Close
Giriş Bilgileriniz

3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: Gitarı MİDİ olarak kullanmak

Gitar Dersi Video
    Durumu: alperaskan65 çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 12
    5 Mesajına 6 beğeni yapıldı.

Standart Gitarı MİDİ olarak kullanmak

Merhabalar,

Roland gr-55 düşünüyorum fakat şuan bütçem yok;

Cubase vb. kayıt programlarında elektro gitarımla çeşitli sesleri (strings, bass, piano..vs) nasıl alabilirim? Vst veya program lazımsa nedir? nereden indirebilirim? Özellikle perdesiz gitarımla nefesli enstruman sesleri denemek ve kayıtlarımda kullanmak istiyorum.

Yüksek ihtimalle gitar midi sinyal yollayamaz ama Roland gr55 gibi farklı enstruman seslerı almak istiyorum özetle..

Not: Eğer bu seslerı sadece klavye yardımıyla elde edebileceksem orta yollu bir midi klavye edinebilirim.
    Konu alperaskan65 tarafından (23.10.16 Saat 01:49 AM ) değiştirilmiştir.
    İbanez RG 350m YE - Boss Me-25 - Zoom 707II - Roland ua-25ex - Line6 Micro Spider - Samson c01u

Gitar Dersi Video
    Durumu: Atakan ÇELİK çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 390
    339 Mesajına 414 beğeni yapıldı.

Öncelikle her şeyden önce perdesiz gitarın da olduğundan bir "e-bow"lara bakmanı öneririm. Tam olarak aradığın şey olabilir ama uygun bir şey değil maalesef.

Gitar senin de dediğin gibi midi sinyali yollayamaz öyle bir teknoloji geldiyse de benim haberim yok.

Amacın o sesleri elde etmek ve yapacağın müzik de kullanmaksa bu kolay direkt güzel bir VST indirirsin mesela üflemeli için philharmonik sonra tek tek müziği, notayı yazarsın oraya o sesler oluşur.
    Ama amacın gitar çalarken olması ise zor bir iş. Ama imkansız değil. Mesela AmpliTube VST'sinin içinde FX kategorisi var. Ordaki tonlarda çok değişik şeyler elde edilebiliyor ama hiç beni çok tatmin eden bir şey olmadı açıkçası

Belki bu iş için özel VST'ler vardır ama ben bilmiyorum açıkçası. Olsa da çok güzel olma olasılığı düşük.

Ben de aynı şekilde olaylar yüzünden MIDI klavyeme ulaşamadığım zamanlarda alternatif bir yol buldum kendime.
    İstediğim enstrumanın VST'sini açıyorum Cubase ile. Sonra da ALT+K kombinasyonu ile Virtual Keyboard'u açıyorum. Bildiğin yazı yazdığım klavyemi müzik yazmak için kullanıyorum sonrasında. Tabi ki MIDI Klavye kadar rahatlık yok ama her türlü işimi görüyor benim neredeyse.
    Konu Atakan ÇELİK tarafından (23.10.16 Saat 02:34 PM ) değiştirilmiştir.

/▌TROILER ▌\
    / \ / \
    ...
    YouTube Kanalım için Tıkla

Gitar Dersi Video
    Durumu: alperaskan65 çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 12
    5 Mesajına 6 beğeni yapıldı.

Alıntı Atakan ÇELİK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle her şeyden önce perdesiz gitarın da olduğundan bir "e-bow"lara bakmanı öneririm. Tam olarak aradığın şey olabilir ama uygun bir şey değil maalesef.

Gitar senin de dediğin gibi midi sinyali yollayamaz öyle bir teknoloji geldiyse de benim haberim yok.

Amacın o sesleri elde etmek ve yapacağın müzik de kullanmaksa bu kolay direkt güzel bir VST indirirsin mesela üflemeli için philharmonik sonra tek tek müziği, notayı yazarsın oraya o sesler oluşur.
    Ama amacın gitar çalarken olması ise zor bir iş. Ama imkansız değil. Mesela AmpliTube VST'sinin içinde FX kategorisi var. Ordaki tonlarda çok değişik şeyler elde edilebiliyor ama hiç beni çok tatmin eden bir şey olmadı açıkçası

Belki bu iş için özel VST'ler vardır ama ben bilmiyorum açıkçası. Olsa da çok güzel olma olasılığı düşük.

Ben de aynı şekilde olaylar yüzünden MIDI klavyeme ulaşamadığım zamanlarda alternatif bir yol buldum kendime.
    İstediğim enstrumanın VST'sini açıyorum Cubase ile. Sonra da ALT+K kombinasyonu ile Virtual Keyboard'u açıyorum. Bildiğin yazı yazdığım klavyemi müzik yazmak için kullanıyorum sonrasında. Tabi ki MIDI Klavye kadar rahatlık yok ama her türlü işimi görüyor benim neredeyse.
    Virtual keyboard denedım ama kesmıyor ya da hiç kaliteli olmuyor dıyeyım. E-bow edınebilirim ama oda tek secenek sunuyor verdıgı ses bellı aslında. Fxlerı daha önce denemiştim olmadı öyle ıdare edicez ya da bır gr55 edınıcez Orta yollu 300-500 tl arası mıdı keyboard bakıyorum öneriniz var mı? M audıo key station 49 veya OXYGEN49 düşünüyorum ama bateri yazmak için padleri olan bir keyboard daha çok işime yarardı.
    İbanez RG 350m YE - Boss Me-25 - Zoom 707II - Roland ua-25ex - Line6 Micro Spider - Samson c01u

Gitar Dersi Video
Selim IŞIK ile Gitar dersi videoları, gitar akorları, gitar tabları, gitar kursu ve müzik forumu.
Sosyal Platformlar