Close
Giriş Bilgileriniz

3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: Guitar Rig4 My Preset :)

Gitar Dersi Video
    Durumu: dehset_fatih çevrimdışı
    Yer: İstanbul/Karanlık Sokaklar
    Beğendiği Mesajlar: 24
    98 Mesajına 131 beğeni yapıldı.

Arrow Guitar Rig4 My Preset :)

Arkadaşlar öncelikle merhaba.Konuyu amfisi olmayıpta guitar rig 4 kullanmak zorunda olan arkadaşlar için açtım.Öncelikle amfi varken kullanmaya tenezzül etmediğim,daha doğrusu düzgün bir sound alacak ayarlar bulamadığım için kullanmadığım programda, amfisiz kaldığım dönemde düzgün soundlar alınacak birkaç preset uydurdum kendimce ve açıkçası gayet güzel olduğunu düşünüyorum.

Dolayısıyla bu tip bir ayar bulamayan ve gitar çalma şevkini kaybeden arkadaşlar için açtım bu konuyu... Çünkü programda iyi bir ayar tutturamazsanız gerçekten iğrenç soundlar ortaya çıkıyor.(adam gibi dist yada sustain olmayan)

Ancak amfisiz kaldığım zaman karıştırmaya zamanım oldu ve güzel soundlar yakaladığım daha çok metal müzik için uygun presetimi burdan paylaşayım istedim.Tabiki distleri düşürerek alternatif hard rock vs türler içinde bu presetten sound çıkartabilirsiniz.

Ben burdan kendi kullandığım ve memnun kaldığım preseti paylaşıcam.Dileğim benim gibi programı karıştırmış ve güzel soundlar yakalamış olan arkadaşlarında buradan paylaşım yapıp bu sayede programın düzgün kullanımına yardımcı olmak ve gitarist arkadaşlara yardım etmek. Paylaşım yapıcak olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler. Bu arada bu presetle on bord ses kartı olan bir bilgisayardan güzel neticeler aldım.Ses kartınız varsa sonuç çok daha iyi olacaktır.

Mod arkadaşlar konuyu sabitlerseler bu sayede daha büyük bir kitleye ulaşmış oluruz.

Alıntı AlyonE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar pepper keenan ın setup ını guitar rig 4 te oluşturdum.Ses gerçekten mp3 le ayırt edilemeyecek derecede aynı bu linkte videoda presetin bir fotoğrafı ve ses kayıtı mevcuttur mp3 le beraber karşılaştırmanız açısından.ilgilenenler down sevenler kaçırmasın.

Yine bir başka arkadaşımızın yakaladığı soundu paylaşıyorum.Ses kalitesi oldukça güzel neredeyse mp3 kalitesinde...
    Konu dehset_fatih tarafından (08.10.10 Saat 06:52 PM ) değiştirilmiştir.

Cort Evl-K6 WP
    İbanez TBX65r
    Boss GT-8--!!

Gitar Dersi Video
    Durumu: quentin çevrimdışı
    Yer: İstanbul/Asya
    Beğendiği Mesajlar: 219
    558 Mesajına 833 beğeni yapıldı.

resim yerine ayarlarını present dosyası olarak kaydetip upload edersen daha faydalı oşur bence
    Esp-Ltd Ec-1000 Deluxe - Ibanez AEG8E - hughes kettner tubemaister 18 head + cabinet + tc flashback delay-mxr zw44- boss ce-5 - mooer comp- crybaby wah

Gitar Dersi Video
    Durumu: dehset_fatih çevrimdışı
    Yer: İstanbul/Karanlık Sokaklar
    Beğendiği Mesajlar: 24
    98 Mesajına 131 beğeni yapıldı.

Açıkçası resimi gördükten sonra ekstra birşeye gerek kalmıyor.Benim oraya koyduğum şekilde comp-dist-cabin modellemesi-skreamer şeklinde koymaları yeterli resimde ne ayarlarda kullandığım gözüküyor.Açıkçası 2 tane modellemeye gerek yok sadece 1 tane koymanız yeterli.

Cort Evl-K6 WP
    İbanez TBX65r
    Boss GT-8--!!

Gitar Dersi Video
Selim IŞIK ile Gitar dersi videoları, gitar akorları, gitar tabları, gitar kursu ve müzik forumu.
Sosyal Platformlar