Close
Giriş Bilgileriniz

8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: Klasik mi Elektro klasik mi? Limit 650tl..

Gitar Dersi Video
    Durumu: lily çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 5
    0 Mesajına 0 beğeni yapıldı.

Standart Klasik mi Elektro klasik mi? Limit 650tl..

Herkese merhaba. Ben de hobi amacıyla gitar çalmaya başlamak istiyorum 2005 yılında 30tl ye bir gitar almıştım ve ellerimde yaralar oluştuğu için bırakmak zorunda kaldım. İş, güç evlilik derken eşimle birlikte bu hobimizi gerçekleştirmeye karar verdik. Ancak en önemli sorun şu hangi gitarı almalıyız? Boş vakitlerimizde pop parçaları çalmak ve evde kendi aramızda eğlenmek. (eşim bağlama da çalıyor birlikte müzik yapmak sahne çıkma falan değil) Forumlarda okuduğum kadarı ile klasik gitarı klasik müzik çalmak için öneriyorlar bu sebeple bende elektro klasik gitarları biraz araştırdım ancak biz sahne almayacağız dolayısıyla amfiye falan bağlamayacağız bu gitarı ama yine de amacımıza uygun olarak bu tip bir gitar mı almalıyız? ( Ancak bazı yerlerde elektro klasiği amfisiz naturel şekilde çalarsak iyi ses vermediği söyleniyor,doğru mu?)Özetle türk pop müzik eserlerini çalabileceğimiz, 650tl üst limitli, klasik gitar ya da elektro klasik gitar (hangisi bizim için uygunsa) önerilerine ihtiyacımız var. Bir süredir araştırıyorum en çok tavsiye edilenler arasında admira juanita, takamine 124-128 modelleri cort cec5 valencia 195-200 ibanez aeg 10ne gibi modeller. Tavsiyeleri sabırsızlıkla bekliyorum.Teşekkür ederim.
    Not: Yaş 28-33 gitar çalmayı öğrenebilir miyiz? Çok mu geç kalmışız? Eşim biraz bağlama çalıyor bende ondan öğrendim 8-10 parça çalabiliyorum süsleme yapmadan. Ama asıl amacım içimde kalan gitar çalmayı öğrenmek.. Önerilerinizi bekliyorum teşekkür ederim.

Yasaklı
    Durumu: Les.Paul çevrimdışı
    Yer: Türkiye
    Beğendiği Mesajlar: 18
    93 Mesajına 121 beğeni yapıldı.

Merhabalar.Ben de elektro klasiklerin amfisiz kullanıldığında iyi ses vermediğine katılıyorum.
    Aslında bir amfi ile akustik alırsanız işinizi görür diye düşünüyorum.
    Eğer amfi kullanmayacağız derseniz klasik gitar almanız daha iyi olacaktır.

3. Les.Paul adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

lily (12.03.12)

Gitar Dersi Video

Öneriniz için teşekkür ederim ben de klasik gitar konusunda net bir karara vardım.Şimdi hangi gitarı almalıyım diye araştırıyorum.650tl ye kadar iyi bir gitarla başlamak istiyorum eğer gerçekten çalmayı öğrenirsem 2-3 yıl sonra 2-3 bin liralık orta-üst seviye bir gitara geçebilirim( inşallah :-) )
    Almayı düşündüğüm ancak 1 aydır hala karar veremediğim gitarlardan bazıları; Admira juanita,takamine 124-128, valencia 195-200,yamahac70-80,Alhambra 1c.. şimdilik bunların önerildiğini gözlemledim.İşin kötü yanı internetten almak zorundayım bulunduğum yerde sadece bir müzik evi var küçük bir dükkan o da internetten sipariş verebileceğini söylüyor almak koşuluyla ben de kendim alırım aracıya gerek yok diye düşündüm..Buradaki bu işten anlayan arkadaşlardan öneri bekliyorum sizin önerileriniz doğrultusunda siparişimi vereceğim..Önerilerinizi bekliyorum..(İkinci el düşünmüyorum)

Gitar Dersi Video
    Durumu: mk61 çevrimdışı
    Yer: Trabzon
    Beğendiği Mesajlar: 249
    278 Mesajına 481 beğeni yapıldı.

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki klasik gitar ile elektro klasik gitar arasında herhangi bir tarz farkı yoktur. Yani ikisi de klasik müzik içindir; fakat elektro olanını amfiyle de çalabilirsiniz. Sizin tercih ettiğiniz müziğe en yatkın gitar çeşidi akustik gitardır. Amfiye bağlamama da gerek yok diyorsanız elektro olmayan bir akustik gitar alırsınız olur biter. Bütçenize uygun olarak size tavsiye edebileceğim marka Cort'dur. Uygun fiyatlarda başarılı akustikleri var.
    Müzisyen olmak; bir şeyler yaratırken zevkten, o yarattığı şeyin farkında olamamak demektir.

Eric Clapton

6. mk61 adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

lily (12.03.12)

Gitar Dersi Video

Aslında akustikte düşünmüştüm ancak araştırdığım kadarı ile hem ağır oluyormuş hemde ilk öğrenen insanlar için gitar öğrenmeyi zorlaştırıyormuş..Pek çok insan bu sebepten dolayı vazgeçiyormuş, bu konu hakkındaki düşünceleriniz nedir? Bu işin uzmanı sizlersiniz neyi önerirseniz onu alacağım..
    Konu lily tarafından (12.03.12 Saat 12:20 AM ) değiştirilmiştir. Sebep: İmla.

Gitar Dersi Video
    Durumu: Mustafa Bursalı çevrimdışı
    Yer: Bursa
    Beğendiği Mesajlar: 209
    60 Mesajına 78 beğeni yapıldı.

akustik gitar: telleri daha kalın olduğu için ilk zamanlar daha fazla güç sarfedeceksiniz.. ancak sapı çok daha rahattır ve akorları daha kolay öğrenirsiniz.. ve pena ile çalacaksınız..
    klasik gitar: telleri daha ince olduğu için akustik gitara göre daha kolay alışacaksınız.. ancak sapı akustik gitarın sapına göre daha rahatsız edicidir ve akorlarla daha fazla uğraşırsınız..

benim önerim akustik gitar almanız.. üstelik sesi çok hoştur..

Buraya kalpler koyuldu BURSA, Yolun sonu ölüm olsada

Canımız feda BURSASPORUM sana,Aşığım yeşil beyazına!!!.

RADA.._____ Mustafa Bursalı

9. Mustafa Bursalı adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

lily (12.03.12)

Gitar Dersi Video
    Durumu: mk61 çevrimdışı
    Yer: Trabzon
    Beğendiği Mesajlar: 249
    278 Mesajına 481 beğeni yapıldı.

Alıntı lily Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aslında akustikte düşünmüştüm ancak araştırdığım kadarı ile hem ağır oluyormuş hemde ilk öğrenen insanlar için gitar öğrenmeyi zorlaştırıyormuş..Pek çok insan bu sebepten dolayı vazgeçiyormuş, bu konu hakkındaki düşünceleriniz nedir? Bu işin uzmanı sizlersiniz neyi önerirseniz onu alacağım..
    Telleri çelik olduğu için biraz daha sıkıntılı bir öğrenme süreci olur doğrudur. Yalnız sırf böyle olacak diye de tarzınıza hitap etmeyen bir gitar almanız yanlış olur bana göre. Hem ilk zamanlar sıkıntı çekeceksiniz. Bir zaman sonra parmak uçlarındaki deri kalınlaşacak ve çok daha dayanıklı hale gelecek. O zaman zaten bir şey hissetmeyeceksiniz.
    Müzisyen olmak; bir şeyler yaratırken zevkten, o yarattığı şeyin farkında olamamak demektir.

Eric Clapton

11. mk61 adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

lily (12.03.12)

Gitar Dersi Video

Ayy kafam karıştı valla klasik,elektro klasik derken galiba akustik gitar alacağım birazda akustik gitarları araştırayım.Bu arada mydukkan yada zuhal müzik sitesinden almayı düşünüyorum..Link vermek yasak değilse tavsiyelerinizi bekliyorum, not defterime yazıyorum en çok tavsiye edileni alacağım..Araştırmaya devam Yardımcı olan olmayan,forumda emeği geçen herkese çok teşekkür ederim çok faydalı şeyler öğreniyorum buradan..

Gitar Dersi Video
Selim IŞIK ile Gitar dersi videoları, gitar akorları, gitar tabları, gitar kursu ve müzik forumu.
Sosyal Platformlar