Close
Giriş Bilgileriniz

10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Aynı anda klasik, akustik ve elektro gitar çalışma hakkında

Gitar Dersi Video
    Durumu: baris-kumas çevrimdışı
    Yer: Darıca-KOCAELİ
    Beğendiği Mesajlar: 0
    0 Mesajına 0 beğeni yapıldı.

Lightbulb

Arkadaşlar! Burada, öğrendiğimiz teknikleri ve yapiyor olduğumuz etütleri ayni zaman diliminde hem klasik gitarla, hem akustik gitarla, hem de elektro gitarla çalişmanin faydalarini ve zararlarini tartişalim.

Konuyu açmamın sebebi şudur: Maddi durumum hem klasik gitara, hem akustik gitara, hem de elektro gitara sahip olmama olanak veriyor, şükürler olsun. Ancak, aynı zaman diliminde bu gitarlarda çalışmalar yapmanın artılarını ve eksilerini öğrenmek istiyorum. Biliyorsunuz ki bu üç farklı gitar çeşidinin de tel ağırlıkları farklı ve en önemlisi; klasik gitarın klavye uzunluğu, akustik ve elektro gitarın klavye uzunluğundan 1 cm daha uzun. Görüşlerinizi bekliyorum...
    Konu Emre tarafından (06.06.09 Saat 05:45 PM ) değiştirilmiştir. Sebep: mesajlar birleştirilmiştir.

Kimya Öğretmeni
    Durumu: Burhan çevrimdışı
    Yer: İstanbul
    Beğendiği Mesajlar: 656
    288 Mesajına 708 beğeni yapıldı.

Doğrumudur yanlışmıdır, bilemiyorum. Fakat sadece tek bir enstrumana yoğunlaşılmalı diye düşünüyorum...

Gitar Dersi Video
    Durumu: Cihan Çağatay çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 35
    6 Mesajına 6 beğeni yapıldı.

bende öyle düşünüyorum belki yanlıstır ama mesela klasikle bi arpeje parmaklarla yogunlasırsın sonra elektro gitarda bi riff atcagında pena falan zorlanısın bencede 1 enstürmana yogunlas onu iyice öğrendikten sonra belki olabilir
    Cihan Çağatay Avçil-Konya (Selçuklu)-18

MetoisT
    Durumu: SatanicaWars çevrimdışı
    Yer: dünya
    Beğendiği Mesajlar: 22
    67 Mesajına 174 beğeni yapıldı.

ne çalmak istiyorsun Elektromu o zaman 4 saat elektro 2 saat akustik 1 saat de klasik çalışama 3ünüde pena ile çal

Gitar Dersi Video
    Durumu: omeox_394 çevrimdışı
    Yer: bolu
    Beğendiği Mesajlar: 0
    0 Mesajına 0 beğeni yapıldı.

bm de aklıma takılan bir soru var selim hocanın derslerinde gitar teknikleri legato lar onların hangileri klasik gitardada yapılabilir maddi durumdan klasikle başladım penayla çalışıyorum 3 ay oldu 4 ay sonra elektroya geççem klasikte kendimi geliştirip öle geçicem sizzce doğrumuyum
    Hayatı hakedenler, yalnızca onu hergün kazanabilenlerdir.

Gitar Dersi Video
    Durumu: the_extremist çevrimdışı
    Yer: Ankara
    Beğendiği Mesajlar: 7
    77 Mesajına 111 beğeni yapıldı.

aynı anda hem elektro hem klasik gitar çalmak başlangıç aşamasında doğru değildir. gitarda el hakimiyetinizin artması için başlangıçta tek bir enstrumana yönelmeniz gerekmektedir. çünkü elektro gitar ve klasik gitar arasında ciddi farklılıklar vardır. örneğin ; klasik gitarı bırakıp elektro gitarı elinize aldığınızda arpejlerde zaman zaman vurmanız gereken telin bir altındaki ya da bir üstündeki tele vurduğunuzu görürsünüz. bunun sebebi elektro gitar ile klasik gitarın telleri arasındaki aralıkların farklı olmasıdır. sap ebatlarının farklı olması da çalışırken yabancılık çekmenize sebep olur, zorlanırsınız. o yüzden yeni başlayan arkadaşlarım tek bir enstrumana yönelin

Gitar Dersi Video
    Durumu: ozn_ çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 60
    15 Mesajına 28 beğeni yapıldı.

bence de tek enstrumanla baslamak daha iyi olur bence ne calacağını sec ve ona yönel
    Ozan

Gitar Dersi Video
    Durumu: Erdem Köklü çevrimdışı
    Yer: Ankara
    Beğendiği Mesajlar: 245
    205 Mesajına 607 beğeni yapıldı.

Bende elektrogitar, klasik gitar ve akustik gitar çalıyorum başlangıçta arkadaşlarında dediği gibi tek birine yoğunlaşmalısın sonra zamanla alanını genişletirsin ben klasikle başlamıştım fakat gitar hakimiyeti konusunda birini çalarken diğerleri ile uğraşmanın zararı olacağını düşünmüyorum.
    Konu Erdem Köklü tarafından (06.06.09 Saat 02:35 PM ) değiştirilmiştir.

Gitar Dersi Video
    Durumu: | Selim IŞIK | çevrimdışı
    Yer: İstanbul
    Beğendiği Mesajlar: 1.236
    1.057 Mesajına 5.376 beğeni yapıldı.

her enstrumanın çok farklı yönleri var. birinde başarılı olmak bile ömür istiyor.önceliğinizi belirleyin ve onun üstüne gidin. diğerlerinide keyif için çalışın.
    https://www.youtube.com/watch?v=__-tXk2oGvw

Özel mesajla genel sorular sormayınız. Sorunuz daha önce cevaplanmış olabilir veya videolarda bahsedilmiş olabilir. Öncelikle araştırın. Eğer bulamazsanız ilgili bölüme yeni başlık açın. Açtığınız başlığın linkini özel mesaj olarak bana atın ki o cevaptan bütün G.D.V faydalansın.

NEDEN İSTERKEN DENİZSİNİZ VERİRKEN DAMLA.

Gitar Dersi Video
    Durumu: deyht çevrimdışı
    Yer: İst
    Beğendiği Mesajlar: 6
    32 Mesajına 48 beğeni yapıldı.

Ben bu konuya abartarak bas gitarıda eklemek istiyorum. Eş zamanlı olarak bas, elektro, akustik ve klasik çalışıyordum. Ayrıca azda olsa klavyeyle ilgileniyordum. Zararı yok hatta ufkunuz daha fazla genişliyor. Daha geniş düşünebiliyorsunuz yapacağınız müziği. Dikkatli dinlerseniz yapılan bestelerin alt yapılarında akustik gitar ve-veya klasik gitar büyük yer kaplıyor. İleride demo kayıt yapmak istediğinizde tüm enstrumanları kendiniz çalmanız ne güzel olur değil mi ?

Bu işin kötü yanına gelirsek zaman. Benim hayatım müzik veya çoğunlukla müzik diyebiliyorsan zamanında pek önemi kalmıyor.

Bu enstrumanları bir arada çalışmak problem yaratmaz (kendi kanaatim) ama birini ana enstrumanınız olarak seçmelisiniz.

Gitar Dersi Video
Selim IŞIK ile Gitar dersi videoları, gitar akorları, gitar tabları, gitar kursu ve müzik forumu.
Sosyal Platformlar