Close
Giriş Bilgileriniz

8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: ibanez 10g amfi+prosesör mü yoksa marshall 15 fx amfi mi

Gitar Dersi Video
    Durumu: Godsmack çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 3
    7 Mesajına 14 beğeni yapıldı.

Standart ibanez 10g amfi+prosesör mü yoksa marshall 15 fx amfi mi

Aşağı yukarı bi senedir çok yoğun olamamakla beraber gitarla uğraşmaktayım.Artık gitar+amfi deki tonlar yetmediği için efek olaylarına girmek istiyorum.Ama internette araştırdıkçada kafam karıştı doğrusunu söylemek gerekirseo yüzden sizlere danışmakta yarar görüyorum.şu anki ekipmanlarım ibanez rg370dx gitar ve yine ibanez 10g amfidir.200-250 tl gibi bide bu iş için ayırabileceğim bütçem var.Geçellim sorunuma şimdi bendeki amfi kalsında üstüne prosesör mü almalıyım yoksa amfimi satıp üstüne marshall 15 fx gibi efektli bi amfimi almalıyım.Hangisinden daha güzel tonlar yakalayabilirim.
    Prosesör olarak düşündüğüm modellerde line 6 pocket POD,zoom g2nu yada zoom g1xn.
    Tabi sizlerin başka önerileri varsa bu bütçe için o fikirlerede açığım
    Biraz uzun oldu farkındayım ama kusura bakmayın hakkaten kafam karışmış durumda

Gitar Dersi Video

Arkadaşlar yardım edebilecek bişeyler önerebilecek birileri yokmu Bu ay sonuna kadar ekipmanı almak istiyorumda.Gidip kötü bi kombinasyon yapmayalım şimdi durup dururken

Gitar Dersi Video

arkadaşlar sizlerden pek cevap alamasamda seçimimi bugün yaptım.bu ve benzer konuda sorun yaşayanlar için cevap yazma gereği duyuyorum tabi haddim olmayarak.taksim tüneldeki zuhal müziğe gittim bilgi almak için orada şans eseri gitarteknikleri.com da videoları olan Özcan Erkişi ile karşılaştım.ondan aldığım bilgilerle seçimim marshall 15 fx amfi almanın daha yararlı olacağı yönünde oldu.Özcan abinin söylediğine göre düşük watt bi amfi ve prosesör kombinasyonundan daha az verim alınırmış.yüzdelerle söylemek gerekirse prosesörden alınacak verim %50-60 çivarıymış(tabi bu alınacak prosesörede bağlıdır).ayrıca ilerde analog set toplanırsa da efektli bi amfide kötü sonuçlar alınmayacağını da kendisinden öğrendim.benim gibi bu seçenekler arasında kalan bir kişiye bile yardımcı olabilirsem ne mutlu

4. Godsmack adlı üyemizin mesajı 2 defa beğenildi.

Kaan Yedigöz (26.11.10), İsmail Can ŞENER (11.02.12)

Gitar Dersi Video
    Durumu: Jack çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 29
    17 Mesajına 22 beğeni yapıldı.

Alıntı Godsmack Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar sizlerden pek cevap alamasamda seçimimi bugün yaptım.bu ve benzer konuda sorun yaşayanlar için cevap yazma gereği duyuyorum tabi haddim olmayarak.taksim tüneldeki zuhal müziğe gittim bilgi almak için orada şans eseri gitarteknikleri.com da videoları olan Özcan Erkişi ile karşılaştım.ondan aldığım bilgilerle seçimim marshall 15 fx amfi almanın daha yararlı olacağı yönünde oldu.Özcan abinin söylediğine göre düşük watt bi amfi ve prosesör kombinasyonundan daha az verim alınırmış.yüzdelerle söylemek gerekirse prosesörden alınacak verim %50-60 çivarıymış(tabi bu alınacak prosesörede bağlıdır).ayrıca ilerde analog set toplanırsa da efektli bi amfide kötü sonuçlar alınmayacağını da kendisinden öğrendim.benim gibi bu seçenekler arasında kalan bir kişiye bile yardımcı olabilirsem ne mutlu
    yardımcı oldu gerçekten teşekkürler. bende de grg170dx gitar ve ibz10g amfi var. tonlar artık yeterli gelmiyor ve analog setup kurabilecek maddi imkanım yok. 200-250 tl civarında para ayırabilirim max ve bu yüzden prosesör almayı düşünüyorum. tabiki çok kaliteli tonlar beklemiyorum fakat kötü sesler çıksın da istemem. amfiyi değiştirmeye sıcak bakmamamın sebebi istanbul-izmir arasında götür getir yapmamdan dolayı. büyük bi amfiyi taşıyamam. sen araştırma yapmışsın anladığım kadarıyla. bu kombinasyonla en makul tercih olarak neyi tavsiye edersin?
    Fear of living on
    Natives getting restless now
    Mutiny in the air
    Got some death to do
    Mirror stares back hard
    Kill, it's such a friendly word
    Seems the only way
    For reaching out again.......

Gitar Dersi Video

dostum valla mobil bişey istiyosan line6 pocket pod a bakmanı tavsiye ederim.şu link te bulabilirsin

Müzik Market :: Line 6 Pocket POD :: Gitar Prosesör

hem taşınmasıda kolay kulaklığınıda takıp çalarsın.he sahnede falan çalıcam diyosan o zaman pod alma derim.sahne için pek uygun bi alet değilmiş araştırdığım kadarıyla.daha çok ev ortamları için.ama burdan kötü bi prosesör gibi algılama pod u,fiyatına göre baya hakkını veren bi prosesör.başka bi prosesör istersende zoom a bak derim.özellikle g1xn ve üst modellerine.250 tl nin biraz üstüne çıkabilirsende zoom un g2nu modelini öneririm.digitech leri pek öneremiyorum.çünkü internette tonları hakkında pek güzel şeyler okumadım.tanıtım videolarında da açıkçası tonları pek güzelde gelmedi.şimdi bi çok kişi digitech i kötülediğim için karşı çıkabilir tabi ama kişisel tercih meselesi sonuçtagenede sen araştır,sor soruştursonuçta bana güzel gelen bi ton senin hiç istemediğin bişeyde olabilir

7. Godsmack adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

Jack (25.11.10)

Gitar Dersi Video
    Durumu: Jack çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 29
    17 Mesajına 22 beğeni yapıldı.

g1xn yi düşünüyordum zaten o olucak sanırım alıcak olursam teşekkürler
    Fear of living on
    Natives getting restless now
    Mutiny in the air
    Got some death to do
    Mirror stares back hard
    Kill, it's such a friendly word
    Seems the only way
    For reaching out again.......

Gitar Dersi Video

yardımcı olabildiysem sevindim dostum.alırsan şimdiden güle güle kullan

Gitar Dersi Video
    Durumu: uNReaL çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 0
    0 Mesajına 0 beğeni yapıldı.

merhaba arkadaşlar başlığı yeni gördüm, bence amfinin wat ının yüksek olması kanımca pek bir şeyi değiştiremeyecek, kaldıki 10 wat bir amfinin bile sesini sonuna kadar açamıyorken gidipte 15 wat amfi almak anlamsız. onun yerine 2.el bir zoom prosesör veya bir korg ax1500g almak daha mantıklı olacaktır.Eğer birde öğrenciyseniz bütçeniz sınırlıysa analog setup kurmak sizi bütçe açısından çok üzecektir, deelay, distortion vs bunların hepsine ayrı bir bütçe ayıracaksınız. benim görüşüm 10 wat ile 15 wat amfi arasında öyle ahım şahım fark yoktur. prosesör alman daha mantıklı eğer prosesörün driverleri yetersiz gelmeye başlarsa bir od pedal alıp bost larsan tatmin olursun efekleri de prosesörden alırsın.

Gitar Dersi Video
Selim IŞIK ile Gitar dersi videoları, gitar akorları, gitar tabları, gitar kursu ve müzik forumu.
Sosyal Platformlar