Close
Giriş Bilgileriniz

10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Guitar rig 4 mü amfi mi ?

Gitar Dersi Video
    Durumu: lemmy_isfen çevrimdışı
    Yer: Kıbrıs
    Beğendiği Mesajlar: 21
    3 Mesajına 3 beğeni yapıldı.

Question Guitar rig 4 mü amfi mi ?

Selam arkadaşlar,
    Ben ilk gitarımı bu hafta alıcam ama kararsızım gitarın yanında küçük bir amfide mi alayım yoksa gitarı bilgisayara bağlayıp guitar rig programıyla mı yetineyim ? Bir de guitar rig 4 amfinin sağlayacağı her şeyi kısmen de olsa yapabilir mi ?

Gitar Dersi Video
    Durumu: Hasan Ceylan çevrimdışı
    Yer: İzmir
    Beğendiği Mesajlar: 96
    65 Mesajına 84 beğeni yapıldı.

Dostum iyi bir ses kartın yoksa sakın guitar rige güvenme. Ben gitarı aldığımda yanında 5 watt amfi vermişlerdi. Benim 5 watt amfi bile guitar rigden aldıgım sesden daha iyi ses veriyor. Zaten guitar rig den bir ses aldığım bile söylenemez. Full cızırtı Kısacası ses kartın iyi değilse amfi al.
    Empty Rooms

Gitar Dersi Video

Çok sağol kardeş bunu söylemen iyi oldu.

Gitar Dersi Video
    Durumu: mk61 çevrimdışı
    Yer: Trabzon
    Beğendiği Mesajlar: 249
    278 Mesajına 481 beğeni yapıldı.

Guitar Rig gerçekten çok başarılı bir yazılım; fakat harici ses kartı olmadan bu tarz programlar işe yaramıyor. İstersen ses kartlarına bakabilirsin ama iyi bir ses kartı için de aşağı yukarı 300 lirayı gözden çıkacaksın. Bir göz at istersen:

mydukkan.com :: Ses Kartları
    Müzisyen olmak; bir şeyler yaratırken zevkten, o yarattığı şeyin farkında olamamak demektir.

Eric Clapton

Gitar Dersi Video

Alıntı musty61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Guitar Rig gerçekten çok başarılı bir yazılım; fakat harici ses kartı olmadan bu tarz programlar işe yaramıyor. İstersen ses kartlarına bakabilirsin ama iyi bir ses kartı için de aşağı yukarı 300 lirayı gözden çıkacaksın. Bir göz at istersen:

mydukkan.com :: Ses Kartları
    Kardeş 300 tl ses kartına vereceğime amfi alsam daha mantıklı olmaz mı ? Hem bilgisayarımda eski bir şey.

Gitar Dersi Video
    Durumu: diler35 çevrimdışı
    Yer: Fransa
    Beğendiği Mesajlar: 187
    293 Mesajına 388 beğeni yapıldı.

Ben amfimi sattim,sadece guitar rig ve amplitube kullaniyorum, yüzlerce gitar efekti ve seninde kendi zevkine göre düzenleyebilecegin amfi,pedal vs var.Kendime iyi bir ses karti aldim ve hiç sorunsuz bir çok efekti orijinalmis gibi yakalayabiliyorum. Neden amfimi sattigima gelince (300- 500 liralik amfilerde o kadar çok efekt zaten yok),henüz acemiyim ve gitar çalmasini iyi derecede bilmiyorum,amfi ile evdekileri ve komsulari rahatsiz edecegime ögrenip iyi bir seviyeye geldigimde iyi bir amfi ve pedal seti kuracagim kendime hem bu yazilimlar sayesinde pedal almadan önce hangi gitar efektlerini daha çok kullaniyorsam tarzima göre seçim yapmami daha çok kolaylastiracak. Benim düsüncem bu sekilde.

Gitar Dersi Video
    Durumu: mk61 çevrimdışı
    Yer: Trabzon
    Beğendiği Mesajlar: 249
    278 Mesajına 481 beğeni yapıldı.

Alıntı lemmy_isfen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeş 300 tl ses kartına vereceğime amfi alsam daha mantıklı olmaz mı ? Hem bilgisayarımda eski bir şey.
    İşte o göreceli bir şey. Amfi almayıp ses kartı alanlar var çok daha çeşitli tonlar, efektler için (bkz: diler35). Yani buna sen karar vereceksin ama mademki yeni başlıyorsun, o zaman amfi al. Çünkü öğrenme aşamasında olacaksın. Egzersizler, falanlar filanlar... Sürekli bilgisayar başında, kulaklıkla çalışmak zorunda olmazsın.
    Müzisyen olmak; bir şeyler yaratırken zevkten, o yarattığı şeyin farkında olamamak demektir.

Eric Clapton

Gitar Dersi Video
    Durumu: kampusrockpark çevrimdışı
    Yer: İSTANBUL/SULTANGAZİ
    Beğendiği Mesajlar: 39
    10 Mesajına 10 beğeni yapıldı.

fender mustang serisini öneriyorum 1 2 3 4 var prosesörlü..ayarlarını bilgisayar ile değiştiriyorsun
    SINAVI KAZANSAKTA ROCK YAPSAK

Gitar Dersi Video
    Durumu: tuncaemre çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 6
    1 Mesajına 1 beğeni yapıldı.

bende amfiden vazgeçip guitarrig vb program kullananlardanım. Herhalde yaptıgım en iyi şey bu oldu şu ana kadar her türlü efekt vs var müzik zevkin ne olursa olsun sana uygun bir present vs bulabilirsin tabi son karar senin.

Gitar Dersi Video
    Durumu: HorizonNT çevrimdışı
    Yer: İstanbul
    Beğendiği Mesajlar: 113
    146 Mesajına 170 beğeni yapıldı.

Amfi gibisi yok bence. Bilgisayarında eskiyse hiç düşünme bunları.
    Esp Formula FR - Vox Ad50vt-xl(Fx Loop mod.) - Crybaby 535Q Wah - Zoom G3 - Vurmalık Pena
    www.abcpentatonics.blogspot.com

Bu Konudaki Etiketler

Gitar Dersi Video
Selim IŞIK ile Gitar dersi videoları, gitar akorları, gitar tabları, gitar kursu ve müzik forumu.
Sosyal Platformlar