Close
Giriş Bilgileriniz

5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Firewire - USB Ses Karti

Gitar Dersi Video
    Durumu: diler35 çevrimdışı
    Yer: Fransa
    Beğendiği Mesajlar: 187
    293 Mesajına 388 beğeni yapıldı.

Standart Firewire - USB Ses Karti

Merhaba arkadaslar,
    Kullandigim Focusrite saffire pro 24DSP ses kartimi sattim çünkü sadece gitar kayit etmek için fazla özelliklere sahipti, bosuna elimde tutmak istemedim, simdi yeni bir ses karti almak istiyorum kayitlar için ancak USB harici ses kartlarinada güvenim çok az (latance ve uzun süreli kullanimlarda ) presonus,tascam yada m audio ses kartlarindan kullanan varmi aranizda yada tavsiye edebileceginiz saglam bir USB harici ses karti varmi ? Bana kalsa gine firewire ses karti alacagim ama fiyat kiyaslamasinda usb ses kartlari biraz daha hesapli.
    Fikirleriniz için simdiden tesekkür ederim.

Gitar Dersi Video
    Durumu: programci_84 çevrimdışı
    Yer: İstanbul
    Beğendiği Mesajlar: 304
    268 Mesajına 412 beğeni yapıldı.

M-Audio USB II kullanıyorum ve gayet memnunum. Normalde Cubase (kayıt/mix yazılımı) ile beraber kullanıyorum ve az bir gecikme var; ama üzerindeki "Direct Monitor" tuşu basılıyken latency sıfır oluyor. Şahsen gayet memnunum. Tavsiye ederim.

Bir de Line 6'nın POD Studio UX1 ve UX2'yi de epeyi övüyorlar.

Internette bunların inceleme yazılarına bakabilir veya YouTube inceleme videolarını izleyebilirsin.
    Gitarlar:
    Ibanez GRG170DXL(0.010-0.052 Drop B) - Shecter Hellraiser C-1 LH(0.013-0.062 Baritone/Drop A) - Schecter Blackjack SLS C-7 LH(0.010-0.056 7 tel Standard)
    Ampli & Kabin:
    5150 III 50W Head - HB G212 2x12 Celestion V30 Kabin
    Efekt - Pedal - Aksesuar:
    Line6 POD X3 - EHX Metal Muff - Max Grip Jazz III Picks - HESU Custom Cables - Gruv Gear Fret Wraps
    Shure SM57 - PreSonus AudioBox 22VSL - Creative Gigaworks T20 II - Samson SR850

Gitar Dersi Video

Cevap için tesekkur ederim, peki direct monitor ile ayni anda bilgisayardaki seside alabiliyormusun kulakliklara? yoksa sadece gitar sesinimi alabiliyorsun? birden fazla FX kullandiginda sorun yaratiyormu? Sormamin nedeni GP ile çalismalarda,metronom vs her sey için bilgisayar ile beraber kulaklik ile kullaniyorum gitarimi.

Gitar Dersi Video
    Durumu: programci_84 çevrimdışı
    Yer: İstanbul
    Beğendiği Mesajlar: 304
    268 Mesajına 412 beğeni yapıldı.

Hayır hayır herhangi bir sorun yok.

Şöyle anlatayım hatta: Bilgisayarı günlük kullanırken kendi anakartı üzerindeki ses donanımıyla kullanıyorum. Kayıt vs. yapacağım veya herhangi bir parçayı çalışacağım zaman ise fasttrack'i bağlıyorum (Direct Monitör hep aktif zaten), PC nin hoparlörlerini de Fasttrack'e bağlıyorum. Denetim masasından ses aygıtı olarak fasttrack'i gösteriyorum. Bu şekilde hem Windows'un veya arka planda çalışan diğer programların (Guitar Pro, Media Player vs.) seslerini de alabiliyorum, Cubase'de kayıt yaparkenki veya Amplitube/Guitar Rig vs. ile prova yaparkenki seslerimi de alabiliyorum. Zaten parça çalışırken Media Player'da orijinal parça hep çalıyor, ben de Amplitube vs. üzerinden gidiyorum. Herhangi bir sorun olmuyor.
    Gitarlar:
    Ibanez GRG170DXL(0.010-0.052 Drop B) - Shecter Hellraiser C-1 LH(0.013-0.062 Baritone/Drop A) - Schecter Blackjack SLS C-7 LH(0.010-0.056 7 tel Standard)
    Ampli & Kabin:
    5150 III 50W Head - HB G212 2x12 Celestion V30 Kabin
    Efekt - Pedal - Aksesuar:
    Line6 POD X3 - EHX Metal Muff - Max Grip Jazz III Picks - HESU Custom Cables - Gruv Gear Fret Wraps
    Shure SM57 - PreSonus AudioBox 22VSL - Creative Gigaworks T20 II - Samson SR850

5. programci_84 adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

diler35 (29.06.12)

Gitar Dersi Video

Ses karti ve gitar için bir ses karti buldum Cakewalk V-Studio 20 içinde gitar ekfektleri,loop hersey mevcut bütceyi zorlayip bunu alacagim sanirim tek endisem USB baglantili olmasi.

Bu Konudaki Etiketler

Gitar Dersi Video
Selim IŞIK ile Gitar dersi videoları, gitar akorları, gitar tabları, gitar kursu ve müzik forumu.
Sosyal Platformlar