Close
Giriş Bilgileriniz

Sayfa 1/2 12 SonSon
19 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: hangi efektör??

Gitar Dersi Video
    Durumu: electronica çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 0
    0 Mesajına 0 beğeni yapıldı.

Standart hangi efektör??

arkadaşlar elimde cort x-2 gitar var amfi olarakta ibanez 10g(2 aydır çalıorum).efektör almak istiyorum 400-500ytl kadar bi bütçem var sert tonları fazla olan kullanıslı grup olayına gireceğim zaman birazda olsa ihtiyacımı karşılayabilecek kaliteli bi efektör arıorum ne önerirsiniz acaba?
    ayrıca boss me 20 bakmıstım internette sizce nasıl onu mu almalıyım ne dersiniz

Gitar Dersi Video
    Durumu: CraftLab çevrimdışı
    Yer: İstanbul/Bostancı
    Beğendiği Mesajlar: 2
    12 Mesajına 25 beğeni yapıldı.

1.5 sene once falan 400 e gfx-8 almıştım 2. el, temizdi, çok kral prossesor du. Ama gitarı bırakınca salak gibi sattım, şimdi kafamı duvarlara vuruyorum. Tavsiye ederim..
    Veya sahneye çıkarkende ilerdede kullanıcaksan eğer, bence prossesor lere bakma hiç direk analog pedal al tarzına göre, bide setup... Ömür boyu kullanırsın

Gitar Dersi Video

ya ben ilerisi içinde kullanabileceğim bişey olmasın diorum çnkü uğraşacağım tarz deisebilir yada ne bileim daha güzel bi tane bulabilirm yenisini alırım ilerde die düsünüorum.o yüzden orta halli olsun istedim ama hala bi karar veremedm bi fikrim yok saol bu fikrinide göz önünde bulundurcam ama

Gitar Dersi Video

Oda doğru ben gecen sene black-death metal arasında gidip geliyodum. Bu sene classic rock, rock, dinliyorum. Yeni gruplar hoşuma gitmiyo eskileri dinliyorum.
    Bu durumda prossesor düşünmen daha mantıklı olur. Bir arkadasımda me-20 vardı. 30 hafızası var kendi tonlarını kaydedebiliyosun, 3 tane switch fazlasıyla yetiyo, ama pedal ından fazla bişey bekleme, gfx-8 dede öyleydi. Analog lar kadar iyi olamıyo ve tat vermiyo...

Gitar Dersi Video

ya pedal çokta kullanabilecegimi sanmıorm ama bilmiorm tabiki:?
    bn daha çok sert tonlarının tatmin edici olması kaliteli bisey olmasını istiorum.mesela digitechte rp250de galiba o civarda bisey ama pek öneren olmadı hiç tatmin edici diilmis çok digital yapay veriomus sesi bunun hakkında bi fikrinz var mı:?

Gitar Dersi Video
    Durumu: mehmetoz çevrimdışı
    Yer: In A World
    4 Mesajına 13 beğeni yapıldı.

Merhaba.Burada sert tonlar arayn bir arkadaşımız var galiba..Öncelikle Kulandığın ampli ile böyle bir ton yakalaman biraz zor.Çünki bu gibi aletlerin verebilecekleri frekanslar bellidir.Sen sanırım 10 W bir ibanez kullanıyorsun.Ve prosösör almak istiyorsn.Bence pedal daha rahat kullanırsın çünki ayarları daha kolay ve göz önündedir.Bir tarza hitap ettiği içinde genelde tatmin edici dir.Gelelim seçeceğin pedal a...Çok çok sert bir ton elde etmek istiyorsan bir pedal yetmez.Bu alacağın pedalı bir başka pedallar bu ditortion ovder drive yada bir Booster olabilir.Yani kullandığın pedalı boost etmek den bahsediyorum.Bu olay kullandığın pedalın kazanç seviyesini 2 katına çıkarmaya yarar dolayısı ile de daha sert ton demektir.Mode ve marka istersen.Digitech metal master,Boss Metal Zone.Yada Heavy Metal bu pedal pek bulunmaz ama bulursan şansılsın.Birde belkide bunların dışında ozel bir pedal var Marshall Jack Hammer Yani JH1.Çok amaçlı ve muhetşem tonlar üretebilen bir pedaldır.Yanında da bir DS1 yani Boss distortion 1 bağlarsan ve boost edersen çok fena gain ve büyük zevk alırsın tondan..Bunları bi dene kendi amplinin boyutunda bi amplide dene ama.Beğenmedim başka bi şey söyle dersen yine bi kaç tavsiyem olucak ..Birde prosösör senin istedğin gibi bir ton üretemez.Üretebilicek olan maraka da zoom oda alınmaz emin ol.Bunu gitarla 10 yıl geçirmiş kime sorarsan sor aynı şeyi söyler.Başarılar.Herzaman Bizim analog setup dediğimiz oluşum prosösörden kat kat hatta 2 kat iyidir.Bu konuda da yardımcı olurm..Görüşmek üzre..
    Mehmet ÖZ

Gitar Dersi Video

ya abi çok saol gerçekten engin bilgilerinle çok yardımcı oldun tesekkür ederm
    ama simdi ben evdeki ekipmanları o kadar genisletemem alsam bi pedal simdilik yeter bana
    ben söyle bisey istiorum mehmet abi sert tonları kaliteli olan farklı biçok tonda içeren bisey istiorum
    ya metal zone fln oyuncak gibi napcaksn onla daha iyisini al fln dediler:S

Gitar Dersi Video

kim dedi onu yaw :S Dünyanın en iyi gitaristlerinin setup larında var metal zone. Örneklerim yanlıs olmus pardon )
    Konu CraftLab tarafından (24.01.09 Saat 08:42 PM ) değiştirilmiştir.

Gitar Dersi Video

çok iyi electrocu oldugunu iddia eden bi arkadas demisti

Gitar Dersi Video
    Durumu: mehmetoz çevrimdışı
    Yer: In A World
    4 Mesajına 13 beğeni yapıldı.

Bence böyle yorumlara bakmak yersiz..Eğer sen o aletten çıkan sesi beğeniyosan o muhteşem bir alettr..Gelelim senin isteğin üzerine diğer pedallara.Bu pedal biraz pahalıdır ve oldukça profesyönel alet dir ki kullanılan ampli ile de uyum sağlamak zorunda dır.Bulabileceğin yerlerde sınırlı aslında. Pro Co. ''Pro Co. Solo'' on numara bir pedal dır. İstediğin her türlü tonu elde edersin.Ve tulşeye çok uygundur yani sen çoşarsan oda çoşar sen yumuşarsan oda seninle birlikte yumuşar.Çok çeşitli tonlama seçenekleri sunar ayrıca.Fiyatı 400 TL çıvarında ve bu pedalı hiç diilse solit satate bir ampli ile kullanmak çok iyi sonuçlar verir.birde örnek Marshall AVT yada VS serisi amplilerle mükemmel uyum sağlar.2 Tercihim biraz daha makul bir pedal Marshall Jack Hammer yani JH1.Bu pedal da biraz önce bahsettiğim gibi bir olay pek bulamassın ama yinede çok kaliteli ve gür tonlar verir.Bu pedalı da yine diğeri gibi bir çok şeklide tonlaya bilirsin istersen over drive istersen keskin distortion verir.Bu pedalı da 120 TL ye bulabilirsin..2 el olarak alırsan daha uyguna gelir.Nerden bulurum 2 el dersen yardımcı olurum.Pro Co yu denemek istersen Tünelde ant müzik var orası distribitör firma orda denersin.JH1 i de hemen üstte zuhal müzik de deneyebilirsin.Almk istediin pedalı 2 el olarak uygun fiyata bulurum şüphen olmasın:Başarılar..Kimsenin olumsuz yorumlarına kulak asmayın ve deneyin kararınızı kendiniz verinBir tane daha yazim bak aklıma geldi son derece karkteristik bir yapısı vardır.EHX Metall MUFF bu pedalı da zuhal müzikte bulursun
    Konu mehmetoz tarafından (25.01.09 Saat 12:25 AM ) değiştirilmiştir.
    Mehmet ÖZ

Sayfa 1/2 12 SonSon

Bu Konudaki Etiketler

Gitar Dersi Video
Selim IŞIK ile Gitar dersi videoları, gitar akorları, gitar tabları, gitar kursu ve müzik forumu.
Sosyal Platformlar