Close
Giriş Bilgileriniz

Sayfa 1/2 12 SonSon
11 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Ibanez japon kore endonezya

Gitar Dersi Video
    Durumu: murist çevrimdışı
    Yer: Tekirdag
    Beğendiği Mesajlar: 5
    20 Mesajına 31 beğeni yapıldı.

Standart Ibanez japon kore endonezya

öncelikle merhaba arkadaşlar. Benim merak ettiğim bir şey var. Ibanez marka gitarlarda üretim yeri gerçekten çok farkediyor mu ses kalitesinde. Forum da buna benzer başlıklar var ama nedense çok ayrı yerlere çekilmiş. Bu soruya açıklayıcı bir cevap verirseniz mutlu olurum. Çünkü ben ıbanez marka 0 gitar almak istiyorum. Japon u endonezyası çok farkeder mi ? Malum japon bulması imkansız gibi ülkemizde

Gitar Dersi Video
    Durumu: Anakhin74 çevrimdışı
    Yer: Bartın
    Beğendiği Mesajlar: 17
    15 Mesajına 34 beğeni yapıldı.

bende bunu öğrenmek istiyorum yakında cort x6 alıcam fakat alacağım yer çin malından bahsetti ben çin malı olmasın dedim mydükkanda endonezya malı var sizce ses kalitesi ve ürünün malzemesi bakımından farklılık varmı ?

Bartın

Gitar Dersi Video
    Durumu: the_extremist çevrimdışı
    Yer: Ankara
    Beğendiği Mesajlar: 7
    77 Mesajına 111 beğeni yapıldı.

murist: öncelikle merhaba arkadaşlar. Benim merak ettiğim bir şey var. Ibanez marka gitarlarda üretim yeri gerçekten çok farkediyor mu ses kalitesinde. Forum da buna benzer başlıklar var ama nedense çok ayrı yerlere çekilmiş. Bu soruya açıklayıcı bir cevap verirseniz mutlu olurum. Çünkü ben ıbanez marka 0 gitar almak istiyorum. Japon u endonezyası çok farkeder mi ? Malum japon bulması imkansız gibi ülkemizde
    ses kalitesinde farklılık olması, gitarın yapımında kullanılan malzemelerden, gitarın ağacının kalitesinden kaynaklanmaktadır. çin mallarından(sadece gitar değil) birçok kişi yakınıyor, düşük kalite olmasından vs... çindeki üretim politikasından dolayı elbetteki gitarlarda da aynı durum söz konusu. çin malı kesinlikle kötüdür demiyorum ( fiyat yükseldiğinde örneğin ibanez art 320gibi fena değil diyebileceğimiz gibi çin malı gitarlar var ) ancak endonezya ve kore gitarları bunlardan daha iyi diyebilirim. endonezya üretimi ile kore üretimi arasında bir kıyaslama yapmak ise artık mümkün değil gibi aynı kalitedeler diyebilirim. japon üretimi ibanezleri düşünürsek endonezya ya da kore üretimi ibanezlere dudak kıvırınlar oluyor. bu kesinlikle yanlış bir tutumdur. endonezya üretimi çok kaliteli ibanez gitarlar var örneğin DTT700 ( dün mydukkan a geldi bakabilirsiniz) ,xpt700, ICT700 vs... kore üretimi RGT6 EX, RGT6FX

özet: bütçeniz çok sıkışık değilse çin malı gitarlar almayın, endonezya ya da kore ibanezleri tercih edin. ( endonezya ile kore arasında bir fark yok diyebilirim ) japon üretimli ibanezler 1.500 tl gibi bir fiyattan başlar, ararsanız bir çok yerde bulabilirsiniz. ( ben de japon ibanez prestige RG2550Z kullanıyorum bu sene zuhal müzikten müzikten almıştım. tüm japon modelleri zuhalde bulabilirsiniz. veya başka bir müzik markete uğrarsanız sipariş üzerine getirirler,yani japon üretimi ibanez bulmak imkansız değil emin olun .
    Konu the_extremist tarafından (18.06.09 Saat 09:27 PM ) değiştirilmiştir.

4. the_extremist adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

srknkdgn (19.06.09)

Gitar Dersi Video

tone in fingers ! değil mi onur
    Konu the_extremist tarafından (18.06.09 Saat 09:28 PM ) değiştirilmiştir.

Gitar Dersi Video
    Durumu: Erdem Köklü çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 245
    205 Mesajına 607 beğeni yapıldı.

Yeterli ve güzel bir açıklama olmuş teşekkürler the_extremist.

Gitar Dersi Video
    Durumu: murist çevrimdışı
    Yer: Tekirdag
    Beğendiği Mesajlar: 5
    20 Mesajına 31 beğeni yapıldı.

teşekkürler arkadaşlar yardımcı olduğunuz için

Gitar Dersi Video

model konusunda da sorularınız olursa cevaplarız , yardımım dokunduysa sevindim

Gitar Dersi Video

Alıntı the_extremist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    model konusunda da sorularınız olursa cevaplarız , yardımım dokunduysa sevindim
    Rg1570 ile Rg2570 arasında manyetikler dışında bir fark var mıdır? yakın zamnda alacaktım kısmet olmadı. bilginiz varsa aktarırsanız mutlu olurum.

Gitar Dersi Video

Alıntı Erdem Köklü Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Rg1570 ile Rg2570 arasında manyetikler dışında bir fark var mıdır? yakın zamnda alacaktım kısmet olmadı. bilginiz varsa aktarırsanız mutlu olurum.
    RG1570 te edge pro köprü var. bahsettiğin RG2570Z ise onda zero köprü var. bi de MZ ler çıktı şimdi onlarda sap akçaağaç oluyor köprü yine zero. hem edge pro hem de zero çok iyi, akord kaçırmazlar. ancak zero tel değişimi vs... de biraz daha rahatlık sağlıyor. fark manyetik ve körpü yani. ancak köprülerin ikisi de çok iyi ibanez bu konuda usta ( ancak edge III tremolo çok iyi bir sistem diyemem. )
    Konu the_extremist tarafından (19.06.09 Saat 02:19 AM ) değiştirilmiştir.

Gitar Dersi Video

Alıntı the_extremist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    RG1570 te edge pro köprü var. bahsettiğin RG2570Z ise onda zero köprü var. bi de MZ ler çıktı şimdi onlarda sap akçaağaç oluyor köprü yine zero. hem edge pro hem de zero çok iyi, akord kaçırmazlar. ancak zero tel değişimi vs... de biraz daha rahatlık sağlıyor. fark manyetik ve körpü yani. ancak köprülerin ikisi de çok iyi ibanez bu konuda usta ( ancak edge III tremolo çok iyi bir sistem diyemem. )
    teşekkürler .

Sayfa 1/2 12 SonSon
Gitar Dersi Video
Selim IŞIK ile Gitar dersi videoları, gitar akorları, gitar tabları, gitar kursu ve müzik forumu.
Sosyal Platformlar