Close
Giriş Bilgileriniz

8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: Msn Üzerinden Jam

Gitar Dersi Video
    Durumu: Testament çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 29
    24 Mesajına 33 beğeni yapıldı.

Standart Msn Üzerinden Jam

Genel olarak dün aklıma geldi. Msn de mikrofonla belli bir backtrack eşliğinde çalmak istiyorum. Eğer sizde bunun iyi bir etkinlik olacağını düşünüyorsanız bana ulaşın. Bir konuyuda belirtmem gerek. Yeni başlayanlar için değilde en az orta düzey gitar çalabilenler yazsınlar.

Başka konu açmak istemediğimden bir süreliğine güncel tutmak için yorumluyorum. Kendinize güvenmemezlik yapmayın sonuçta doğaçlama yaparken yanlışta çalınabilir.

Yasaklı
    Durumu: Berkin Gürcan çevrimdışı
    Yer: Evden(Denizli)
    Beğendiği Mesajlar: 103
    74 Mesajına 106 beğeni yapıldı.

Birlikte mi çalacağız?
    The Rocker filmini izledin sanırım

Gitar Dersi Video

Rocker filmini izledim evlat fakat o yüzden açmadım =).

gitarturk ün birlikte yaptıkları backtrack üzerine kayıttan esinlendim.

Gitar Dersi Video
    Durumu: Altay Dağlı çevrimdışı
    Yer: İstanbul/Ümraniye
    Beğendiği Mesajlar: 957
    467 Mesajına 797 beğeni yapıldı.

ben bu konuda düşüncelerimi ve diğer sebepleri mesajla iletmiştim hatılarsan.ordada söylediğim durum şuydu,

Msn de mikrofonla belli bir backtrack eşliğinde çalmak istiyorum.

bu cümle yanlış anlaşılıyor olabilir.tavsiyem,daha açık bir dille mesajını tekrar düzenlemen.

ya bu sebepten ilgi görmüyordur.ya da herkes hala başlangıç seviyesinde
    Yaşlanmış Notalar

Keşke hiç soru gelmese ama,hadi siz yine sorun kıramıyorum
    http://www.facebook.com/profile.php?id=1523118606

Gitar Dersi Video

Daha açık bir şekilde düzenleyim. Gitarı bilgisayara bağlıyoruz fakat mikrofona bağladığımızdan emin oluyoruz. Msn veya skype üzerinde sesli konuşma seçenekleri mevcut. Bu özelliği kullanarak konuşma sesimizi değilde gitarlarımızın sesini hem kendimizi hemde karşımızdakiler dinliyor. Bizde belli bir altyapı ritmi belirleyip zamanlara ayırarak doğaçlama bir şekilde sıra ile çalıyoruz.

Aslında kayıt bölümüne baktığımda çok güzel blues doğaçlamarı dinledim. Öteki taraftan öneri kısmında çok bilgili arkadaşlar gördüm. Niye cevap yazmıyorlar bilmiyorum fakat siteye müziksel olarak güzel bir aktivite olacağını düşünüyorum.

Gitar Dersi Video
    Durumu: Hazar Ozan çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 225
    250 Mesajına 563 beğeni yapıldı.

Eğer beraber çalmak istiyorsan en az 50mps hızında bir internet gücüne sahip olman gerekir Yoksa bu ses karşıya gidecek seninkiyle beraber geri gelecek üstüne bu adam çalacak fln vs. Bir sürü milisaniye olayı çoğu arkadaşımız Guitar Rigde ms konusunda sorun yaşarken, hele Türkiye'de bu internetle bu şekilde çalışmak imkansız gibi
    Marifetler iltifata tâbidir, iltifatsız metaa zâyidir.

Hiçbirimiz ucuz mal alacak kadar zengin değiliz.

7. Hazar Ozan adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

Alexi_Laiho (19.02.11)

Gitar Dersi Video
    Durumu: Fegadeyus çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 43
    86 Mesajına 92 beğeni yapıldı.

Onboard ses kartlarıyla araya efekt giremessin . Ayrıca ses kartın olucak ya da USB bağlantılı prosesörün olucak ki düzgün ses alabilesin . Bu sistemde herkeste yok . Yani adamlar gitarı bağlarlar sorun olmaz ama hepsi clean tonda olur . Araya bi distortion pedalı yada prosesör girdiğinde küçültücüyle mikrofona direk girersen doğru düzgün ses alamassın çok cızırtı olur . Bilgisayarın onboard ses kartınıda yakabilme olasılığın var . Ses kartıda direk anakartta takılı olduğu için bilgisayarını kaybetme riskin var . Ha sen diyosan belli başlı yüksek seviyeli ekipmanları sağlam olan arkadaşları bekliyorum ona lafım yok . Kolay gelsin .
    Schecter Blackjack ATX C1
    Boss TU-2
    Line 6 POD Studio UX1
    Studio Projects VTB-1
    Puldin CB115BG Klasik Gitar

9. Fegadeyus adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

Alexi_Laiho (19.02.11)

Gitar Dersi Video

Arkadaşlar aslında böyle bir şeyi ilk başta çevremdeki bazı kişilerle denemiştim. 3 kişiydik ve gitarlarımız ibanez s5470, ibanez s420 ve ibanez art300 dü. Prosesör olarakta 2 miz digitech rp70 diğeri ise line pocket pod du. Hepimizin ses kartı onboardı. Bir deneme yapmıştık skype da ve gayet hoş olmuştu. Gecikme yaşanmadı. Seslerde hafifte olsa cızırtı vardı fakat sesi kıstığımızda sorun çözülmüştü ama burada illaki aynı şekilde olacak diye bir şey yok. En azından denemek için.

Bu Konudaki Etiketler

Gitar Dersi Video
Selim IŞIK ile Gitar dersi videoları, gitar akorları, gitar tabları, gitar kursu ve müzik forumu.
Sosyal Platformlar