Close
Giriş Bilgileriniz

5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Pedal ve amfi kullanımı hakkında

Gitar Dersi Video
    Durumu: yenay çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 4
    0 Mesajına 0 beğeni yapıldı.

Standart Pedal ve amfi kullanımı hakkında

Merhaba arkadaşlar merak ettiğim bir konu var elimde laney amfi ve digitech marka bir pedal var ton ayarını nasıl yapmam konusunda çelişkiye düştüm.
    Genellikle metal ağırlıklı çalıyorum amfinin ekolayzırını metale göre mi ayarlamalıyım yoksa normal clean ayarı yapıp distortion tonu için pedalın bas ve hi potanslarını kullanmalıyım hangisi daha doğru olur yardımcı olursanız sevinirim.

Gitar Dersi Video
    Durumu: Baturhan B. çevrimdışı
    Yer: Konya
    Beğendiği Mesajlar: 13
    8 Mesajına 8 beğeni yapıldı.

Pedal kullandığın zaman amfinin özelliklerinin kapatmalısın sadece volume düğmesi kalsın sonra pedal kullan
    Black Label Society

3. Baturhan B. adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

yenay (02.12.12)

Gitar Dersi Video
    Durumu: quentin çevrimdışı
    Yer: İstanbul/Asya
    Beğendiği Mesajlar: 219
    558 Mesajına 833 beğeni yapıldı.

Alıntı Baturhan B. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Pedal kullandığın zaman amfinin özelliklerinin kapatmalısın sadece volume düğmesi kalsın sonra pedal kullan
    Yavaş minik kardeşim

Drive ı pedaldan alacaksan amfinin drive ı kapalı olsun, pedaldan drive almayacaksan aç. Pedal dan alacaksan clean tona iyi bir ayar çek, ben genelde parlak bir clean ayarlıyorum ton daha bir belirgin oluyor. Hiç bir şey bilmiyorsan amfi modelinin internet sitesine girip kullanma kılavuzundaki hazır ayarları dene

5. quentin adlı üyemizin mesajı 3 defa beğenildi.

Furkan Akdoğan (02.12.12), TheBeatles (05.03.13), yenay (02.12.12)

Gitar Dersi Video
    Durumu: programci_84 çevrimdışı
    Yer: İstanbul
    Beğendiği Mesajlar: 304
    268 Mesajına 412 beğeni yapıldı.

Kerim'in dediklerin aynen katılıyorum. Ek olarak şunları söylemek istiyorum: Amplinin drive kanalına ve kullandığınız pedala göre değişir. Şöyle ki, eğer kullandığınız pedal bir "overdrive" pedalıysa (distortion değil), amplinin drive kazancı da nispeten küçükse (Yani, diyelim ki sadece ampliyi kullanırken drive açık ve gain'i de fullediğinizde palm mute'ları dolgun alamıyorsanız drive kazancı düşüktür), ikisini birden açip ona göre ayar çekmek gerekebilir. Kullandığınız pedal bir "distortion" pedalıysa, overdrive pedallarına göre daha yüksek kazançlı olacağı için ampliyi clean kanalında çalıştırmak gerekir.
    Konu programci_84 tarafından (02.12.12 Saat 07:36 PM ) değiştirilmiştir.
    Gitarlar:
    Ibanez GRG170DXL(0.010-0.052 Drop B) - Shecter Hellraiser C-1 LH(0.013-0.062 Baritone/Drop A) - Schecter Blackjack SLS C-7 LH(0.010-0.056 7 tel Standard)
    Ampli & Kabin:
    5150 III 50W Head - HB G212 2x12 Celestion V30 Kabin
    Efekt - Pedal - Aksesuar:
    Line6 POD X3 - EHX Metal Muff - Max Grip Jazz III Picks - HESU Custom Cables - Gruv Gear Fret Wraps
    Shure SM57 - PreSonus AudioBox 22VSL - Creative Gigaworks T20 II - Samson SR850

7. programci_84 adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

yenay (02.12.12)

Gitar Dersi Video
    Durumu: samokato16 çevrimdışı
    Yer: Tokat
    Beğendiği Mesajlar: 54
    71 Mesajına 78 beğeni yapıldı.

Eğer fx loop özellikli bir amfi değilse amfinin efekt katını devre dışı bırakmalısın. Ama equalizer ayarlarını kullanabilirsin ben genellikle amfinin eq katını flat (saat 12 yönü) yapıp pedallardan ayarlamalar yapıyorum bu biraz da kişisel bir şey Hoşuna gittiği şekilde takıl

9. samokato16 adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

yenay (02.12.12)

Gitar Dersi Video
Selim IŞIK ile Gitar dersi videoları, gitar akorları, gitar tabları, gitar kursu ve müzik forumu.
Sosyal Platformlar