Close
Giriş Bilgileriniz

Sayfa 1/2 12 SonSon
11 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Zoom G3 Metal Tonu Denemesi (Ritim)

Gitar Dersi Video
    Durumu: HorizonNT çevrimdışı
    Yer: İstanbul
    Beğendiği Mesajlar: 113
    146 Mesajına 170 beğeni yapıldı.

Standart Zoom G3 Metal Tonu Denemesi (Ritim)

Prosesörüme ton konusunda ikinci bir şans vereyim dedim, ilk kaydım pek iyi değilim açıkçası kayıt işine gelince ama ayrı ayrı kaydedebildim sanırım.
    Amfiden kayıt şuanda benim için mümkün değil çok sıkıntılı o yüzden sadece prosesörü kullanarak sert bir ton elde etmeye çalıştım, tabi amfi gibi değil ama hiç yoktan iyidir herhalde, iyi kötü ton konusunda yorumunuzu bekliyorum. Enter Sandman'in ritim kısmını çaldım backing track üzerine. Soundcloud'a ekledim ilk başta ama copyrighttan dolayı engelledi her şeyi denedim nerdeyse...

Chirbit - Zoom G3 Metal Tone Test - FormulaFR - share audio easily

Bir soru: Tekrar tekrar dinledikten sonra bazı kısımlarda şarkının yavaşladığını fark ediyorum ama şarkının tamamı yavaşlıyor galiba yoksa ritim kaçırma olurdu, bu neden oluyor bilen var mı ?

Edit: Gelen yorumlar üzerine 2. bir kayıt yaptım eq ayarıyla biraz oynadım vokal ve solo var ama ritim çaldım yine, solo için ayrı bir ton ve wah pedalımı eklemem lazım cover gibi kayıt yapmaya kalkarsam soloyu da çalacağım ama şuan işin ton kısmındayım sadece...

Buyrun : https://soundcloud.com/berk-acikgoz-...r-sandman-tone
    Soundcloud sonunda kabul etti...
    Konu HorizonNT tarafından (28.07.13 Saat 03:00 PM ) değiştirilmiştir. Sebep: Yeni kayıt
    Esp Formula FR - Vox Ad50vt-xl(Fx Loop mod.) - Crybaby 535Q Wah - Zoom G3 - Vurmalık Pena
    www.abcpentatonics.blogspot.com

Yasaklı
    Durumu: Dogukan Sevim çevrimdışı
    Yer: İstanbul/Ataşehir
    Beğendiği Mesajlar: 80
    49 Mesajına 54 beğeni yapıldı.

Sorunuz hakkında bi bilgim yok ama haya kırıklığını uğradımYani yanlış anlamayın çok güzel çelmışsınız ama ben soloyuda beklemiştimBence ton güzel olmuş

3. Dogukan Sevim adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

HorizonNT (28.07.13)

Gitar Dersi Video
    Durumu: kskksk çevrimdışı
    Yer: karşıyaka
    Beğendiği Mesajlar: 130
    300 Mesajına 355 beğeni yapıldı.

Bence ton çok basit olmuş biraz daha kurcala derim daha iyi bi ton alabilirsin

5. kskksk adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

HorizonNT (28.07.13)

Gitar Dersi Video

@Doğukan Yorum için teşekkürler fakat soloyu kayıttan önce bir kere çalmıştım inanın bana dinlemek istemezsiniz sesi ben beğenemedim
    @kskksk Doğru kabul ediyorum biraz basit sadece Engl amfi modellemesiyle oynadım Biraz daha tiz olsa çok iyi olacak ama tiz olduğu zaman prosesörün o dijital "harsh" diye adlandırılan sesi P.M'lerde arkada duyuyorum hiç hoşuma gitmiyor arasını bulamadım, biraz daha kurcalamam gerek sanırım çok kombinasyon var
    Konu HorizonNT tarafından (27.07.13 Saat 11:46 PM ) değiştirilmiştir.
    Esp Formula FR - Vox Ad50vt-xl(Fx Loop mod.) - Crybaby 535Q Wah - Zoom G3 - Vurmalık Pena

Gitar Dersi Video
    Durumu: nacro09 çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 72
    21 Mesajına 25 beğeni yapıldı.

Ben beğendim tonu falan.
    Ellerine sağlık dostum
    Progressive Metal

8. nacro09 adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

HorizonNT (27.07.13)

Gitar Dersi Video
    Durumu: Womper çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 28
    65 Mesajına 91 beğeni yapıldı.

Bende bir zoom g9.2tt kullanicisi olarak birseyler soylemek istiyorum

Zoom modellerinin iki ucu boklu degnektir. Ayni amfi modeliyle cok kotu soundda alirsin ama eq ayarlariyla hafif oynadin mi muazzam tonlarda alirsin o yuzden direk eq ayarlariyla ugrasmani tavsiye ediyorum

Edit: bu arada andy james - what lies beneath coveri hazir yarin bi aksilik olmazsa paylasicam haberin olsun
    Konu Womper tarafından (28.07.13 Saat 12:10 AM ) değiştirilmiştir.

10. Womper adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

HorizonNT (28.07.13)

Gitar Dersi Video
    Durumu: neredo çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 273
    367 Mesajına 497 beğeni yapıldı.

Parçada bir sorun yokta sen de ufak tefek ritim kaçırmalar var dostum sorun değil o da tonda fena değil fazla kurcalamamana rağmen hoş olmuş.
    Satılık / Takaslık Dean deceiver black var komşular huuu..!

12. neredo adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

HorizonNT (28.07.13)

Gitar Dersi Video

Alıntı Womper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende bir zoom g9.2tt kullanicisi olarak birseyler soylemek istiyorum

Zoom modellerinin iki ucu boklu degnektir. Ayni amfi modeliyle cok kotu soundda alirsin ama eq ayarlariyla hafif oynadin mi muazzam tonlarda alirsin o yuzden direk eq ayarlariyla ugrasmani tavsiye ediyorum

Edit: bu arada andy james - what lies beneath coveri hazir yarin bi aksilik olmazsa paylasicam haberin olsun
    İlk başta amfiye destek olsun diye fx looptan eq pedalı olarak kullanıyordum sadece, amfi modellemelerini denemiştim ama pek alışamamıştım. Eq ayarları gerçekten fark ediyor belki araya bir eq pedalı bağlasaydım daha güzel sonuç alabilirdim teşekkürler tavsiye için
    Cover konusunda sabırsızlıkla bekliyorum diyebilirim, baya hızlı oldu resim nasıl gaz verdi anlayamadım doğrusu

@neredo Dostum yorum için teşekkürler ya anlayamadım gitti sorun bende mi kayıt alırken mi sorun çıkıyor, normalde evde rahat çalıyorum parçaları ama kayıt alacağım filan derken strese girdim bir kaç denemeden sonra düzelir herhalde
    Konu HorizonNT tarafından (28.07.13 Saat 12:21 AM ) değiştirilmiştir.

Yasaklı
    Durumu: Düz Adam çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 43
    19 Mesajına 23 beğeni yapıldı.

Ton çok başarılı, sen de çok iyi çalmışsın. Ama çok gırıdı gırıdı geldi. biraz sakinleşse daha thrash metale yakınlaşacak. Tizlerle biraz uğraşsan derim. onun dışında mükemmel...

Alıntı HorizonNT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

@neredo Dostum yorum için teşekkürler ya anlayamadım gitti sorun bende mi kayıt alırken mi sorun çıkıyor, normalde evde rahat çalıyorum parçaları ama kayıt alacağım filan derken strese girdim bir kaç denemeden sonra düzelir herhalde
    o bende de oluyor çok kötü birşey

15. Düz Adam adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

HorizonNT (28.07.13)

Gitar Dersi Video
    Durumu: diler35 çevrimdışı
    Yer: Fransa
    Beğendiği Mesajlar: 187
    293 Mesajına 388 beğeni yapıldı.

Güzel çalmissin bencede orada bir sorun yok ama ton olayina gelince bana kalirsa sanki drive çok fazla ve gitarin tonu biraz boguk olmus bas/mid ayarlari biraz fazla gibi tizler kendini pek belli edememis sonuçta PC de kullandigimiz VST lerden daha iyi bir ton olmamis.

17. diler35 adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

HorizonNT (28.07.13)

Sayfa 1/2 12 SonSon
Gitar Dersi Video
Selim IŞIK ile Gitar dersi videoları, gitar akorları, gitar tabları, gitar kursu ve müzik forumu.
Sosyal Platformlar