Close
Giriş Bilgileriniz

Sayfa 1/2 12 SonSon
14 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Selim Işık ile Gitar Dersleri - 2 + DVD [ÇIKTI]

Durumu: r00t çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 910
    806 Mesajına 2.176 beğeni yapıldı.

Thumbs up Selim Işık ile Gitar Dersleri - 2 + DVD [ÇIKTI]

Selim Işık ile sevdiğiniz yabancı şarkıları öğrenirken, gitar tekniklerini ve müzik teorisini kavrayabileceğiniz bu metod, size farklı ve pratik bir öğrenim tekniği sunacak.

[B]Selim Işık ile Gitar Dersleri - 2 + 2 Adet DVD [Elektro Gitar Metodu]

İçerisinde neler var?

1- Şarkıların zorluk sırasına göre hazırlanmış bir kitap
    2- Görerek daha kolay öğrenmenizi sağlayacak videolar
    3- Tüm şarkıların Guitarpro dosyaları
    4- Şarkıları ve egzersizleri çalışabileceğiniz altyapılar

Not: İçerisinde 2 adet eğitim dvd'si bulunmaktadır.

İkinci kitabım ile yeniden sizlerleyim.Öncelikle kitabın içeriğinden ve size kazandıracaklardan bahsetmek istiyorum.
    İlk kitapta; müzik teorisini ve gitar tekniklerini bol miktarda pratik çalışmalarla ve örnek şarkılarla destekleyerek hazırlamıştım.Kitap yayınlanır yayınlanmaz büyük bir ilgi gördü ve çok güzel geri dönüşler aldı.Bir yandan da böyle kaynaklara ne kadar ihtiyacımız olduğunu bir daha görmüş olduk.
    İlk metotta aldığım övgüler beni hem gururlandırdı hem de bir an önce yeni kaynaklar hazırlamaya teşvik etti.İlk kitapta özellikle çok bilindik şarkılar ve egzersizler kullanmadım, bilinenleri ise sıfırdan düzenledim.Amacım; ezbercilikten biraz kurtulup müziği okumayı ve anlamayı sağlamaktı.

İkinci metodumda ise çok farklı bir yol izlemeyi planlıyorum; sevilen şarkıları çalarken, müzik kurallarını, terimlerini ve gitar tekniklerini öğretmek.Böylelikle daha eğlenceli bir şekilde gitarı öğreneceğinizi ve müzikal bilginizi sıkılmadan geliştirebileceğinizi düşünüyorum.Genelde bir şarkıyı öğrenirken , çok fazla düşünmediğimiz şeyler vardır; şarkının hangi gamdan yazıldığını, akorların neden o akorlar olduğunu ve şarkının teknik inceliklerini düşünmeyiz.Böylelikle bir sürü yarım yamalak şarkı çalan ama çok az müzik bilgisine sahip bir gitarist ordusu oluştururuz.Beste yapar; yazamayız, geliştiremeyiz, anlatamayız. Bir çalgı çalabilmek için bunların hiçbirine gerek olmayabilir.Teori olmadan da çok güzel çalgı çalınabilir, bu ayrı bir konudur.Teori bilmeden; yazamayız, okuyamayız, anlamlandıramayız, anlatamayız, aktaramayız.Kısacası müziği konuşamayız.

Müzik eğitiminde genelde iki tür yaklaşım vardır.Birisi teori üzerinde yoğunlaşıp öğrenciyi boğar; ötekisi tamamen şarkı üzerine yoğunlaşıp müzikal bilgiyi eksik bırakır.Hem keyifle şarkımızı çalışacağız hem de o şarkıların teorisini, inceliklerini, kullanılan tekniklerini, gamları, armonik yapıları inceleyeceğiz.Müziği anlamayı ve konuşmayı öğrendikçe, bambaşka ufuklar açılacak önümüzde.

Başta dediğim gibi, bu kitap diğer metodun devamı değil ama ilk metodu çalışmış biri bu kitapta çok rahat edecektir.Teknik hakimiyet, mekanik hız, gam ve armoni bilgisi olmayalar diğerlerine göre daha fazla zorlanacaklardır.Yine de diğer kitaba hiç çalışmamış olanları ve gitara yeni başlayanları düşünerek, başlangıçta ihtiyacımız olan teknik bilgilerden kısaca bahsedeceğim ve ilerleyiş olarak da her zamanki gibi, en basitten zora doğru gideceğim.Böylelikle, eline ilk defa gitarı almış biri bile bir şeyler çalmaya başlayabilecek.Daha ileri seviyede olanlar ise; basit de olsa bu şarkıların yapılarını inceleyerek teorik bilgilerini arttıracaklar.

Ek kaynaklar: Metodumuzda, şarkıların gitarsız alt yapıları ve guitar pro notaları mevcut olacaktır.Hem yavaşlayarak çalışabileceksiniz hem de alt yapının üzerine çalarak kendinizi test edebileceksiniz.
    Elbette her zaman olduğu gibi, bütün çalışmaların yüksek çözünürlüklü videoları DVD ile birlikte elinin altında olacaktır.

Kitapyurdu.com tarafından %20 indirimli olarak satışa sunulmuş.Satın almak için tıklayınız.(Kitap Yurdu) 32 TL

Ekli Küçük Resimler Ekli Küçük Resimler -gitarmetod.jpg  
    Forum kurallarını okudunuz mu?

2. r00t adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

Uğur:) (01.08.17)

Gitar Dersi Video
    Durumu: Uğur:) çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 137
    103 Mesajına 126 beğeni yapıldı.

2. metod da çıktı.
    ''Not: İçerisinde 2 adet eğitim dvd'si bulunmaktadır.''
    hocam teşekkürler

vatana millete hayırlı olsun
    Konu Uğur:) tarafından (01.08.17 Saat 06:47 PM ) değiştirilmiştir.
    İnsanların hayatına, faaliyetine egemen olan kuvvet, yaratma icat yeteneğidir
    M.KEMAL ATATÜRK
    [◕.◕]
    /)__)
    -"--"-

4. Uğur:) adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

r00t (02.08.17)

Kitapyurdu.com tarafından %20 indirimli olarak satışa sunulmuş.Satın almak için tıklayınız.

Gitar Dersi Video
    Durumu: Tuhraser çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 0
    1 Mesajına 1 beğeni yapıldı.

Sipariş verdim. Selim Hoca çok teşekkür ediyorum.

7. Tuhraser adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

r00t (02.08.17)

Gitar Dersi Video
    Durumu: diler35 çevrimdışı
    Yer: Fransa
    Beğendiği Mesajlar: 187
    293 Mesajına 388 beğeni yapıldı.

Siparisi vermek için hemen kitapyurdu na baktim, 7€63 kitap 16€88 gönderim ücreti artik Türkiye'ye geldigim zaman alirim.

Gitar Dersi Video
    Durumu: rockywincy çevrimdışı
    0 Mesajına 0 beğeni yapıldı.

ben daha 1 e doğru dürust baslayadim. hayirlisiyla baslasaydim

Gitar Dersi Video
    Durumu: Rival82 çevrimdışı

Merhaba;
    Bugün itibariyle Selim hocamın 2 kitabını almış bulunmaktayım, görsel dökümanları kontrol ederken hocamızın yeni kitabı olan Elektro Gitar teknikleri - 2 kitabının içerisindeki 1. DVD malesef çalışmamakta bu Dvd içerisinde altyapı ve bazı parçaların anlatımları var bu sebeple bunu temin etmem gerekmekte, bana yardımcı olabilirmisiniz. Saygılarımla...

12. Rival82 adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

r00t (22.08.17)

Alıntı Rival82 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba;
    Bugün itibariyle Selim hocamın 2 kitabını almış bulunmaktayım, görsel dökümanları kontrol ederken hocamızın yeni kitabı olan Elektro Gitar teknikleri - 2 kitabının içerisindeki 1. DVD malesef çalışmamakta bu Dvd içerisinde altyapı ve bazı parçaların anlatımları var bu sebeple bunu temin etmem gerekmekte, bana yardımcı olabilirmisiniz. Saygılarımla...
    Cd'yi açarken hata mı alıyorsunuz açarken yoksa içi boş olarak mı görünüyor.İçi boş olarak görünmüyorsa masaüstüne taşıyıp açmayı dener misiniz?

Gitar Dersi Video
    Durumu: Rival82 çevrimdışı

DVD yazım esnasında hatalı yazılmış malesef çalış mamakta, kendim elektronik üzerine çalışıyorum, çeşitli programlarla imajını alıp kurtarmak istedim lakin yine olmadı, kısaca DVD çalışmıyor herhangi bir kopyalamayada müsade etmiyor. İlginiz için teşekkür ederim, benimle elinizde çalışan bir kopyasını paylaşırsanız sevinirim. Beşiktaş tayım veya Kadıköy dende teslim alabilirim, veya karşı ödemeli kargo yaparsanız onada ok im.
    Saygılarımla..
    Rakip

Sayfa 1/2 12 SonSon
Gitar Dersi Video
Selim IŞIK ile Gitar dersi videoları, gitar akorları, gitar tabları, gitar kursu ve müzik forumu.
Sosyal Platformlar