Close
Giriş Bilgileriniz

Sayfa 1/2 12 SonSon
18 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: cort x6 almak istiyorum ama kararsızım

Yasaklı
    Durumu: denizglt çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 90
    12 Mesajına 19 beğeni yapıldı.

Standart cort x6 almak istiyorum ama kararsızım

arkadaşlar ben clariss marka bir gitar kullanıyorum şu an, önceden bi konu açıp bu konuyla ilgili yazmıştım. evet clariss marka gitarımın humbucker manyetiğini tutan vida yalama yaptı, humbucker manyetik şu an çalışsa bile yerinden oynuyor ve ben bu gitarı zaten değiştirmek istiyordum artık değiştirmek için bir mazeretim var.

şimdi cort x6 hakkında birkaç araştırma yaptım ve gitarın, fiyatına göre daha yüksek bir performans sağladığını öğrendim. pinch harmoniklerin uzaması ve floyd rose ile değişik sesler kazanması falan benim çok hoşuma gitti. ha bu arada ucuz bi gitarda floyd rose iyi olmaz diyorlar sizce doğru mu? bir de floyd rose'da tellerle ilgili çok sorun yaşar mıyım? "selim ışık gitar dersi gitar teli nasıl takılır" dersi tel takma konusunda bana gerçekten yardımcı olabilir mi? son olarak cort x6'nın şu anki ücreti tl ile ne kadar?

bu arada bu gitardan önce de ibanez araştırıyordum ibanez grg170dx'i araştırdım ama onun için iyi şeyler söylemiyorlar pek. yok sadece üzerindeki ibanez yazısından ibaretmiş, başlangıç seviyesi için uygunmuş ama ileride insanlar acı gerçeği görüyormuş, klavyesi çok rahatmış ama ton kalitesi o kadar iyi değilmiş, grg serisi yerine rg serisi daha uygunmuş, 600-700 tl'lik ibanez gitar 500 tl'lik cort ile eşdeğermiş. şimdilik bu gitarlar hakkında duyduklarım bunlar. acaba bunların doğruluk payı nedir?

evet şu an yazdıklarım karmaşık gelebilir ama ekipman danışma konusunda merak ettiklerim bunlar. şimdiden, yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ediyorum.

Gitar Dersi Video
    Durumu: The.Ripper çevrimdışı
    Yer: Türkiye
    Beğendiği Mesajlar: 15
    68 Mesajına 102 beğeni yapıldı.

Cort o yorumları yapıp diğer gitarları kötüleyenlere rüşvet mi vermiş?İbanez de bakabilirsin cort da emin ol iki gitar da iyi.
    Guns'N Roses R.I.P 1996 Les.Paul ve Jackson.Guitars eski hesaplarımdır.

3. The.Ripper adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

denizglt (02.06.12)

Gitar Dersi Video
    Durumu: neredo çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 273
    367 Mesajına 497 beğeni yapıldı.

cort x 6 yı bir dönem kullanmıştım. floyd rose sisteminin pek kaliteli olduğunu söyleyemem ama kötü de değil. yani floyd rose a oyuncak gözüyle bakıp oynarsan uzun süre akort kaçar ibanez i kötüleyen arkadaşların ne dertleri var bilmiyorum fakat. ibanez in gio serisi de cort un x1-x2-x6 sı da başlangıç seviyesi gitarlar. tel takma konusunda selim hocanın videosu işe yarar emin ol. gözünü korkutmasın basit bir işlem zaten. sonuç olarak ibanez in hoşuna giden modelleriyle (rg serisi daha bir orta seviyeye hitap ediyor sen söylenenlere kulak asma) cort x6 yı git dene hoşuna gideni al.
    Konu neredo tarafından (02.06.12 Saat 03:08 PM ) değiştirilmiştir. Sebep: imla

5. neredo adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

denizglt (02.06.12)

Gitar Dersi Video
    Durumu: Nevzat Koparan çevrimdışı
    Yer: Adana
    Beğendiği Mesajlar: 38
    73 Mesajına 144 beğeni yapıldı.

Bence cort kx5 almalısın. Bende o gitarı seçecektim ama ona göre artıları daha çok olan bir gitar.

Yasaklı

Alıntı neredo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cort x 6 yı bir dönem kullanmıştım. floyd rose sisteminin pek kaliteli olduğunu söyleyemem ama kötü de değil. yani floyd rose a oyuncak gözüyle bakıp oynarsan uzun süre akort kaçar ibanez i kötüleyen arkadaşların ne dertleri var bilmiyorum fakat. ibanez in gio serisi de cort un x1-x2-x6 sı da başlangıç seviyesi gitarlar. tel takma konusunda selim hocanın videosu işe yarar emin ol. gözünü korkutmasın basit bir işlem zaten. sonuç olarak ibanez in hoşuna giden modelleriyle (rg serisi daha bir orta seviyeye hitap ediyor sen söylenenlere kulak asma) cort x6 yı git dene hoşuna gideni al.
    1.cort x6'dan memnun kaldın mı?
    2.iyi olan floyd rose galiba x11'de varmış peki x11 ve x6 arasındaki kalite farkları neler?
    3.şu an için çok fazla tremolo kullanmıyorum, şu an elimdeki gitarda vintage tremolo var. floyd rose ilk defa kullanacam benim gibi bir acemiyi zorlar mı o gitar?
    4.başlangıç seviyesi, orta seviye dediğiniz şeyler tam olarak ne, neye göre ölçülüyor bunlar?

Gitar Dersi Video
    Durumu: neredo çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 273
    367 Mesajına 497 beğeni yapıldı.

1. x-6 fiyatına göre gayet güzel gitar memnun kalmıştım.
    2. x11 i denemedim hatta görmedim o nedenle bir şey söyleyemem.
    3. floyd un seni zorlayacak seni zorlayacak tek yönü tel değiştirme olur. bunu da bir kez yapınca ne kadar kolay olduğunu anlayacaksın yani zorluyacak hiç bir şey yok.
    4. bu görüş kişiden kişiye değişir fakat genel kanı için şuraya bakmanı tavsiye ederim daha detaylı bilgi sahibi olursun; http://www.gitardersivideo.net/fayda...belirleme.html

9. neredo adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

denizglt (03.06.12)

Gitar Dersi Video

x6 da ton yelpazesi yok ki pek. Dostum bence kx5 al bnei dinle... Şuraya bir gözat

Vede şuraya...

[

Gitar Dersi Video
    Durumu: The.Ripper çevrimdışı
    Yer: Türkiye
    Beğendiği Mesajlar: 15
    68 Mesajına 102 beğeni yapıldı.

Bu arada woldemord'un da kullandığı gitardır KX5 FR.Onun videolarında da gitarın performansını görebilirsin.
    Sorduğun sorulara gelince Floyd Rose söylendiği kadar abartı bir şey değil.Tel değiştirme olayını da öğrenince hiçbir sıkıntı olmaz.
    Guns'N Roses R.I.P 1996 Les.Paul ve Jackson.Guitars eski hesaplarımdır.

12. The.Ripper adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

denizglt (03.06.12)

Gitar Dersi Video

Hatta mydukkan da cort kx5 fr ye bakarsan benim ses kaydım bile var gitarın clean modunda

Yasaklı

Alıntı woldemort12 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    x6 da ton yelpazesi yok ki pek. Dostum bence kx5 al bnei dinle... Şuraya bir gözat

Vede şuraya...

[
    ilgin için çok teşekkür ederim ama bu işte pek deneyimli olmadığımdan ötürü ton yelpazesinden pek anlamıyorum. söylediğin videolara baktım ama tonların kalite değerlendirmesini yapacak kadar kulağım gelişmediği için pek faydalanamadım. cort kx5 ton açısından zengin bir gitar olabilir ama ben yeni alacağım gitarda sabit tremolo tercih etmiyorum çünkü tremolo efektleri vermek istiyorum release dip shake yapmak istiyorum.

Sayfa 1/2 12 SonSon
Gitar Dersi Video
Selim IŞIK ile Gitar dersi videoları, gitar akorları, gitar tabları, gitar kursu ve müzik forumu.
Sosyal Platformlar