü bu gitarların duvara yaslanıp öylece beklemesi bile sorun yaratabiliyor

Gitar Dersi Video
Selim IŞIK ile Gitar dersi videoları, gitar akorları, gitar tabları, gitar kursu ve müzik forumu.
Sosyal Platformlar