Close
Giriş Bilgileriniz

Sayfa 1/3 123 SonSon
23 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Bare için süper egzersiz !!!

Gitar Dersi Video
    Durumu: [_HaLDuN_] çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 15
    3 Mesajına 11 beğeni yapıldı.

Standart Bare için süper egzersiz !!!

konuya girmeden önce birkaç şey belirtmek istiyorum. Forumu yeni keşfedenlerdenim ve gerçekten harika bir yer çok güzel bir ortam oluşmuş burda ben de bu ortamın bir mensubu olmak için aranıza katıldım. Selim Hocayı Kukla ekibini ve diğer arkadaşları burdan selamlıyorum

Şimdi gelelim asıl konuya birçoğunuz biliyordur bu egzersizi ben yeni başlayan arkadaşlara anlatmak istiyorum. ( Ben de yeni yeni amatör oluyorum)
    egzersizimiz bareyi rahat bir şekilde basmaya yarıyor. başta zorlanıp elimiz uzanmayabilir fakat bu egzersizi yaptıkça bare basmak çocuk oyuncağı gibi gelecek

Şimdi işaret parmağımızı alıyoruz 1. perdeyi kapatıyoruz. kalan üç parmağımızı da sanki 1234 egzersizi yapıyormuşçasına diziyoruz ve alta doğru 4 er nota basarak iniyoruz tek fark işaret parmağımız barede ve hareket ettirmemeye çalışıyoruz. başlarda bare parmağımızdaki notaları basarken pıt pıt seslerine aldırış etmeyin zamanla çıkacaktır ses. Ve 1234 egzersizindeki gibi ilerliyoruz (bareyi bir perde kaydıra kaydıra.)

Yani:

e-1---------------------------------------1-2-3-4--2-5-4-3
    B-1-------------------------------1-2-3-4----------2-------2-5-4-3
    G-1-----------------------1-2-3-4------------------2---------------2-5-4-3
    D-1---------------1-2-3-4--------------------------2-----------------------2-5-4-3
    A-1-------1-2-3-4----------------------------------2-------------------------------2-5-4-3
    E-1-2-3-4-------------------------------------------2--------------------------------------2-5-4-3

tab yanlış oldu sanırım ama idre edin artık anlatabilmişimdir umarım...
    Konu [_HaLDuN_] tarafından (19.04.09 Saat 01:43 PM ) değiştirilmiştir.

2. [_HaLDuN_] adlı üyemizin mesajı 8 defa beğenildi.

acemiii (29.10.09), ChaMeLeon (09.07.10), ncksz18 (30.08.09), NuRR (28.10.09), perdesiz (10.07.10), RideMyRocket (28.10.09), Serdar_84 (21.11.09), xaerotheway (28.11.09)

Gitar Dersi Video
    Durumu: Erkan Gumus çevrimdışı
    Yer: istanbul/pendik
    Beğendiği Mesajlar: 20
    132 Mesajına 176 beğeni yapıldı.

walla ben bareyi sevdiğim bi şarkıyı çalmaya çalışarak oturttum walla tavsiyem bareli akorlardan ilk olarak ( F ) Fa major den başlamanız en kolayı o bunuda selim hocanın verdiği akor kalıplarıyla başarabilirsiniz çok rahat olarak ama bi tiyo ( C ) Do majorden ( F ) Fa majore geçmek kolay o 2 akor üzerinde durabilirsiniz
    Konu Erkan Gumus tarafından (19.04.09 Saat 03:57 PM ) değiştirilmiştir.
    Gitar: Vintage V6
    Pedal : Boss Ds 2
    Program: Cubase studio 4 + Guitar rig 4

Gitar Dersi Video
    Durumu: [_HaLDuN_] çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 15
    3 Mesajına 11 beğeni yapıldı.

aynen öyle oldu ben de de tamam basıyorum ama geçişte yoktu F yi bassam bitecek şarkı uğraş uğraş sonunda oturmuştu benim de.

O Şimdi Asker C* !
    Durumu: ylmzbrhm çevrimdışı
    Yer: izmir/bornova
    Beğendiği Mesajlar: 145
    111 Mesajına 199 beğeni yapıldı.

güzel çalışmaymış. bende şarkılar çalmaya çalışırken alıştım bareli akorları...
    YıLmaZ
    izmir24

Gitar Dersi Video
    Durumu: Emre çevrimdışı
    Yer: Istanbul
    Beğendiği Mesajlar: 215
    79 Mesajına 232 beğeni yapıldı.

Güzel egzersiz , hemen deniyorum
    Paylaştığın için sağol

Gitar Dersi Video
    Durumu: Gökhan T. Gündüz çevrimdışı
    Yer: çanakkale/gelibolu
    Beğendiği Mesajlar: 67
    116 Mesajına 153 beğeni yapıldı.

eyvallah güzel paylaşım
    ( g.o.k.h.a.n )

müzik tarzı: progressive ve power metal

Gitar Dersi Video
    Durumu: guitars_child çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 3
    8 Mesajına 55 beğeni yapıldı.

Alıntı [_HaLDuN_] Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    konuya girmeden önce birkaç şey belirtmek istiyorum. Forumu yeni keşfedenlerdenim ve gerçekten harika bir yer çok güzel bir ortam oluşmuş burda ben de bu ortamın bir mensubu olmak için aranıza katıldım. Selim Hocayı Kukla ekibini ve diğer arkadaşları burdan selamlıyorum

Şimdi gelelim asıl konuya birçoğunuz biliyordur bu egzersizi ben yeni başlayan arkadaşlara anlatmak istiyorum. ( Ben de yeni yeni amatör oluyorum)
    egzersizimiz bareyi rahat bir şekilde basmaya yarıyor. başta zorlanıp elimiz uzanmayabilir fakat bu egzersizi yaptıkça bare basmak çocuk oyuncağı gibi gelecek

Şimdi işaret parmağımızı alıyoruz 1. perdeyi kapatıyoruz. kalan üç parmağımızı da sanki 1234 egzersizi yapıyormuşçasına diziyoruz ve alta doğru 4 er nota basarak iniyoruz tek fark işaret parmağımız barede ve hareket ettirmemeye çalışıyoruz. başlarda bare parmağımızdaki notaları basarken pıt pıt seslerine aldırış etmeyin zamanla çıkacaktır ses. Ve 1234 egzersizindeki gibi ilerliyoruz (bareyi bir perde kaydıra kaydıra.)

Yani:

e-1---------------------------------------1-2-3-4--2-5-4-3
    B-1-------------------------------1-2-3-4----------2-------2-5-4-3
    G-1-----------------------1-2-3-4------------------2---------------2-5-4-3
    D-1---------------1-2-3-4--------------------------2-----------------------2-5-4-3
    A-1-------1-2-3-4----------------------------------2-------------------------------2-5-4-3
    E-1-2-3-4-------------------------------------------2--------------------------------------2-5-4-3

tab yanlış oldu sanırım ama idre edin artık anlatabilmişimdir umarım...
    ewet arkadaşa kesin katılıyorum sadece işaret parmağınızı koyumpta yapabılırsınız yanı 1. perde ye koyun desteksız şekilde 2. perde ye 3. perdeye 12. perdeye kadar devam edin yalnız sadece işaret parmagını öbürleri boşta dursun eliniz bu arada bilek düz olacak parmakta dümdüz olacak arkadaşlar parmak eğik olursa şayet ozaman g teli ve b telinde sıkıntı cekersınız tınlama yapar ozellıkle arpej atarken ben bareyi oyle ogrendım arkadaşımın anllattıgıda süper ıkı çeşitte çalısın bende bunları yaparak şuan parede hiç bir sıkıntı çekmiyorum..
    Konu guitars_child tarafından (20.04.09 Saat 01:25 PM ) değiştirilmiştir.
    İsa

MSN
    :guitars_child@hotmail.com

Gitar Dersi Video
    Durumu: Ercan çevrimdışı
    Yer: Adana
    Beğendiği Mesajlar: 82
    50 Mesajına 79 beğeni yapıldı.

Çok zorlayıcı terledim çalışırken inanki o kadar kasıldı bilek sağol paylaşım için

Gitar Dersi Video
    Durumu: Bertan KARAKAŞ çevrimdışı
    Yer: Antalya-Balıkesir
    Beğendiği Mesajlar: 544
    242 Mesajına 443 beğeni yapıldı.

Sadece bare çalışmakta tabiki faydalı,fakat ben zamanında çok sıcı bulduğum için direk sevdiğim şarkıları çalarak alıştım ve daha eğlenceli oldu bare problemini halletmek.Hatırlıyorum ilk zamanlarıda nekadar komik bir haldeymişiz.İki arkadaş bir parçayı çalmaya çalışıyoruz.Diğer akorlar oluyor fakat ikimizde F akorunda zorlanıyorduk.Onedenle birimiz F'de elini hazır bekletirken diğeri oraya gelene kadar olan bölümü çalıyor,sıra F akoruna gelincede elini hazır bekleten ordan devam ediyorduçok şükür artık barede falan sorun kalmadı.Şarkılarlada busıkıntıyı halledebilirsiniz arkadaşlar.Kolay gelsin.
    steelplectrum

Gitar Dersi Video
    Durumu: <GuİtArCı_MeN> çevrimdışı
    Yer: Bursa
    Beğendiği Mesajlar: 6
    9 Mesajına 9 beğeni yapıldı.

güzel bilgi güzel egrezsiz teşekkürler güzel olmuş
    Hafız

Sayfa 1/3 123 SonSon
Gitar Dersi Video
Selim IŞIK ile Gitar dersi videoları, gitar akorları, gitar tabları, gitar kursu ve müzik forumu.
Sosyal Platformlar