Close
Giriş Bilgileriniz

10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: kullandığım gitar Clariss CCG-200 yorumlarınıza ihtiyacım var...

Yasaklı
    Durumu: denizglt çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 90
    12 Mesajına 19 beğeni yapıldı.

Standart kullandığım gitar Clariss CCG-200 yorumlarınıza ihtiyacım var...

Gördüğünüz gibi pek bilinen ve kaliteli bir marka değil, işte ben bunu kullanıyorum. Sizce nasıl, benim gibi daha elektro çalmaya başlayalı 4 ay kadar olan birini idare edebilir mi? Görüşlerinize ihtiyacım var beni bu konuda aydınlatabilir misiniz? Şimdiden teşekkürler.
    Clariss CCG-200 Elektro Gitar on Vimeo
    (özellikle drive tonu hakkında bilgi almak istiyorum hangi tarza daha uygun acaba?)
    Konu denizglt tarafından (25.05.12 Saat 07:22 PM ) değiştirilmiştir.

Gitar Dersi Video
    Durumu: neredo çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 273
    367 Mesajına 497 beğeni yapıldı.

pek iyi bir gitara benzemiyor fakat yumuşak tonları beklediğimden iyi çıktı. drive konusunda metal tarzı müzik yapma imkanın yok. blues ve rock müzik yaparsın bu gitarla. anladığım kadarıyla metal müzik yapacaksın şöyle söyleyeyim 5-6 ay daha götürür bu gitar seni sonrasında drive tonundan sebeple parçalamak isteyebilirsin
    Konu neredo tarafından (25.05.12 Saat 08:20 PM ) değiştirilmiştir.

3. neredo adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

denizglt (26.05.12)

Gitar Dersi Video
    Durumu: mertgrkm çevrimdışı
    Yer: Türkiye'nin içinden, Ege'nin İ(ZMİR)ncisinden..
    Beğendiği Mesajlar: 318
    259 Mesajına 346 beğeni yapıldı.

benim hoşuma gitti tonları.. video kaydındaki ses kalitesi biraz düşük tabi o yüzden de çok kaliteli gelmedi sesler.. ama bence hoş tonlar var
    Mert-Görkem
    İzmir-20

5. mertgrkm adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

denizglt (26.05.12)

Gitar Dersi Video
    Durumu: M.Mert Bildircin çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 5
    20 Mesajına 26 beğeni yapıldı.

Dört aydır gitar çalan biri için önemli olan gitarının markası, modeli, kalitesi değil, nelere nasıl ve ne kadar çalıştığıdır. Ekipman zamanla oluyor.

7. M.Mert Bildircin adlı üyemizin mesajı 2 defa beğenildi.

denizglt (26.05.12), kskksk (25.05.12)

Gitar Dersi Video
    Durumu: omk1348 çevrimdışı
    Yer: Karabük
    Beğendiği Mesajlar: 1
    3 Mesajına 5 beğeni yapıldı.

Öncelikle M.mert e katılıyorum evet bende profesyonel değilim, ama şu bir gerçek sen gitarını sevmezsen gitarda seni sevmez ve soğursun en kısa sürede.Müzik ile uğraşmaya girmişsin çevrendede vardır zaten artık arkadaşlarında o yönde şekillenir birazda kimisi gelip diycek neden ibanez değil,adi gitar,yok teller perdeye çok yakın değil vs vs bunları hiç kafana takmadanbunları kendine bi motive gibi düşünüp daha çok çalışmak lazım önemli olan gitarlar değil onu çalan

9. omk1348 adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

denizglt (26.05.12)

Yasaklı

Alıntı neredo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    pek iyi bir gitara benzemiyor fakat yumuşak tonları beklediğimden iyi çıktı. drive konusunda metal tarzı müzik yapma imkanın yok. blues ve rock müzik yaparsın bu gitarla. anladığım kadarıyla metal müzik yapacaksın şöyle söyleyeyim 5-6 ay daha götürür bu gitar seni sonrasında drive tonundan sebeple parçalamak isteyebilirsin
    sağ ol kardeş eninde sonunda değiştirmeyi düşünüyordum zaten. ben de distortionu açıp master of puppets'in rifflerini çalışıyordum da hiç tatmin etmiyordu beni sebebi buymuş demek olsun blues ve rock çalmak da hoşuma gider ama güçlü bir distortion olsa iyi olacak, aslında o zamanki bilgisizliğimden dolayı, metallica hayranı olan ben, gidip bu fender çakması gitarı aldım maalesef.
    Konu denizglt tarafından (26.05.12 Saat 01:11 AM ) değiştirilmiştir.

Gitar Dersi Video

ilk başlanacağı zaman bir çok insanın başına gelir bu durum yakınında gitardan anlayan biri yoksa eğer kaderdir hatta şimdilik master of puppets için çok erken hatta şarkılar için de erken diyebiliriz. çok fazla kasma kendini şarkılar için. müzik eğitimini ve teknik gelişimini tamamla bence. bunlar olduktan sonra şarkılar takır takır çıkar zaten. hem bu düzeye gelene kadar da az çok para biriktir tarzına uygun gitar alır çatır çatır çalarsın. şimdi elinde ki gitarla metal müzik yapmaya kalkarsan eğer tonları çok hafif olduğu için sıkılır gitardan soğursun.

Yasaklı

ilk başlanacağı zaman bir çok insanın başına gelir bu durum yakınında gitardan anlayan biri yoksa eğer kaderdir hatta şimdilik master of puppets için çok erken hatta şarkılar için de erken diyebiliriz. çok fazla kasma kendini şarkılar için. müzik eğitimini ve teknik gelişimini tamamla bence. bunlar olduktan sonra şarkılar takır takır çıkar zaten. hem bu düzeye gelene kadar da az çok para biriktir tarzına uygun gitar alır çatır çatır çalarsın. şimdi elinde ki gitarla metal müzik yapmaya kalkarsan eğer tonları çok hafif olduğu için sıkılır gitardan soğursun.
    ya aslında ben "illa ucuz bişey alıcam" diyerek aldım bu gitarı (pazarlık yaptık 175tl'ye aldım) çünkü hevesim kaçar bi kenara atarım yazık olur diye korktum. Ama öyle olmadı daha da bağlandım hatta okul derslerimi ihmal edecek kadar bağlandım. Elektro almadan önce klasik gitarımın üzerinde, elektroda öğrendiğim her şeyi penayla çalışıyordum. Almadan önce amacım yalnızca şarkı çalabilmekti. Ama alınca her şey değişti. İşin tekniğini teorisini öğrenmeliyim dedim. Aldıktan hemen sonra da Selim Işık Gitar Derslerini buldum ve bugün bu forumdayım. Bana "gitardan soğursun" demişsin ama ben zamanında master of puppets'i klasik gitar üzerinde de çalışıyordum.

Gitar Dersi Video

klasikte master of puppets çalmayı iyi bilirim bildiğim içinde soğursun diyorum neyse karar senin sorunu çözüme ulaştırdık sonuçta

14. neredo adlı üyemizin mesajı 2 defa beğenildi.

denizglt (26.05.12), mertgrkm (04.06.12)

Gitar Dersi Video
    Durumu: mertgrkm çevrimdışı
    Yer: Türkiye'nin içinden, Ege'nin İ(ZMİR)ncisinden..
    Beğendiği Mesajlar: 318
    259 Mesajına 346 beğeni yapıldı.

klasikte master of puppets çalmayı iyi bilirim bildiğim içinde soğursun diyorum neyse karar senin sorunu çözüme ulaştırdık sonuçta
    S&M konserini açıp sabahlara kadar klasik gitarla karşısında çalardım hey gidi günler
    Mert-Görkem
    İzmir-20

Gitar Dersi Video
Selim IŞIK ile Gitar dersi videoları, gitar akorları, gitar tabları, gitar kursu ve müzik forumu.
Sosyal Platformlar