Close
Giriş Bilgileriniz

Sayfa 1/3 123 SonSon
23 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Diyafram Kullanabilme Ve Geliştirme

Gitar Dersi Video
    Durumu: beckham_7 çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 0
    5 Mesajına 21 beğeni yapıldı.

Exclamation Diyafram Kullanabilme Ve Geliştirme

Arkadaslar ilk basladrda diyaframimi kullanamayan bir solisttim.Parca aralardinda surekli yanlis yerlede nefer alip verirdim cünkü tam anlamiyla nefesim yetmiyordu ve nefesi daha kuvvetli daha verimli alabilmek gerekiyordu ve ben de bir takim metodlar ile bu eksikligimi giderdim ve su anda bir nefes ile 4 mısra soyleyebiliyorum.Peki arkadaslar nedir diyafram? nerededir? ne iş görür?
    Baştan baslayalim
    Diyafram:Arkadaslar Diyafram karın boşluğu ile göğüs kafesi arasında bulunan bir kastır. Bu kas karın boşluğuna doğru çekilerek ciğerlerin aşağı doğru genişlemesine ve bu sayede daha bol hacimli bir hava alımını ve bu havanın kontrollü bir şekilde kullanımını sağlar.Az nefes ile cok iş slogani ile haraket ederiz diyafram kullanarak
    Peki gel gelelim diyaframiniz olup olmadigini nasil anlarizeger yoksa en direk hastaneye giderek diyafram nakli icin sıra almaniz bile gerekebilirama doktordan once sunlari denemeniz gerekir

1. Ayakta ellerinizi belinizin yanlarına karın boşluğunu kavrayacak şekilde yerleştirin ve köpeklerin özellikle yoruldukları zaman soludukları gibi solumaya çalışın. Bı sırada karnınızın şişip şişmediğini ellerinizle ve görsel olarak kontrol edin (göğüs kafesinizin şişmediğinden emin olun).

2. Yine elleriniz belinizde 90 derece eğilip nefes alın, bu nefesi vermeden doğrulun ve havayı karın boşluğunuza doğru itin. Bu çalışmanın amacı da karın boşluğu çevresini genişletmektir

eger bunlari yaparken karın bolgesinde acilar hissediyyorsaniz merak etmeyin saglikli bir insansiniz yani diyaframinizi kullanabiliyorsunuzdur.

Evet arkadaslar diyaframi anlatmaya calistim eger ki sorulariniz varsa herhangi bi sekilde yapoamiyorum diyorsaniz sorularinizi iletin elimden geldigince yardimci olmaya calisacagiim..Kolay gelsin
    MÜZİK,ERKEKLERİN KALBİNİ ALEVLENDİRMELİ,KADINLARIN İSE GÖZÜNÜ YAŞARTMALIDIR...

2. beckham_7 adlı üyemizin mesajı 17 defa beğenildi.

Burç Bektaş (10.01.12), burcinnogayoglu (04.07.11), celal12345 (13.09.10), egoist (27.08.09), finaldestination (03.03.10), f_bgbs (31.08.09), hagi_10 (27.12.09), MertSoyler (11.01.12), meTaLiq_beLa (14.09.09), MrSatanizeD (15.07.11), Nirvana_7002 (06.03.12), SaiTRocK (28.06.09), Seda Nur SAHiN (08.11.10), srian (17.02.10), tr_gitarist_tr (13.05.12), Umut Gerlevik (26.09.10), Voltran (03.03.10)

Gitar Dersi Video
    Durumu: Emre çevrimdışı
    Yer: Istanbul
    Beğendiği Mesajlar: 215
    79 Mesajına 232 beğeni yapıldı.

Teşekkürler , güzel bilgiler bunlar

Gitar Dersi Video
    Durumu: Anıl Uz çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 81
    86 Mesajına 141 beğeni yapıldı.

teşekkürler

MetoisT
    Durumu: SatanicaWars çevrimdışı
    Yer: dünya
    Beğendiği Mesajlar: 22
    67 Mesajına 174 beğeni yapıldı.

Çok güzel bilgiler sagol

Gitar Dersi Video

iyi calismalar..
    Konu beckham_7 tarafından (16.05.09 Saat 04:59 PM ) değiştirilmiştir.

Gitar Dersi Video
    Durumu: metallica çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 9
    26 Mesajına 48 beğeni yapıldı.

valla denedim gögüs bölümünde hareket yok ama göbeğim şişip iniyor 90 derece dedgin gibi yaptım göbegüm daha fazla sisiti...DDD

Gitar Dersi Video
    Durumu: Slipknotica çevrimdışı
    Yer: Tekirdaa bea
    Beğendiği Mesajlar: 2
    1 Mesajına 1 beğeni yapıldı.

şişmanladım sanki xD

Gitar Dersi Video

Alıntı metallica Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla denedim gögüs bölümünde hareket yok ama göbeğim şişip iniyor 90 derece dedgin gibi yaptım göbegüm daha fazla sisiti...DDD
    senin bobrek kısmın diyafram olmus
    diyafram bobrekten bayagi uzakyani arada et felan vardir mutlaka sen bence dogru nefes alamamissin.tUhaf gelecek ama kopekler gibi dilini dısari cıkararak hızlkı hızlı nefes alinca nerenin sistini gorceksin

Gitar Dersi Video

Alıntı Slipknotica Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şişmanladım sanki xD
    gobek yapmis gibi oluosun

Gitar Dersi Video
    Durumu: ggitaristiniss çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 1
    0 Mesajına 0 beğeni yapıldı.

bazı şarkıların nakaratlarında zorlanıyorm ve şarkıları transpoze edip o şekilde çalıyorm.buda pek hoşuma gitmio.orjinal tonda çalmak herzaman çok daha ii.sesimi daha fazla inceltebilmem için ne önerirsiniz...(diyafram konusunda çalışmalarım sürüyo)

Sayfa 1/3 123 SonSon
Gitar Dersi Video
Selim IŞIK ile Gitar dersi videoları, gitar akorları, gitar tabları, gitar kursu ve müzik forumu.
Sosyal Platformlar