Close
Giriş Bilgileriniz

8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: Guitar Pro'dan başka Solo gitarı geliştirmek için program var mı?

Gitar Dersi Video
    Durumu: arifbaba çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 0
    0 Mesajına 0 beğeni yapıldı.

Standart Guitar Pro'dan başka Solo gitarı geliştirmek için program var mı?

Selam
    Ben Guitar Pro'yu istediğimiz enstrumanın sesini kısıp onun yerine kendi enstrumanımızla eşlik ettiğimiz için seviyorum. Fakat Guitar Pro dosyalarını (Türk Müzikler) çok fazla bulamadım. Bildiğim bir site var fakat ordada her sanatçıdan 2-3 şarkı var ve sanatçı sayısıda zaten az. Yani şunu diyeceğim:
    Bana Guitar Pro müzik dosyalarının olduğu bir link veya aynı ses kısma özelliği ve türk müzik dosyaları olan, (rock ağırlıklı) bir program lazım.
    Yardımcı olabilecek var mı?

Gitar Dersi Video
    Durumu: quentin çevrimdışı
    Yer: İstanbul/Asya
    Beğendiği Mesajlar: 219
    558 Mesajına 833 beğeni yapıldı.

Piyasada türk müzik dosyalarından fazla yok, yani olanda zaten hep aynı şeyler dolanıp durur. Zaten 1-2 site var nota arşivi olan. Neden yok dersen, kimse oturupta bir şarkıyı gp ye aktarmakla uğraşmıyor. Neden uğraşsınki ?
    Esp-Ltd Ec-1000 Deluxe - Ibanez AEG8E - hughes kettner tubemaister 18 head + cabinet + tc flashback delay-mxr zw44- boss ce-5 - mooer comp- crybaby wah

Gitar Dersi Video

Olan müzikler için neden uğraşmışlar?
    Bence uğraşmak lazım. Faydalı olacağını düşünüyorum. Müzik zevk meselesidir. Herkesin zevkleri aynı olmaz.

Gitar Dersi Video
    Durumu: quentin çevrimdışı
    Yer: İstanbul/Asya
    Beğendiği Mesajlar: 219
    558 Mesajına 833 beğeni yapıldı.

Alıntı arifbaba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Olan müzikler için neden uğraşmışlar?
    Bence uğraşmak lazım. Faydalı olacağını düşünüyorum. Müzik zevk meselesidir. Herkesin zevkleri aynı olmaz.
    İsim vermeyim, bu sistemi ilk çıkaran sitede zamanında emek veriyordu ama sonra notaların kopyalanmasından sonra insanlar soğudu, son bir kaç yıla bakarsan bu konuda baya bir düşüş var.
    Esp-Ltd Ec-1000 Deluxe - Ibanez AEG8E - hughes kettner tubemaister 18 head + cabinet + tc flashback delay-mxr zw44- boss ce-5 - mooer comp- crybaby wah

Gitar Dersi Video
    Durumu: Atakan ÇELİK çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 390
    339 Mesajına 414 beğeni yapıldı.

Alıntı THE_KERİM Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İsim vermeyim, bu sistemi ilk çıkaran sitede zamanında emek veriyordu ama sonra notaların kopyalanmasından sonra insanlar soğudu, son bir kaç yıla bakarsan bu konuda baya bir düşüş var.

Aynen.
    ---
    Mesela bir şarkının tabını indiriyorum beğenmeyip başka versiyonunu indiriyorum sonra ikiside aynı cıkıyor. Ama altlarında farklı isimler var.
    Kolay bir iş değil bir şarkıyı güzel bir şekilde guitar proya yazmak hele bateri falan cok zor duruyor.
    Ünlü grupların tabları var zaten genelde ben daha rastlamadım bulamadığım şahsen belkide türkçe pek calmadıgımdandır ama ben hep buldum

/▌TROILER ▌\
    / \ / \
    ...
    YouTube Kanalım için Tıkla

Gitar Dersi Video
    Durumu: Judas çevrimdışı
    Yer: Ankara
    Beğendiği Mesajlar: 220
    258 Mesajına 382 beğeni yapıldı.

http://ge.tt/856whOB
    Pek (nerdeyse hiç) türkçe rock dinlemememe rağmen athena - kayıp'ı epey sevdiğimden zamanında yazmıştım guitar pro'ya sonra bişeyler oldu ilginemedim solo eksik ondan dolayı ama epey var. (başka yerde yok )

Gitar Dersi Video
    Durumu: Hazar Ozan çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 225
    250 Mesajına 563 beğeni yapıldı.

Tüm bir parçayı guitar pro olarak yazıya dökmek kolay bir iş değildir. Adam gibi yazmak için saatlerce hatta günlerce uğraş gerektirir. Bende zamanında internet ortamında bulunan türkçe guitar pro tablarını alıp düzenleyip geliştiriyordum. Fakat 0 dan bir parça yazmak ,var olan parçayı gp ye aktarmaktan daha kolay.İngilizce parçalardaki gp çokluğu Dış ülkelerde sanatçı toplumun gelişmiş olması özellikle amerikada her müziği öğrenenin eğitim vermeye kalkmamasıda buna etkendir. Türkiye'de müzik sektörü zaten zor bir iştir. Birde yüzlerce kişinin oturup sadece gp yazdığı bir toplum türkiye'de oluşabilecek gibi değildir.
    Marifetler iltifata tâbidir, iltifatsız metaa zâyidir.

Hiçbirimiz ucuz mal alacak kadar zengin değiliz.

Gitar Dersi Video

Teşekkür Ederim

Gitar Dersi Video
Selim IŞIK ile Gitar dersi videoları, gitar akorları, gitar tabları, gitar kursu ve müzik forumu.
Sosyal Platformlar