Close
Giriş Bilgileriniz

Sayfa 1/2 12 SonSon
17 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Ellerim (Progresif)

Gitar Dersi Video
    Durumu: Furkan Akdoğan çevrimdışı
    Yer: İstanbul/Üsküdar
    Beğendiği Mesajlar: 213
    74 Mesajına 117 beğeni yapıldı.

Standart Ellerim (Progresif)

Merhaba arkadaşlar.
    Progresif bi parça üzerinde çalışıyorum şu sıralar. Hicaz gamını kullanıyorum.
    Ham olarak kaba taslak birşeyler çıktı. Aslında böyle de bitirmek istiyorum sadece kaydı biraz daha kaliteli yapmak yeterli olacaktır kanımca. Bu kaydı evde yaptım.

Şarkı 5dknın biraz üzerinde. Başlarda sıkılmazsanız ilerleyen bölümlerinde çok farklı şeyler var, sonuna kadar dinlemenizi tavsiye ederim.

Ellerim by Furkan Akdo?an on SoundCloud - Create, record and share your sounds for free
    "Blues çalması kolay ancak hissedilmesi zordur."
    Jimi Hendrix

2. Furkan Akdoğan adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

Judas (17.07.11)

Gitar Dersi Video
    Durumu: Fatih TAŞYARAN çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 57
    37 Mesajına 46 beğeni yapıldı.

kendini biraz fazla tekrar ediyor gibi
    Fatih Taşyaran

Gitar Dersi Video
    Durumu: m.f.k çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 28
    29 Mesajına 35 beğeni yapıldı.

ilk 3 dakika cahit berkay kıvamında türk filmi gibi olmuş ben beğendim.
    ama sonraki 1 dakkadaki kayıt kalitesinden galiba pek anlaşılmıyordu ama sonu da güzel olmuş.
    tebrikler
    http://www.gitardersivideo.com/signaturepics/sigpic21651_1.gif

Gitar Dersi Video

Alıntı Fatih TAŞYARAN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kendini biraz fazla tekrar ediyor gibi
    Yorumun için saol ama kendini tekrar eden sadece tek bir riff arkadaşım, intro ve outro. Ve topu topu iki kere nakarat dönüyor ki her seferinde o nakaratlarda da bir progress var. Şarkının hiçbir bölümü diğer bölümleri ile aynı değil, türü progresif yapan da bu zaten. Zaman zaman tempo bile değişiyor.

Bence baştan sona kesintisiz bir daha dinlemelisin. Özellikle 3.dk'dan itibaren.

Ayrıca m.f.k,
    3:00dk dan itibaren yaptığım kaydın kalitesinden kaynaklı birşey değil, öyle olması gerekiyordu. Klavyeyi baştan sona dolaşıp P.Mler kullanarak yapılan birşey. Ama tabi kalite daha iyi olsa daha iyi anlaşılır elbet. Kulaklıkla dinlemeyi tavsiye ederim.
    Jimi Hendrix

Gitar Dersi Video
    Durumu: Judas çevrimdışı
    Yer: Ankara
    Beğendiği Mesajlar: 220
    258 Mesajına 382 beğeni yapıldı.

3dk'dan sonrasını beğendim aslında ama bence yine de tekrar ediyor. Aslında davul olsa değişik davul hareketleriyle o his daha azalırdı. Gamın arada değişmesi ya da ne bileyim ritimlerin değişmesi falan lazım galiba. (mesela üstüne eklemeler de olsa ikibuçuk dakika intro çalıyor.)

Gitar Dersi Video
    Durumu: bayx çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 1
    9 Mesajına 10 beğeni yapıldı.

hep aynı şey sıkıyor ileri alarak dinlerdım :S güzel bi şerler kaydettikten sonra paylasman daha iyi olur sanırım ama iyi gidiosun

Gitar Dersi Video

Olumlu olumsuz eleştirileriniz için teşekkürler arkadaşlar.
    Ama sıkıcılık ve tekrar konusunda yapmış olduğunuz yorumlara katılmıyorum. Bu bir rock, metal, blues veya herhangi bir şekilde kurallara bağlı olarak yapılmış bir parça değil. Adı üstünde progresif. Tamamen özgür. Sıkıcılık konusuna gelince de, şarkının duygusu ve ruhu bu yönde arkadaşlar. Sabırsızlık ve bir durgunluktan sonra peşi sıra gelen bir isyan söz konusu.
    Bilmiyorum aranızda Pink Floyd dinleyen var mı, wish you were here, another brick, money, hey you vs gibi şarkıları dışındakileri kastediyorum, şarkının bölümlerinde kendi içinde riff tekrarlarını şarkının tümüne yayarak hep tekrar hep tekrar diyorsunuz, Pink Floyd benden daha sıkıcı o halde
    Sizden isteğim bu parçayı rock, metal veya bunlar gibi kuralları olan türlerin sınıfında değerlendirmek yerine, progresif mantığıyla değerlendirmeniz. Yine de teşekkür ederim.
    Jimi Hendrix

Gitar Dersi Video
    Durumu: ExeR çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 20
    54 Mesajına 66 beğeni yapıldı.

Kayıt daha kaliteli ve üstüne de bateri olsaymış süper olurmuş Bu arada ne kadardır çalıyorsun ?
    Ibanez GRG 170 Dx
    Roland micro cube

Gitar Dersi Video
    Durumu: bayx çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 1
    9 Mesajına 10 beğeni yapıldı.

pink floyd onu yaptı diye ben de yapabilirim diye düsündüysen bu dahada fena ayrıca bu kayıtta vokal göremedim, pink floyd sözleriylede deler geçer lütfen bu mesajdan sonra ikili tartışmaya girmyelim bu benim düşüncem sadece, ha sorarsan sen daha iyisini yapabilir misin diye simdilik hayır cevabım bbkırıcı olduysam gerçekten özür dilerim

Gitar Dersi Video
    Durumu: furkan996 çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 79
    3 Mesajına 3 beğeni yapıldı.

güzel fakat bence de çok fazla tekrar etmiş.

Sayfa 1/2 12 SonSon
Gitar Dersi Video
Selim IŞIK ile Gitar dersi videoları, gitar akorları, gitar tabları, gitar kursu ve müzik forumu.
Sosyal Platformlar