Close
Giriş Bilgileriniz

Anket: Sizce Hangi Gitarist Daha Başarılıdır?

Sayfa 1/2 12 SonSon
16 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Müzik Yapmakmı Yoksa Cover Yapmakmı Daha İyi?

Gitar Dersi Video
    Durumu: Mehmmett çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 5
    12 Mesajına 20 beğeni yapıldı.

Standart Müzik Yapmakmı Yoksa Cover Yapmakmı Daha İyi?

Merhaba Arkadaşlar, Sizce Bir Gitarist İçin Hangisi Daha İyi?
    Ve Hangi Gitaristi Daha Başarılı Buluyorsunuz?
    1.İyi Kötü Kendi Müziğini Yapan Bir Gitarist
    2.Ünlü Gitaristlerin Müziğini Cover Yapan Bir Gitarist

Gitar Dersi Video
    Durumu: Atakan ÇELİK çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 390
    339 Mesajına 414 beğeni yapıldı.

Gitarı iyi öğrenene kadar ne derece kendi şarkılarını yapabilirki diye düşünüyorum ben. Diğer şarkıları calarak öğrenilecek cok sey var.
    Her sarkıdan birsürü sey öğrenebilirsen egzersiz gibidir. Sonradan tabiki kendi sarkısını yapmaya başlarsan müthiş olursun bence.
    Oy vermiyorum ben o yüzden ara şık yok

/▌TROILER ▌\
    / \ / \
    ...
    YouTube Kanalım için Tıkla

Gitar Dersi Video
    Durumu: darkofdeath çevrimdışı
    Yer: tekirdağ-kırklareli lüleburgaz
    Beğendiği Mesajlar: 111
    76 Mesajına 114 beğeni yapıldı.

kendi müziğini yapmak gibisi yoktur. hem ortaya çıkardığın bir yapı vardır, hem emek vardır. bu da seni motive eder. evet güzel olmayabilir ama bu bir deneyim sağlar insana. hem bilgilerini test etme ve görme imkanı sağlar. bana göre her gitar çalan kişi belli aralıklarla kendi müziğini kendi bestesini yapmalıdır. tabi ben gitaristim çok iyi çalıyorum beste bile yapmaya başladım diye havalara girmemek de gerekir.
    doğru zamanı yanlış zamanda anlarsın...

Gitar Dersi Video
    Durumu: Judas çevrimdışı
    Yer: Ankara
    Beğendiği Mesajlar: 220
    258 Mesajına 382 beğeni yapıldı.

Ortasını yakalamak önemli bence. Cover yaparken epey şey öğrenirsin (çalış tekniğinden, kayıt tekniğine, vokal tekniğinden, davul tekniğine kadar) ama bu öğrendiklerini senin olan işlerde kullanmazsan ya da kendinin bir bestesi olmazsa bu öğrendiklerin boşuna olur.

Gitar Dersi Video
    Durumu: RoCKeR_BoY çevrimdışı
    Yer: F# Minör
    Beğendiği Mesajlar: 179
    198 Mesajına 265 beğeni yapıldı.

ıkısını yapmakta ıyıdır sanırım sonucta bıseyler yaratıyorsun

Gitar Dersi Video
    Durumu: lollol çevrimdışı
    Yer: İstanbul/Beylikdüzü
    Beğendiği Mesajlar: 53
    39 Mesajına 51 beğeni yapıldı.

İyi Kötü Kendi Müziğini Yapan Bir Gitarist

Gitar Dersi Video
    Durumu: WSTF çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 6
    0 Mesajına 0 beğeni yapıldı.

Her ikiside emek istiyor ama kendi müziğini başka

Gitar Dersi Video
    Durumu: YTK çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 1
    7 Mesajına 9 beğeni yapıldı.

Bu sorunun cevabı bence senin hedefine de bağlı eğer amacın profesyonel müzik değilse sadece hobi amaçlı yapıyorsan senin tatmin derecene bağlı eğer cover çalmak seni tatmin ediyorsa bir problem yok. Ama müziği profesyonel düşünüyorsan elbette ki kendi müziğini yazmalısın yngwie malmsteen steve vai benim hayranlık duyduğum kişilerdir vai malmsteenin bir parçasını coverlayıp bir konserinde çalsa yadırgamam keyifle dinlerim ancak sadece malmsteen ya da başka gitaristlerin coverlarını yapan bi müzisyen zaten " Steve Vai " olamaz malmsteenin parçalarını kendisinden dinlemek varken neden insanlar onun parçalarını icra edecek başka bi müzisyene ihtiyaç duysun ki ...

Gitar Dersi Video
    Durumu: misspaw çevrimdışı
    Yer: HATAY
    Beğendiği Mesajlar: 4
    19 Mesajına 28 beğeni yapıldı.

yani üstadların yolundan geçmeden nasıl olacakmış o iş zaten türkiyede mziğin bu denli kalitesiz olmasının sebebi 4 akor öğrenenin beste yapıp büyük prodiktörlerin desteği ile bir yerlere gelmesi ve medyanın sunduğunu tüketicinin sorgu sualsiz yemesi ve müzik denilen deryaya hem müzik adamlarının yemde dinleyicinin at gözleri ile bakması değil mi ???

10. misspaw adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

Mehmmett (27.12.11)

Gitar Dersi Video
    Durumu: kararemmal çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 0
    0 Mesajına 0 beğeni yapıldı.

Müziğe belirli sınırlamalar koymanın yersiz olduğunu düşünüyorum. Kişi ister 3 akor bilsin isterse de senelerdir gitar çalıyor olsun... Mühim olan içinden geleni dışarıya, kulaklara yansıtabilmeyi başarmasıdır. Üstadların yolundan geçilecek diye, basketboldaki istasyon misali, çalışmak her zaman işe yaramayabilir. Düşünsenize, bir yazar aklına gelen bir hikayeyi kağıda dökerken üstadlarının yolundan mı geçecek illa ki? Çok okumaktan bahsetmiyorum, "yazması" diyorum. Ayrıntıya dikkat!

Tabii ki insan hoşuna giden şarkıları çalar. Bazen "tıpkısının aynısı" gibi çalar bazen de kendi yorumunu katar. Müzik dünyasındaki her grup neredeyse bunu yapmıştır. Amma velakin akıllarda kalan her zaman için kendi müziğini yapan olmuştur.

En son olarak kendi fikrim şudur: Cover tabii ki lazım. Ama başardığınız şey daha önce zaten yapılmış bir şeyi tekrar etmekten öte değil.

Sonuçta Malmsteen, Vai, Hammet (ya da dilediğiniz ismi buraya ekleyin...) GİBİ çalmış olacaksınız.

Sayfa 1/2 12 SonSon
Gitar Dersi Video
Selim IŞIK ile Gitar dersi videoları, gitar akorları, gitar tabları, gitar kursu ve müzik forumu.
Sosyal Platformlar