Close
Giriş Bilgileriniz

Sayfa 1/2 12 SonSon
14 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: [Amfi danışma] line 6 spider 4 30 vs laney lg35r+metal muff

Gitar Dersi Video
    Durumu: SerhaN13 çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 15

Standart [Amfi danışma] line 6 spider 4 30 vs laney lg35r+metal muff

herkese merhabalar arkadaşlar 1 yıldır elektro gitar çalıyorum ve metallica hastasıyım bu tonları alabilmem için sizce hangisi daha iyi line 6 spider 4 30 mu alsam yoksa laney lg35r alıp yanına metal muff pedalı mı alsam cevaplarınızı bekliyorum (bu arada gitarım ltd ex-50 sizce gitar iyimidir)

Gitar Dersi Video
    Durumu: quentin çevrimdışı
    Yer: İstanbul/Asya
    Beğendiği Mesajlar: 219
    558 Mesajına 833 beğeni yapıldı.

Onların hepsini alsan o metallica tonunu yine alamassın.
    Esp-Ltd Ec-1000 Deluxe - Ibanez AEG8E - hughes kettner tubemaister 18 head + cabinet + tc flashback delay-mxr zw44- boss ce-5 - mooer comp- crybaby wah

Gitar Dersi Video

daha iyi bir şey önerir misin uygun fiyatlı ve de hangisi daha yakın

Gitar Dersi Video
    Durumu: Burak Berker çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 366
    137 Mesajına 202 beğeni yapıldı.

Line 6 ile Metallica tonlarına yaklaşırsın.Ancak birebir metallica tonu almak diye bir şeyin olması için birebir aynı setup ve amfilerini kullanman gerekir.Tabi onları alsan bile kulağın sağlam olmadığı sürece ayarlarını da bulamazsın.Onun için o iki amfiden Line 6 i al diyorum.He tabi eq ayarlamayı yapamazsan Line 6 ile de yakınından bile geçemezsin Metallica'nın.Birebir metallica tonları istiyorsan da araştır amfi ve setuplarını.Amfiyi alamasan da setuplarındaki pedallardan bir kaçı tonlarına yaklaşman için sana yardımcı olacaktır.Bu arada Ltd leri sevmediğim ve dinlemeye bile tenezzül etmediğim için gitarın hakkında yorum yapamayacağım.
    Ekipman:İbanez RG370DXL(DiMarzio The Tone Zone ve DiMarzio Air Norton modifiyeli)
    Yamaha APX700L
    Line6 POD HD400
    Edifier R2600 Speakers
    Roland RH-A7 Headphones

Gitar Dersi Video
    Durumu: The.Ripper çevrimdışı
    Yer: Türkiye
    68 Mesajına 102 beğeni yapıldı.

Bana kalırsa ben de Line6 derim.
    Gitarın kötü değil fakat çok iyi de değil.Ama en azından şimdilik istediğini verir.
    Metallica şarkılarının tonlarını birebir alman kolay değil.
    Amfi önemlidir.Seçimini iyi yap.
    Kirk Hammet'ın ilk gitarı özel yapım bir Montgomery Ward ve ilk amfisi içinde 4 İnç'lik bir hoparlör bulunan bir ayakkabı kutusuydu.
    0 adam bu günlere gelebiliyorsa sen,ben veya biz neden gelemeyelim?
    Her şey çalışmayla olur.
    Hayallerinin yolunda ilerle.Fakat o yolda çaba göstermezsen Metallica'nın setinin birebir aynısına sahip olsan işine yaramaz.
    Neyse konuya dönersek, ben Line 6 diyorum...

Gitar Dersi Video

teşekkür ederim arkadaşlar peki metal muff pedalı nasıl bir pedaldır fikriniz var mı

Gitar Dersi Video
    Durumu: acaipserdi1997 çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 0
    1 Mesajına 1 beğeni yapıldı.

Kardeşim metall muff pedalı dijitale kaçıyor birz daha akustik boss mt2 var onu al line 6 iyidir noise yapmaz fazla hem üzerinde efektlerde var baya ama senin metallica vb çalman için metal ve overdrive arası bir ince cıgıyı yakalaman gerek yaparım diyorsan yap ex 50 ile neler yapan adamlar gördüm dene

Gitar Dersi Video
    Durumu: quentin çevrimdışı
    Yer: İstanbul/Asya
    Beğendiği Mesajlar: 219
    558 Mesajına 833 beğeni yapıldı.

Alıntı Burak Berker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Line 6 ile Metallica tonlarına yaklaşırsın.Ancak birebir metallica tonu almak diye bir şeyin olması için birebir aynı setup ve amfilerini kullanman gerekir.Tabi onları alsan bile kulağın sağlam olmadığı sürece ayarlarını da bulamazsın.Onun için o iki amfiden Line 6 i al diyorum.He tabi eq ayarlamayı yapamazsan Line 6 ile de yakınından bile geçemezsin Metallica'nın.Birebir metallica tonları istiyorsan da araştır amfi ve setuplarını.Amfiyi alamasan da setuplarındaki pedallardan bir kaçı tonlarına yaklaşman için sana yardımcı olacaktır.Bu arada Ltd leri sevmediğim ve dinlemeye bile tenezzül etmediğim için gitarın hakkında yorum yapamayacağım.
    Hangi pedallardan bahsediyorsun, adamlar rack sisteme bağlıyorlar setup'ı. Ki o rack sisteme nişantaşından daire alırsın.

Bu arada line 6 spider ile bas bas böğüren bir dist alırsın, bundan eminim
    Esp-Ltd Ec-1000 Deluxe - Ibanez AEG8E - hughes kettner tubemaister 18 head + cabinet + tc flashback delay-mxr zw44- boss ce-5 - mooer comp- crybaby wah

Gitar Dersi Video
    Durumu: Olcaytuğ PARLAKYİĞİT çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 17
    31 Mesajına 37 beğeni yapıldı.

Line6'yı öneririm.LTD EX-50 kullanıyorum ben çok güzel bir gitar bence Line6 ile çok uyumlu olur

Gitar Dersi Video
    Durumu: Burak Berker çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 366
    137 Mesajına 202 beğeni yapıldı.

Alıntı THE_KERİM Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hangi pedallardan bahsediyorsun, adamlar rack sisteme bağlıyorlar setup'ı. Ki o rack sisteme nişantaşından daire alırsın.
    Dostum metallicanın ne kullandığı hakkında fikir sahibi değilim , genel olarak tüm gruplar için bahsettim
    Ekipman:İbanez RG370DXL(DiMarzio The Tone Zone ve DiMarzio Air Norton modifiyeli)
    Yamaha APX700L
    Line6 POD HD400
    Edifier R2600 Speakers
    Roland RH-A7 Headphones

Sayfa 1/2 12 SonSon
Gitar Dersi Video
Selim IŞIK ile Gitar dersi videoları, gitar akorları, gitar tabları, gitar kursu ve müzik forumu.
Sosyal Platformlar