Close
Giriş Bilgileriniz

Sayfa 1/2 12 SonSon
11 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Fotoğrafçılık ile ilgilenenimiz var mı? :)

Gitar Dersi Video
    Durumu: BüşŞ çevrimdışı
    Yer: İzmir
    Beğendiği Mesajlar: 99
    240 Mesajına 371 beğeni yapıldı.

Standart Fotoğrafçılık ile ilgilenenimiz var mı? :)

Ben profesyonel olarak ilgileniyorum bu konu ile.
    Benden başka bu güzel işi hobi edinen var mıdır diye merak ettim GDV ailemde.
    İlgilenenlere yani benden daha çok bilgisi olanlarada bir sorum var.
    CANON EOS 550d nasıl makinedir uygun mu ki?
    Konu BüşŞ tarafından (14.12.11 Saat 07:51 AM ) değiştirilmiştir.
    Kıvırcık Bukowski

Gitar Dersi Video
    Durumu: quentin çevrimdışı
    Yer: İstanbul/Asya
    Beğendiği Mesajlar: 219
    558 Mesajına 833 beğeni yapıldı.

Ben fazla anlamam ama CANON nun iyi olduğunu biliyorum. Bu yazdığın model sanırım full otomatik bir makina. Eğer pro olarak ilgileniyorsan hiç olmassa yarı otomatik bir makina al derim. İş analoglaştıkça işin keyfi dahada artıyor sanırım. Hatta fotoğrafçı bir yakınım eski filmli profesyonel makinalara geri döndü diyebilirim
    Esp-Ltd Ec-1000 Deluxe - Ibanez AEG8E - hughes kettner tubemaister 18 head + cabinet + tc flashback delay-mxr zw44- boss ce-5 - mooer comp- crybaby wah

Gitar Dersi Video
    Durumu: onur520 çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 0
    1 Mesajına 1 beğeni yapıldı.

Burun efendim sorun ne siterseniz.....

Gitar Dersi Video

Valla Canon EOS 550d kullanmak istiyorum diyorum. Fikirleriniz neler? D90 alıcaktım ama bilmiyorum Canon daha hoş bir makina gibi geldi bu bana efem.
    Kıvırcık Bukowski

Gitar Dersi Video
    Durumu: Hazar Ozan çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 225
    250 Mesajına 563 beğeni yapıldı.

Bende yarı profesyonel olarak ilgileniyorum. 1959 model Nikon F 'im var. Analog olarak çekim yapım kendi karanlık odamda banyo işlemi yapıyorum.
    ayrıca yakın bir arkadaşımda da 550d mevcut. Sen şuana kadar varılan en büyük tartışmalardan birine varmışsın zaten Canon 550d Nikon d90. Örnek Ben manzara , model , reklamcılık ve doku için çekimleri yapıyorum dijital olarak tercih etmem makine d90 dır. Ben sokakta olan bir gösteriyi yaşlı bir adamı, arakadaşlarımı veya bir konseri fotoğraflıyorum, tercih etmem gereken makine 550d veya 600d dir. Birazda ne çekeceğin ile ilgilidir bu.Özetlemek gerekirse Nikon herşeyi olduğu gibi çeker, Canonda biraz daha sanatsal bir hava sezilebilir.
    Bunların dışında en büyük etmen biliyorsun ki lenstir.Yani portre çekim yaparken bir tele (uzak mesafe ve uzak odak uzaklığı olan dar açılı objektifler) objektif. Örnek olarak 70-300mm ,80-200mm veya manzara çekimi yaparken geniş açılı objektif gerekir. 10-20mm 35mm gibi. E tabi çantanda birsürü objektifle beraber dolaşmak istemiyorsan her türlü alana uygun objektiflerde vardır. Fakat bunlar hiçbir alanda profesyonel olmadığı için elinde her bir şey den az az bulunmaktadır. örnek 28-135. Sonuca gelecek olursak makine senin fotoğraf kaliteni etkilemez. Sen ne çekersen odur. Fotoğrafları profesyoneleştiren objektifler ve insandır. Makine farkı sadece bilgisayarda bakacağın ve karanlık oda işlemlerini yapacağın fotoğraf kalitesini artırır.

Kerim makinanın ful otomatik olması manuel olarak kullanmayı pasif hale getirmez. En azından 550d de öyle değil yine her şeyi manuel olarak yapmak mümkün. Canon 1110d gibi makinalarında yoktur manuel ayar.
    Konu Hazar Ozan tarafından (14.12.11 Saat 10:55 PM ) değiştirilmiştir.
    Marifetler iltifata tâbidir, iltifatsız metaa zâyidir.

Hiçbirimiz ucuz mal alacak kadar zengin değiliz.

Gitar Dersi Video
    Durumu: Nirde çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 68
    39 Mesajına 77 beğeni yapıldı.

550d müthiş bir alettir.Ancak şöyle bir şey var daha önce hiç dslr alet kullanmadıysan buna alışman oldukça zor olacaktır.Bilinmesi gereken bir sürü bilgi var diyafram kullanımı iso kullanımı enstantane kullanımı gibi.Bunları bilmeden çekeceğin fotolarda dolayısla berbat olacaktır.Tabi bu makinenin tam otomatik modu da var ama bu kadar para tam otamatik mod için verilmez.O nedenle eğer çevrende dslr makineye sahip olan biri varsa önce biraz incele.Sana uygun mu değil mi zaten anlarsın.550d amatör bir makine sayılmaz çünkü orta sınıf hatta güzel bir eklemeyle üst sınıf bir makine olabilir.

Gitar Dersi Video

Benim bu fotoğrafçılık ile ilgilenmemin en büyük nedeni de derslerini görüyor olmamdır.
    Yani demeliyim ki ben hangi makina daha iyi gibi bir endişe içinde değilim çünkü d90 kullandım ve çekimlerim öğretmenlerim tarafından gayet iyi bulundu.
    Ama sadece bu makina objektifleri olsun ne biliyim hoşuma gitti.
    Dediğim şu ki bu makinayı sadece hoşuma gitti için değil hakkında bilgi edinebilmek amacıyla kullanan varmıdır diye merak ederekten buraya yazdım.
    Araştırmalarımı yapıyorum ve şimdilik bence iyi bir makina gibime geliyor.
    Kıvırcık Bukowski

Gitar Dersi Video
    Durumu: Mert Akbıyık çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 10
    2 Mesajına 2 beğeni yapıldı.

Bende bayağı bir meraklıyım, elimde bir makina var fujifilm 400-700 arası birşeydi fiyatı.Fuji kötü demeyin fiyatına göre çok iyi, birde Photoshop da bilgili olduğum için daha çok sardı şuan takıntı gibi her gittiğim yerde çekilecek birşey varmı diye bakıyorum hatta turist gibi geziyorum etrafta gerçekden çok keyifli

Gitar Dersi Video
    Durumu: mertgrkm çevrimdışı
    Yer: Türkiye'nin içinden, Ege'nin İ(ZMİR)ncisinden..
    Beğendiği Mesajlar: 318
    259 Mesajına 346 beğeni yapıldı.

benim fotoğrafçı ustam şu an canon 5d markII kullanıyor çekimlerinde.. bu işin son noktası zaten o makine.. ama her yerde o makineyi harcamak istemediği için ekstra olarak nikon d90 alacak bir tane.
    Mert-Görkem
    İzmir-20

Gitar Dersi Video
    Durumu: Hazar Ozan çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 225
    250 Mesajına 563 beğeni yapıldı.

Alıntı mertgrkm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim fotoğrafçı ustam şu an canon 5d markII kullanıyor çekimlerinde.. bu işin son noktası zaten o makine.. ama her yerde o makineyi harcamak istemediği için ekstra olarak nikon d90 alacak bir tane.
    Hiçbir makine ve hiçbir fotoğraf üretmeye yaratan aygıt nesne cisim, leica'yı geçebilmiş değildir. Son noktayı her zaman Leica koyar
    Marifetler iltifata tâbidir, iltifatsız metaa zâyidir.

Hiçbirimiz ucuz mal alacak kadar zengin değiliz.

Sayfa 1/2 12 SonSon
Gitar Dersi Video
Selim IŞIK ile Gitar dersi videoları, gitar akorları, gitar tabları, gitar kursu ve müzik forumu.
Sosyal Platformlar