Close
Giriş Bilgileriniz

9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: Klasik Gitar Tavsiyesi

Gitar Dersi Video
    Durumu: passengers çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 1
    0 Mesajına 0 beğeni yapıldı.

Standart Klasik Gitar Tavsiyesi

Merhabalar öncelikle. Siteyi bir arkadaşım önerdi, ben de konulara,önerilere bakıp gezindim. Gerçekten güzel site ama çok yavaş

Neyse asıl konuma gelirsek;

Ben klasik gitar almayı düşünüyorum. Aslında rock parçalarını daha seven biriyimdir. Oturup Akdeniz akşamları dinlemem ama klasik gitarla hevesimi ve yeteneğimi ölçmek istiyorum. Elektro gitarı da çok düşündüm, ama bir yandan ilk olacağından heves mi yoksa kalıcı mı olacağını öğrenmek istiyorum. Klasik gitarı da seviyorum ayrı yeten, çalmayı da isterim yani. O yüzden ilk klasik gitar almaya karar verdim.

Şimdi,benim bütçem en fazla 120-130 olabilir. hani zorlarsam 150. ama siz en fazla 120 olarak düşünün Yine konuları gezerken bi yerde gitar bilen arkadaşınızla gidin diyordu. Ne yazık ki öyle bi yakınım yok. Kendim gideceğim. Ağaçtan olması gibi özellikleri anladım, anahtarın kaymamasını felan da anladım. Ama yine de markalara çok takılı kaldım. Yani bu bütçeyle gözüm çok yükseklerde değil doğal olarak ama çok kalitesiz bir şey olsun da istemiyorum. Bi de böyle bir zamanda, yanımda da kimse olmayacağından karşımdaki yere ne kadar güveneceğim bilmiyorum. Sizi de yormak istemiyorum. Sadece 1-2 marka önerseniz yeterli benim için.

Bir de eminim Antalya'dan 1-2 arkadaş vardır. Eğer bildiğiniz bir mağaza varsa, 100.yıl,güllük vs. Önerebilirseniz çok iyi olur. Şimdiden teşekkür ederim.

Gitar Dersi Video
    Durumu: neredo çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 273
    367 Mesajına 497 beğeni yapıldı.

100-150 tl bütçen olduğu çok fazla seçeneğinde yok. git her hangi bir mağazaya 100 tl lik bi klasik ver de al evine otur çal üzerinde düşünmenin bir anlamı yok
    Satılık / Takaslık Dean deceiver black var komşular huuu..!

3. neredo adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

passengers (01.08.12)

Gitar Dersi Video

Hmm. Anladım Doğru aslında, peki Antalya'da olup mekan bilen var mı ?

Gitar Dersi Video
    Durumu: Heartbreaker* çevrimdışı
    Yer: Istanbul
    Beğendiği Mesajlar: 195
    35 Mesajına 39 beğeni yapıldı.

rodriguez iyi gitardır ben 3 yıl kullandım
    Ibanez GSR180
    Warwick BC20 Bass Amp
    Artık ben de bir basçıyım

Gitar Dersi Video
    Durumu: mertgrkm çevrimdışı
    Yer: Türkiye'nin içinden, Ege'nin İ(ZMİR)ncisinden..
    Beğendiği Mesajlar: 318
    259 Mesajına 346 beğeni yapıldı.

arkadaşım zaten 100 lira gibi bir bütçeye klasik gitarda başlangıç için orta seviye bir gitar alırsın,, daha ucuz 40-50 lira gibi bir klasik gitarla, teller yüksek olur, klavyesi rahat olmaz, perdeler bozuk olur vs. gibi sorunlarla karşılaşırsın.. ama 100 lira- 150 lira dediğin zaman işini görecek tonu güzel, klavyesi rahat bir gitar alabilirsin.. tek bir mağazaya gitme zaten, önce ne kadar mağaza varsa hepsini tek tek dolaş, gitarları test et, selim hocanın giriş videolarını izlersen , ilk iki videosunda, bir gitardan hiç anlamayan birisinin de nasıl test edeceğini gösteriyor.. ona göre test eder hoşuna gideni alırsın..
    Mert-Görkem
    İzmir-20

Gitar Dersi Video

Evet izlemiştim, telin gitarlara yakınlığından felan söz ediyordu. Tekrar bir izlerim. Teşekkür ederim bu arada, rodriquez markasını da araştıracağım

Gitar Dersi Video
    Durumu: neredo çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 273
    367 Mesajına 497 beğeni yapıldı.

Alıntı mertgrkm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşım zaten 100 lira gibi bir bütçeye klasik gitarda başlangıç için orta seviye bir gitar alırsın,, daha ucuz 40-50 lira gibi bir klasik gitarla, teller yüksek olur, klavyesi rahat olmaz, perdeler bozuk olur vs. gibi sorunlarla karşılaşırsın.. ama 100 lira- 150 lira dediğin zaman işini görecek tonu güzel, klavyesi rahat bir gitar alabilirsin.. tek bir mağazaya gitme zaten, önce ne kadar mağaza varsa hepsini tek tek dolaş, gitarları test et, selim hocanın giriş videolarını izlersen , ilk iki videosunda, bir gitardan hiç anlamayan birisinin de nasıl test edeceğini gösteriyor.. ona göre test eder hoşuna gideni alırsın..
    dostum 40-50 tl ye klasik gitar var mı hala yahu? ciddi soruyorum yanlış anlama uzun zaman önceydi sanki onlar hala olması enteresan
    Satılık / Takaslık Dean deceiver black var komşular huuu..!

Gitar Dersi Video
    Durumu: aprakings çevrimdışı
    Yer: Ege'nin İncisi İzmir(in)Paris'i Balçova'dan
    Beğendiği Mesajlar: 6
    3 Mesajına 3 beğeni yapıldı.

Neredo Bim de 39,99 Var Bazı Yerler

Gitar Dersi Video
    Durumu: mertgrkm çevrimdışı
    Yer: Türkiye'nin içinden, Ege'nin İ(ZMİR)ncisinden..
    Beğendiği Mesajlar: 318
    259 Mesajına 346 beğeni yapıldı.

Alıntı neredo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dostum 40-50 tl ye klasik gitar var mı hala yahu? ciddi soruyorum yanlış anlama uzun zaman önceydi sanki onlar hala olması enteresan
    İzmir'de dolu bizzat üreticiden alıyorsun hem de Kemeraltı'nda..
    Mert-Görkem
    İzmir-20

Gitar Dersi Video
Selim IŞIK ile Gitar dersi videoları, gitar akorları, gitar tabları, gitar kursu ve müzik forumu.
Sosyal Platformlar