Close
Giriş Bilgileriniz

6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: elektro akustik gitara kelepçe takılırmı

Gitar Dersi Video
    Durumu: couger çevrimdışı
    Yer: ist.beyoğlu
    Beğendiği Mesajlar: 216
    27 Mesajına 32 beğeni yapıldı.

Standart elektro akustik gitara kelepçe takılırmı

akustik gitara kelpçe takılıyormu? eğer takılıyorsa akor nasıl yapılıyor?
    ve elektronik akord aleti ile nasıl olur bilen varsa yardımcı olun lütfen.

Gitar Dersi Video
    Durumu: deyht çevrimdışı
    Yer: İst
    Beğendiği Mesajlar: 6
    32 Mesajına 48 beğeni yapıldı.

Kelepçe derken neyi kastettin anlayamadım. Eğer kapoyu diyorsan takılabilir. Takması çıkarması kolaydır çıkarıp akordu yaparsın sonrada tekrar takarsın kapoyu.

Eğer elektro gitardaki gibi olduğunu düşünüyorsan öyle bir sistem yok akustik gitarlarda.

Gitar Dersi Video
    Durumu: Erdem Köklü çevrimdışı
    Yer: Ankara
    Beğendiği Mesajlar: 245
    205 Mesajına 607 beğeni yapıldı.

Takılır neden takılmasın

Gitar Dersi Video

kastettiğim klasik gitarlara takılan kelepçe idi.peki akord ayarında herhangi bir değişim söz konusu olurmu? mesela ben elektronik akord aleti kullanıyorum 444 khz de akord ediyorum, ama bazı arkadaşlarım ince akord ettiğimi düşünüyor bunun nedeni akustik oluşu olabilirmi çünki arkadaşlar klasik akustik ve normal klasik gitar çalıyor galiba o sebepten onlara ince geliyor olabilir diye düşünüyorum sizcede böyle olabilirmi? ayrıca diğer konuya yazdığınız cevap için ayrıca teşekkür ederim.

Gitar Dersi Video
    Durumu: Bertan KARAKAŞ çevrimdışı
    Yer: Antalya-Balıkesir
    Beğendiği Mesajlar: 544
    242 Mesajına 443 beğeni yapıldı.

Alıntı couger Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kastettiğim klasik gitarlara takılan kelepçe idi.peki akord ayarında herhangi bir değişim söz konusu olurmu? mesela ben elektronik akord aleti kullanıyorum 444 khz de akord ediyorum, ama bazı arkadaşlarım ince akord ettiğimi düşünüyor bunun nedeni akustik oluşu olabilirmi çünki arkadaşlar klasik akustik ve normal klasik gitar çalıyor galiba o sebepten onlara ince geliyor olabilir diye düşünüyorum sizcede böyle olabilirmi? ayrıca diğer konuya yazdığınız cevap için ayrıca teşekkür ederim.
    Arkadaşlarında dediği gibi kapo'yu soruyorsun.Evet akustik gitarada takılır.Normal sen cihazla standart akordunu yapman yeterli.Sonra kelepçe(kapo)yu kendine göre 2. perdeye,3.perdeye,4.perdeye vs.sesine çaldığın parça hangisi rahat geliyorsa onu bulup takman gerekir.Tabiki parçadan parçayada değişektir kapoyu kullandığın perdeler.Taranspoze etmiş olursun çalmak istediğin şarkıyı.Atıyorum 3. perdeye taktın kapoyu,çalmak istediğin parça Em le başlıyor,yine nasıl kaposuz basıyorsan burdada aynı şekilde basıcaksın,akorlarda bir değişiklik yapmana gerekyok.445 de ve eğer akord cihazın digital ise ekranının alt köşesindede ayriyetten nota değerleri yazar,mesela G#,C,D gibi.Onu tuşlardan değiştirebiliyorsun.O kısmı C ya getirip standart akordunu yapman yeterli.Farklı bir akord sözkonusu değil.Kolay gelsin.
    steelplectrum

6. Bertan KARAKAŞ adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

couger (03.08.09)

Gitar Dersi Video

çok teşşekkür ederim,benim için yeterince aydınlatıcı oldu.

Gitar Dersi Video
Selim IŞIK ile Gitar dersi videoları, gitar akorları, gitar tabları, gitar kursu ve müzik forumu.
Sosyal Platformlar