Close
Giriş Bilgileriniz

6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: Ibanez GSR-200 / Cort AB4 / Squier

Gitar Dersi Video
    Durumu: srgn03 çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 4
    15 Mesajına 18 beğeni yapıldı.

Standart Ibanez GSR-200 / Cort AB4 / Squier

Merhaba arkadaşlar,

Ben bas gitara yeni başlayacağım.

Yaptığım araştırmalara göre en çok tavsiye edilen gitarlar Ibanez GSR-200 ve Cort AB4.

Bu yüzden başlığa o gitarları yazdım fakat başka gitarlar da olabilir, dediğim gibi çok bilgi sahibi değilim

Öncelikle,

Duman grubunu, onların tarzını çok seviyorum. Çoğunlukla çalacağım şarkılar da o şekilde olacak. Çok sert parçalar değil yani.

Sonuçta bu gitarlar öneriliyor ama herkesin istediği ton farklı olacağından bunu belirtmek istedim.

Bu gitarlar benim için uygun mudur ? Veya bu model senin için daha uygundur diyebileceğiniz gitarlar var mıdır ?

Ayrıca Squier bas gitarları da düşünüyorum Fender'in yan ürünleri gibi oldukları için.

Fakat Squier'ler hakkında net bilgi elde edemedim, okuduklarım da genelde kötü yöndeydi.

Squier Vintage Modified Jazz Bass çok güzel gibi ama sıfırı 700 lira

Gitar Dersi Video
    Durumu: Wanted 3mperor çevrimdışı
    Yer: Dünya
    Beğendiği Mesajlar: 101
    46 Mesajına 48 beğeni yapıldı.

Bas gitar çalan biri olarak düşüncelerimi açıklayayım cort marka gitarla fiyatlarına göre uygundurlar fakat kasaları sağlam değil bi müzik marketine cort ab4ü sorduğumda adam başladı dert yanmaya cortlar vitrinde dururken bile sapı atıyor ben asla o markayı dükkanıma sokmam gibisinden laflar etti bu beni baya etkiledi
    İbanez gsr200e gelince ben o gitarı kullanıyorum gayet memnunum memnun olmadığım özellikleride benden kaynaklanıyor çünkü sapı attı.
    squier marka hakkında bilgi sahibi olmadığım için bilgi veremicem
    birde yamaha rbx374e bakabilirsin bunlar metal için uygundur die geçiyor ama genede en son kararı sen verirsin müzik hayatında başarılar
    ve ayrıca bas gitardan sıkılma ihtimalin çok yüksek olduğu için öle 700 lira gibi pahalı gitarlar almanı önermem ve sıfır almanıda önermem sıfırı aldıktan sonra hiç kullanmasan bile satmaya kalktığında yüzde 40 zarar uğrarsın.

Gitar Dersi Video
    Durumu: srgn03 çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 4
    15 Mesajına 18 beğeni yapıldı.

Öncelikle teşekkür ederim yorumun için.

Zaten ya Ibanez GSR200 ya da Squier Jazz Bass alacağım. Squier benim tarzıma daha uygun duruyor ama yine de şüphelerim var çok net bilgilere ulaşamadım Squierle ilgili.
    Cort'lara nedense ısınamıyorum.

Yamaha rbx374 ü çok duydum fakat tarzıma çok uygun olmadığı için onu eledim.

700 lira gerçekten çok fazla o zaten sadece bi istek şuan içimde.

Gitar Dersi Video
    Durumu: basgitarist çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 1
    0 Mesajına 0 beğeni yapıldı.

Cort ab4 aktif tavsiye edilir

Gitar Dersi Video
    Durumu: Onur Şaşmaz çevrimdışı
    Yer: Ankara
    Beğendiği Mesajlar: 12
    5 Mesajına 5 beğeni yapıldı.

Cort AB4 ce Ibanez GSR200 arasında hiçbir fark yok. Yani biraz görünüşe takılıyosan Ibanezi al derim yok performans önemli dersen fazla para dökmeye gerek yok Cort AB4'ten iyisini bulamazsın bu fiyata.

Gitar Dersi Video
    Durumu: human_tourch çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 2
    2 Mesajına 6 beğeni yapıldı.

dostum fenderin squerler ile ilgili çok kötü yorumlar almadım duymadım cort ab4 ibaneze göre daha iyi gibi duruyor onun hakkında da bilgim yok ben yamaha'cıyım . Bu arada sakın yamaha rbx lerin alt seviyesini almak gibi bir girişimde bulunma gerek ton gerekse kasa açısında isteidğin verimi alamazsın ben rbx lerin en üst seviyesini kullanıyorm o açıdan bir sıkıntım yok fakat 374 375 275 lerden yana çok şikayet ediyorlar aklında bulunsun
    Buğra Apaydın Afyon-İstanbul
    Öğrenci

Yamaha Rbx 765 A

Gitar Dersi Video
Selim IŞIK ile Gitar dersi videoları, gitar akorları, gitar tabları, gitar kursu ve müzik forumu.
Sosyal Platformlar