Close
Giriş Bilgileriniz

7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Elektro gitar ve pc

Gitar Dersi Video
    Durumu: belferkay çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 0
    0 Mesajına 0 beğeni yapıldı.

Standart Elektro gitar ve pc

Merhaba arkadaşlar. Ben yeni elektro gitara başlıyorum ve ilk gitarımı da aldım. Ibanez grg170dx. Ancak bütçem kısıtlı olduğu için amfi almadım, ilk aylarda pc ile idare ederim diyerekten. Ancak ne olduysa bir türlü beceremedim pc'den ses almayı. Sorunum şöyle:

Birçok sitede araştırdım ve anlatılanları uyguladım. Guitar rig 4 ve asio4all kurdum bilgisayara. Ayarlar vs herşeyi söylendiği gibi yaptım ancak ses alamadım. Bundan daha büyük bi sorun ise hoparlörlerden sürekli cızırtı geliyor. Guitar rig programı açık olsun veya olmasın sürekli bi cızırtı var.

Gitarımı line in girişine bağlıyorum. Ardından Realtek HD Audio yöneticisi Jakı algılıyor ve listeden hat girişini seçip tamam diyorum. Yine Realtek HD Audio yöneticisinden üst kısımda hat girişi sekmesi çıkıyor. Buraya tıkladığımda ses seçenekleri bulunuyor. Kayıt ses seviyesi ve oynatma ses seviyesi. Kayıt ses seviyesini değiştirmeden de denedim 0a alıp da denedim farketmiyor. Oynatma ses seviyesini 0dan 10a çıkartıyorum ve cızırdama başlıyor. İşin kötüsü bu cızırdama gitarın tellerine değdiğimde 2kat artıyor. Tellere vurduğumda değil dokunduğumda.

Ancak tekrar söylüyorum bu cızırdama realtek hd audio yöneticisinden yaptığım işlemlerle ilgili. Guitar rig programı vs açık değil. Bu cızırdama sesleri varken proogramı açtıgımda ayarlar olması gerektiği gibi olmasına rağmen ses alamıyorum hiç.

Bir sorun var ama çözemedim. Yardımlarınızı bekliyorum. Bu arada ses kartım onboard, anakart üzerinde. Anakart Gigabyte EP45-UD3LR

Gitar Dersi Video
    Durumu: deathmagic çevrimdışı
    Yer: ?
    Beğendiği Mesajlar: 27
    7 Mesajına 7 beğeni yapıldı.

aynı sorun bende de oldu çözemedim sorunu bende kim uraşır bu lanet şeyle dedim aldım bi marshall mg 10 rahat kafa çalışıyorum biriktir parayı al bi amfi

Gitar Dersi Video
    Durumu: belferkay çevrimdışı
    0 Mesajına 0 beğeni yapıldı.

vallahi moralimi bozmadı değil açıkçası. Biraz daha deniyecem. Amfi için para biriktirmeye başladım ama bir müddet beklemem gerekecek sanırım onun için

Gitar Dersi Video
    Durumu: Altay Dağlı çevrimdışı
    Yer: İstanbul/Ümraniye
    Beğendiği Mesajlar: 957
    467 Mesajına 797 beğeni yapıldı.

http://www.gitardersivideo.com/muzik...da-hersey.html
    öncelikle ben bu konudan yardım alarak yaptım.win7 de ve klasik gitar bağlamama rağmen sonuç aldım.pc işlerinden hiç anlamam ama ilk kurduğumda bendede aynı problem vardı.asioall kurulu olmasına rağmen korkunç bir ses geliyordu.ayarlar bölümünde asio4all u seçince ses normale döndü.birde programda gate i kıstıkça cızırtı kesilliyor .
    konuda http://www.gitardersivideo.com/muzik...mlari-yardimi/ bölümüne taşınmıştır.
    Konu Altay Dağlı tarafından (10.05.11 Saat 06:50 PM ) değiştirilmiştir.
    Yaşlanmış Notalar

Keşke hiç soru gelmese ama,hadi siz yine sorun kıramıyorum
    http://www.facebook.com/profile.php?id=1523118606

Gitar Dersi Video
    Durumu: Harun ŞATIR çevrimdışı
    Yer: Antalya
    Beğendiği Mesajlar: 8
    17 Mesajına 44 beğeni yapıldı.

Bunun için bilgisayarın kendi ses kartı yeterli değildir yakarsınız çalışsa bile bir harici ses kartı tavsiye ederim M-AUDIO olabilir mesela asio ve rig bunlarla iyi çalışacaktır bende öle kullanıyorum tüm gitarlarımı
    Şu Kahrolası Dilimi Kesin

Gitar Dersi Video
    Durumu: Hobar çevrimdışı
    2 Mesajına 8 beğeni yapıldı.

Gitar Dersi Video
    Durumu: hvlonr çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 28
    21 Mesajına 38 beğeni yapıldı.

Harici ses kartın olmadan ne yaparsan yap boş

Bu Konudaki Etiketler

Gitar Dersi Video
Selim IŞIK ile Gitar dersi videoları, gitar akorları, gitar tabları, gitar kursu ve müzik forumu.
Sosyal Platformlar