Close
Giriş Bilgileriniz

Sayfa 1/2 12 SonSon
13 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Gitarı,pc'ye nasıl bağlayabilirim?

Gitar Dersi Video
    Durumu: Bertan KARAKAŞ çevrimdışı
    Yer: Antalya-Balıkesir
    Beğendiği Mesajlar: 544
    242 Mesajına 443 beğeni yapıldı.

Standart Gitarı,pc'ye nasıl bağlayabilirim?

Arkadaşlar kusura bakmayın formda aradam fakat bulamadım bu konuyla ilgili bilgi.Elektro gitarımı alalı yaklaşık 1 buçuk ay oldu.Maddi nedenlerden daha anfi alamadım,bu nedenden dolayı elektro gitarın bilgisayara bağlandığını duydum.Hem distortion,clean gibi tonlar bulunuyormuş.Bu konu hakkında hiçbir bilgim yok yardımcı olursanız sevinirim,şimdiden teşekkürler.

Gitar Dersi Video
    Durumu: electronica çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 0
    0 Mesajına 0 beğeni yapıldı.

Gerekli olanlar;Çalışır durumda bir bilgisayara (ses kartı),Manyetik aksamda sorun olmayan bir elektro gitar veyahut eşik altında sorun olmayan elektro akustık-klasık gitar ve son olarak sağlam bir kablo, kablonun içten kopuklugu olmaması gerek ve yeterlı mesafede mono-stereo kablo.Kabloyu elıne al ve gıtarın Jack gırısıne tak, gitarına taktıgın kablonun dıger ucunuda bilgisayarın ses kartına takıcaz.Tüm dunyada bilinen, standart olan mikrofon girişi kırmızı, Aux-Line girişi ise mavıdır.Zaten cogunun uzerınde sımgeler mevcuttur.Aux ve Mic. Girişi arasındaki fark mikrofonda daha yüksek bir ses ve varsa ses kartının mic boost özelliğini kullanabilirsin.Aux-Lıne ise bunlar mevcut degıldır ses daha az ve daha temız ses almanı saglar.Elındekı kablolar genel ıtıbarıyle standarttır, her ıkı tarafıda buyuk olabilir ancak ses kartı 3.5 mm jack yani küçük jack için tasarlanmıstır.Bu sorunuda dönüştürücü ile çözümlüyorsun.Kablo diye bahsettiğimiz ve Jack lar ikiye ayrılır.Bunlar Stereo ve Mono’dur.Arasında basit bir fark vardır Stereo 2 kanal yanı sag-sol olarak giriş çıkış yapabilirsin Mono ile ise sadece tek kanal yanı sadece sag yada sol kanala giriş çıkış yapabilirsin.Ha söylıyeyım Elektro gitarlar mono’dur.Standart dediğimiz kablolarda mono’dur.Araya pedal anfi prosesör vb. girdiği anda ikinci bir kablo gerekır bunun ıcınde stereo olmasında fayda vardır.
    Eğer buraya kadar bır sorunla karsılasmadıysan sıra geldı bılgısayar ayarlarına,Bilgisayarda gitarın sesını almak için, Görev cubugunun uzerındekı ses sımgesını veyahut denetım masası-ses efektlerı ve ses kaydı-ses sekmesınde ses çalarken bölümünden ses ayarına tıkla, ekrana gelicek olan ses denetımınden gitarı taktıgımız girişin varsa sesiz işaretını kaldır.Gitarını eğer mıkrofon gırısıne yanı ses kartında kırmızı girişe taktıysan ses denetımınden mıkrofonun sessız ısaretını yada Aux-Lıne girişine taktıysan line ın sesız ısaretını kaldır.Şayet ses denetımınde mıkrofon yada lıen ın yoksa ses denetımındeyken sol ustten secenekleri tıkla sonrada özellikleri tıkla oradan acmak ıstedın mıkrofon yada lıne ın kutucuguna işaret koy ve tamam mı tıkla.

Bir başka değişle;Sol alttan başlatı tıla sonrasında denetım masasını tıkla sonrasında ses efektı ve ses aygıtlarını tıkla sonra ses kısmından ses yarını tıkla ses denetımını acmıs olucaksın ordan microphone ve lıne ın kısımlarının sesız olmamasına bak sesız se eger duzelt.Bılgısayara ayarlarında play controlden özellikleri tıkladıgında gelen kutudan açmak istediğin girişleri işaretlenmek gerek burada microphone ve lıne ın ı mutlaka işaretle.

Bu adımları takip edersen Pc den ses gelmemesi için hiç bir sebep yok,Tüm bunları dogru yapmanıza ragmen halen sorununuz devam edıyorsa ses cıkmıyorsa kablonuzda ses kartı gırısınızde ses kartı surucunuzde veya son olarak elinizdeki gitarın elektronık aksamında bır sorun var demektır.

Dikkat et ses kartına bağlıyım derken elektrik çarpmasın, bilgisayardan cıkan ses buyuk ıhtımalle kulagına degısık gelıcektır yenı baslıyorsan senı gıtarından sogutabılır ve sunuda soylıyeyım anfının yerını asla tutmuyor...
    kolay gelsn

Gitar Dersi Video
    Durumu: byrogue çevrimdışı
    Yer: İNÖNÜ
    Beğendiği Mesajlar: 25
    18 Mesajına 37 beğeni yapıldı.

Abi ses kartı çok önemli bnede gerekli malzemeler var ses kartı arada problem çıkatıyor , sağlam bi ses kartı bul derim

Gitar Dersi Video

Üstat öncelikle verdiğin bilgilerden dolayı çok teşekkür ederim.Gerçekten zaman ayırmışsın Allah razı olsun nediyeyimzannedersem benim bazı eksiklerim var mesela elimde bulunan gitar jack'ını arkadaşım özel olarak çok kaliteli bir kablodan yaptı.İki ucuda gitara giren jacktan var.bunu normal mixer'e giriş için yapmıştı.Bana birde 4+1 ses sistemine takmam için bir dönüştürücü yaptı,onun ucuda bir kırmızı,bir beyaz aynı eski televizyonların anten girişi gibi olan tosfiş şeklinde ucu var.Zannedersem senin söylediğin kablo daha farklı değilmi?Şuan elimde bir ucu kulaklık girişi diğer ucu 3 tane tosfiş(beyaz,kırmızı,sarı renkte)olan kablodan var ayriyetten.Bu benim işimi görmez heralde değilmi?Yani gitarı bilgisayara nasıl bir kabloyla bağlayacağımı anlayamadım.Asdlında sen bütün açıklamaları yapmışsın ama ben kabloda takılı kaldımbilgisayar ayar kısmını tarif ettiğin gibi yaparım orası kolay gibi duruyor.Birde diyelim ben gitarı bağladım distortion sesini alabilmem için başka biproğram indirmem gerekecekmi?Verdiğim rahatsızlıktan dolayı kusura bakma...

Gitar Dersi Video
    Durumu: Korhan Kandil çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 77
    44 Mesajına 72 beğeni yapıldı.

elektrikcilere gitsen bulursun serce parmak kadar bişey ufak bi jak dönüştürücü. ayrıca program sormuşsun. guitar rig veya guitar fx box die programlar vardır efekt için kullanabilirsin...

Gitar Dersi Video

Tamam kardeşim çok sağol kolay gelsin sizlerede.

Gitar Dersi Video
    Durumu: Korhan Kandil çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 77
    44 Mesajına 72 beğeni yapıldı.

fiyatı da 3-4 lira bişi

Gitar Dersi Video
    Durumu: shucru çevrimdışı
    Yer: ADANA
    Beğendiği Mesajlar: 11
    24 Mesajına 541 beğeni yapıldı.

arkadaşlar biraz bekleyin guitar rig 3, revalver mkii, amplitube2, amplitube metal, gibi ampli modeleme programları paylaşıcam açıklamaları ile birlikte. programları upload ediyorum en fazla 3 güne kadar paylaşırım.
    saygılar
    Yeteneklerimizin seviyesine çıkamaz, mazeretlerimizin seviyesine ineriz.
    ----------------------
    Facebook'ta "Selim abi ve gitar dersleri grubuna herkesi bekleriz....
    ----------------------
    Selim Işık Gitar Derslerini İndirmek İçin TIKLA ( Mp4 Formatında) [No Rapid]
    ---------------------
    Cep Telefonları için gitar ve müzik uygulamaları indirmek için TIKLA

Gitar Dersi Video
    Durumu: Erkan Gumus çevrimdışı
    Yer: istanbul/pendik
    Beğendiği Mesajlar: 20
    132 Mesajına 176 beğeni yapıldı.

Alıntı electronica Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gerekli olanlar;Çalışır durumda bir bilgisayara (ses kartı),Manyetik aksamda sorun olmayan bir elektro gitar veyahut eşik altında sorun olmayan elektro akustık-klasık gitar ve son olarak sağlam bir kablo, kablonun içten kopuklugu olmaması gerek ve yeterlı mesafede mono-stereo kablo.Kabloyu elıne al ve gıtarın Jack gırısıne tak, gitarına taktıgın kablonun dıger ucunuda bilgisayarın ses kartına takıcaz.Tüm dunyada bilinen, standart olan mikrofon girişi kırmızı, Aux-Line girişi ise mavıdır.Zaten cogunun uzerınde sımgeler mevcuttur.Aux ve Mic. Girişi arasındaki fark mikrofonda daha yüksek bir ses ve varsa ses kartının mic boost özelliğini kullanabilirsin.Aux-Lıne ise bunlar mevcut degıldır ses daha az ve daha temız ses almanı saglar.Elındekı kablolar genel ıtıbarıyle standarttır, her ıkı tarafıda buyuk olabilir ancak ses kartı 3.5 mm jack yani küçük jack için tasarlanmıstır.Bu sorunuda dönüştürücü ile çözümlüyorsun.Kablo diye bahsettiğimiz ve Jack lar ikiye ayrılır.Bunlar Stereo ve Mono’dur.Arasında basit bir fark vardır Stereo 2 kanal yanı sag-sol olarak giriş çıkış yapabilirsin Mono ile ise sadece tek kanal yanı sadece sag yada sol kanala giriş çıkış yapabilirsin.Ha söylıyeyım Elektro gitarlar mono’dur.Standart dediğimiz kablolarda mono’dur.Araya pedal anfi prosesör vb. girdiği anda ikinci bir kablo gerekır bunun ıcınde stereo olmasında fayda vardır.
    Eğer buraya kadar bır sorunla karsılasmadıysan sıra geldı bılgısayar ayarlarına,Bilgisayarda gitarın sesını almak için, Görev cubugunun uzerındekı ses sımgesını veyahut denetım masası-ses efektlerı ve ses kaydı-ses sekmesınde ses çalarken bölümünden ses ayarına tıkla, ekrana gelicek olan ses denetımınden gitarı taktıgımız girişin varsa sesiz işaretını kaldır.Gitarını eğer mıkrofon gırısıne yanı ses kartında kırmızı girişe taktıysan ses denetımınden mıkrofonun sessız ısaretını yada Aux-Lıne girişine taktıysan line ın sesız ısaretını kaldır.Şayet ses denetımınde mıkrofon yada lıen ın yoksa ses denetımındeyken sol ustten secenekleri tıkla sonrada özellikleri tıkla oradan acmak ıstedın mıkrofon yada lıne ın kutucuguna işaret koy ve tamam mı tıkla.

Bir başka değişle;Sol alttan başlatı tıla sonrasında denetım masasını tıkla sonrasında ses efektı ve ses aygıtlarını tıkla sonra ses kısmından ses yarını tıkla ses denetımını acmıs olucaksın ordan microphone ve lıne ın kısımlarının sesız olmamasına bak sesız se eger duzelt.Bılgısayara ayarlarında play controlden özellikleri tıkladıgında gelen kutudan açmak istediğin girişleri işaretlenmek gerek burada microphone ve lıne ın ı mutlaka işaretle.

Bu adımları takip edersen Pc den ses gelmemesi için hiç bir sebep yok,Tüm bunları dogru yapmanıza ragmen halen sorununuz devam edıyorsa ses cıkmıyorsa kablonuzda ses kartı gırısınızde ses kartı surucunuzde veya son olarak elinizdeki gitarın elektronık aksamında bır sorun var demektır.

Dikkat et ses kartına bağlıyım derken elektrik çarpmasın, bilgisayardan cıkan ses buyuk ıhtımalle kulagına degısık gelıcektır yenı baslıyorsan senı gıtarından sogutabılır ve sunuda soylıyeyım anfının yerını asla tutmuyor...
    kolay gelsn
    mütiş bi açıklama yapmışsın teşekkürler biz arkadaşla çok kötü olan bir tunner manyetiği yardımıyla klasik gitarı bağladık pc ye ayrıca guitar rig orıgramımız vardı ses kartı ve manyetik iyi oldukdan sonra insanı gitardan soğutacak kdr kötü bi ses çıkmıyor tavsiye edelir mütiş tonlar elde edilebiliyor programlar vasıtasıyla hatta bi arkadaşım amfisini şu an satıyor guitar rig programı sayesinde
    Konu Erkan Gumus tarafından (14.02.09 Saat 01:17 PM ) değiştirilmiştir.

Gitar Dersi Video
    Durumu: qeqe44 çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 0
    0 Mesajına 0 beğeni yapıldı.

Alıntı electronica Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

kolay gelsn
    iyi günler öncelikle verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim ben jack ve jack küçültücü aldım fakat laptopa bağlamak istiyorum ama dediğinizi yapamıyorum yada anlayamadım diyeyim laptop markam lenovo bağladım dediklerinizi yapmaya çalıştım olmadı daha detaylı şekilde anlatırsanız yardımcı olursanız sevinirim

Sayfa 1/2 12 SonSon
Gitar Dersi Video
Selim IŞIK ile Gitar dersi videoları, gitar akorları, gitar tabları, gitar kursu ve müzik forumu.
Sosyal Platformlar