Close
Giriş Bilgileriniz

5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: jak hakkında biraz bilgi istiyorum :)

Gitar Dersi Video
    Durumu: lam77 çevrimdışı
    Yer: Balıkesir
    Beğendiği Mesajlar: 23
    15 Mesajına 16 beğeni yapıldı.

Standart jak hakkında biraz bilgi istiyorum :)

arkadaşlar benim jak açıldı yani içindeki kablolar gözüküyor. bende yeni bir jak alıcam ama bu jaklar tonu etkiliyormuş duyduğuma göre bende size danışayım dedim. bi 20 tllik jak almam iyi olur mu? kullandığım gitar cort x-1 (ne kadar iyi ekipmanlar olsa da bu gitarın tonları tatmin etmez) ama seneye karalıyım gitarı değiştireceğim. jak tonu etkiler mi? şimdiden teşekkürler.

Gitar Dersi Video
    Durumu: programci_84 çevrimdışı
    Yer: İstanbul
    Beğendiği Mesajlar: 304
    268 Mesajına 412 beğeni yapıldı.

Jakın tonu etkileyeceğini sanmıyorum; ama çok kalitesiz olduğu zaman ilerde çabuk korozyon yapacağı için ister istemez bir takım cızırtılar duyabilirsiniz. Mesela gitarla hareket ederken kablo ve kablonun ucundaki erkek jak oynadığı zaman bu korozyonun etkisini fark edeceksiniz.
    Gitarlar:
    Ibanez GRG170DXL(0.010-0.052 Drop B) - Shecter Hellraiser C-1 LH(0.013-0.062 Baritone/Drop A) - Schecter Blackjack SLS C-7 LH(0.010-0.056 7 tel Standard)
    Ampli & Kabin:
    5150 III 50W Head - HB G212 2x12 Celestion V30 Kabin
    Efekt - Pedal - Aksesuar:
    Line6 POD X3 - EHX Metal Muff - Max Grip Jazz III Picks - HESU Custom Cables - Gruv Gear Fret Wraps
    Shure SM57 - PreSonus AudioBox 22VSL - Creative Gigaworks T20 II - Samson SR850

Gitar Dersi Video
    Durumu: mgdmgd çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 20
    36 Mesajına 40 beğeni yapıldı.

Ben sana uygun ve güzel bir jak önereyim Ibanez DSC10 fiyatına göre sağlam,gösterişli,kaliteli bir jaktır kendisi Jak ile ses etkileşimi arasına gelirsek elbette etkiler şu şekilde etkiler eğer jakın ucu atlın kaplama ise dip az olur hatta olmaz fakat aksine altın değil ise dip ses fazla olur birde uzunluğu kısa jak öneririm yetecek kadar hatta evde takılıyorsan 15 cmlik jak bulursan ideal
    Konu mgdmgd tarafından (18.07.12 Saat 05:31 PM ) değiştirilmiştir.

Gitar Dersi Video
    Durumu: lam77 çevrimdışı
    Yer: Balıkesir
    Beğendiği Mesajlar: 23
    15 Mesajına 16 beğeni yapıldı.

cevaplar için teşekkürler sorumun cevabını aldım diyebilirim.

Alıntı mgdmgd Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben sana uygun ve güzel bir jak önereyim Ibanez DSC10 fiyatına göre sağlam,gösterişli,kaliteli bir jaktır kendisi Jak ile ses etkileşimi arasına gelirsek elbette etkiler şu şekilde etkiler eğer jakın ucu atlın kaplama ise dip az olur hatta olmaz fakat aksine altın değil ise dip ses fazla olur birde uzunluğu kısa jak öneririm yetecek kadar hatta evde takılıyorsan 15 cmlik jak bulursan ideal
    baktım jakın fiyatına ama 29 tl falan diyor. bu benim için biraz pahalı yinede sağ ol almaya çalışacağım bunu. yorumlarda da iyi şeyler yazmışlar zaten
    son bir soru. her geçen gün yeni şeyler öğreniyoruz. yaptığımız meslek olsun çaldığımız enstrüman olsun. bu dip ses nedir? yada benim tahmin ettiğim dist. falan açtığında çıkan cızzzz diye bir ses var (nasıl bir ses tarifidir o xD) o sese mi deniyor?

Gitar Dersi Video
    Durumu: mgdmgd çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 20
    36 Mesajına 40 beğeni yapıldı.

Alıntı lam77 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cevaplar için teşekkürler sorumun cevabını aldım diyebilirim.

baktım jakın fiyatına ama 29 tl falan diyor. bu benim için biraz pahalı yinede sağ ol almaya çalışacağım bunu. yorumlarda da iyi şeyler yazmışlar zaten
    son bir soru. her geçen gün yeni şeyler öğreniyoruz. yaptığımız meslek olsun çaldığımız enstrüman olsun. bu dip ses nedir? yada benim tahmin ettiğim dist. falan açtığında çıkan cızzzz diye bir ses var (nasıl bir ses tarifidir o xD) o sese mi deniyor?
    29 tl pahalı 23e bulabilirsin reklam olmasın diye sansürliyim z1_1h4l 'de 25 tl Dip ses olayına gelince kısaca anlanabilecek şekilde anfi,jak,gitarının jak girişi kalitesine göre dip sesin yüksekliği değişen gitarı çalarken gelen cızz sesidir
    Konu mgdmgd tarafından (18.07.12 Saat 06:12 PM ) değiştirilmiştir.

6. mgdmgd adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

lam77 (21.07.12)

Gitar Dersi Video
Selim IŞIK ile Gitar dersi videoları, gitar akorları, gitar tabları, gitar kursu ve müzik forumu.
Sosyal Platformlar