Close
Giriş Bilgileriniz

8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: Barcelona LC3900C Cutaway Bilgisi Olan Var mı ??

Gitar Dersi Video
    Durumu: tr_gitarist_tr çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 134
    25 Mesajına 42 beğeni yapıldı.

Standart Barcelona LC3900C Cutaway Bilgisi Olan Var mı ??

Arkadaşlar bu gitar hakkında bilgisi olan var mı nasıl bi gitardır ? Ön kapak sedir ya da ladin olursa iyi olur diyorlar bununki ıhlamur ağacı sanırım ıhlamur kötü mü ? Başlangıç seviyesi için iyi midir ? Bir de boyalı gitar boyasız gitardan kötü ses çıkarır diye bişey duydum var mı öyle bişey ? İnşallah yoktur çünkü klasik rengi sevmiyorum..

http://www.mydukkan.com/urunler_deta...=6684&gid=1882
    Konu tr_gitarist_tr tarafından (29.12.11 Saat 12:59 AM ) değiştirilmiştir.

Gitar Dersi Video

Konu güncel arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum..

Gitar Dersi Video
    Durumu: Atakan ÇELİK çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 390
    339 Mesajına 414 beğeni yapıldı.

Gitar hakkında bilgim hiç yok ama o boyalı gitar boyasız gitar konusuna hic katılmıyorum. Belki dandik boyalarla olanlar falan belki etkiler ama ben sanmıyorum.

/▌TROILER ▌\
    / \ / \
    ...
    YouTube Kanalım için Tıkla

4. Atakan ÇELİK adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

tr_gitarist_tr (31.12.11)

Gitar Dersi Video

Cevap için teşekkürler inşallah dediğin gibidir

Gitar Dersi Video
    Durumu: Hazar Ozan çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 225
    250 Mesajına 563 beğeni yapıldı.

Boya konusu gerçekten önemli bir nokta. Boyalı gitarlar genel olarak boyasızlardan daha kötüdür bu doğru bir kanı. Fakat yapım ve üzerindeki boya çok farkeder. Dandik gitarlarda tek veya iki kat boya üzerine polyester uygulaması yapılır. Buda herhangi bir çizilme veya vurmada geri dönülemez boya açıkları bırakır. Bunun dışında polyester uygulaması yapılmış boya katmanları ağacın hava almasını engeller. Bu gibi durumlar özellikle çin üretimi gitarlarda mevcuttur. Sanayi üretimi otomaston sonucu bu durum maliyeti indirgemektedir. Eğer uzun süre kullanmak için bir gitar istiyorsan kesinlikle boyasız gitarlara bakmanı öneririm.
    Bu gitar içinse durum yine aynı bunun dışında klavyesi diğer klasiklere göre biraz daha sert ve kalın. Klasik Gitar üzerinden devam etmek isteyen biri için ideal olabilir fakat bir süre sonra elektroya geçiş yapacaksan sana uygun değil gibi bir sonuca varabilirim.
    Marifetler iltifata tâbidir, iltifatsız metaa zâyidir.

Hiçbirimiz ucuz mal alacak kadar zengin değiliz.

7. Hazar Ozan adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

tr_gitarist_tr (01.01.12)

Gitar Dersi Video

Alıntı Hazar Ozan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Boya konusu gerçekten önemli bir nokta. Boyalı gitarlar genel olarak boyasızlardan daha kötüdür bu doğru bir kanı. Fakat yapım ve üzerindeki boya çok farkeder. Dandik gitarlarda tek veya iki kat boya üzerine polyester uygulaması yapılır. Buda herhangi bir çizilme veya vurmada geri dönülemez boya açıkları bırakır. Bunun dışında polyester uygulaması yapılmış boya katmanları ağacın hava almasını engeller. Bu gibi durumlar özellikle çin üretimi gitarlarda mevcuttur. Sanayi üretimi otomaston sonucu bu durum maliyeti indirgemektedir. Eğer uzun süre kullanmak için bir gitar istiyorsan kesinlikle boyasız gitarlara bakmanı öneririm.
    Bu gitar içinse durum yine aynı bunun dışında klavyesi diğer klasiklere göre biraz daha sert ve kalın. Klasik Gitar üzerinden devam etmek isteyen biri için ideal olabilir fakat bir süre sonra elektroya geçiş yapacaksan sana uygun değil gibi bir sonuca varabilirim.
    Öncelikle cevap için teşekkürler..Ben elektro çalıyorum zaten elektroyla başladım ama hiç klasik gitar çalmadım..Şimdi öyle ucuz ama çok da kötü olmayan bi gitar alıp arkadaş ortamlarında ya da kendim soft müzik yapmak istediğimde çalmak için düşünüyorum bu gitarı..

Gitar Dersi Video
    Durumu: xvyzozan çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 0
    1 Mesajına 1 beğeni yapıldı.

o fiyata olan gitardan çok fazla bir şey beklemeni tavsiye etmem istisnalar olabilir fakat tatmin etmez sesi seni sonra başka bir gitar aldığında..

hiç denemedim ama deneyenlerin dediklerine göre siyah boyalı gitarlarda parmak izleri felan kalıyormuş ve çok göze batıyormuş aynı gitarın başka rengini tavsiye ederim

10. xvyzozan adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

tr_gitarist_tr (07.01.12)

Gitar Dersi Video
    Durumu: sinanocel1 çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 0
    1 Mesajına 1 beğeni yapıldı.

Arkadaşım ben tam 5 yıldır o klasik gitarı kullanıyorum. İlk gitarımdı tabi ondan sonra akustik gitar elektro gitar derken iş ilerledi Ama evde hala daha o gitarı kullanırım O gitarın klavyesinin rahatlığını hiç bir klasik gitarda göremedim. Bir çok daha iyi tanınmış markanın klasik gitarınıda kullandım ama bu gitardaki sesi alamadım Diğer gitarların sahiplerindende aynı yorumu almıştım hatta. Tavsiye ederim

12. sinanocel1 adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

tr_gitarist_tr (28.06.12)

Gitar Dersi Video
Selim IŞIK ile Gitar dersi videoları, gitar akorları, gitar tabları, gitar kursu ve müzik forumu.
Sosyal Platformlar