Close
Giriş Bilgileriniz

Sayfa 1/2 12 SonSon
13 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Bateri almak istiyorum.

Yasaklı
    Durumu: ugurtamer çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 1
    0 Mesajına 0 beğeni yapıldı.

Standart Bateri almak istiyorum.

Selam arkadaşlar bateri ile yeni tanışıyorum ve heavy metal ile ilgileniyorum. Bunun için bana bateri önerebilirmisiniz zillerinden bagetine kadar. Ne çok pahalı olsun nede çok ucuz olsun yani beni profesyonelliğe kadar idare etcek bişey istiyorum. Sımdıden tesekkurler )

Gitar Dersi Video
    Durumu: neredo çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 273
    367 Mesajına 497 beğeni yapıldı.

800-900 tl ye hazır setler var bro onlardan al. parça parça toplasan da aşağı yukarı aynı paraya denk gelecektir.

ek olarak; eğer apartmanda yaşıyorsan hiç tavsiye etmem. fırsat buldukça stüdyoya git orada çalış
    Satılık / Takaslık Dean deceiver black var komşular huuu..!

Yasaklı

O fiyattaki bateri'lerin pek kaliteli olacağını zannetmiyorum

Gitar Dersi Video

dikkat ettiysen davulun kalitesinden bahsetmedim yeni başladığın için ve yarın bir gün "of bu bateri de çok zormuş ya ben gitar çalayım" gibi bir düşüncenin kafanda yer etme ihtimalini göz önünde bulundurarak o fiyatlardaki setlere bakmanı önerdim. neyse tama nın setlerine bakmanı öneririm belli bir model söyleyemem ancak genel olarak güzel aletleri var.
    Konu neredo tarafından (10.08.12 Saat 03:12 AM ) değiştirilmiştir.

Gitar Dersi Video
    Durumu: CreepingDeath çevrimdışı
    Yer: İzmir
    Beğendiği Mesajlar: 35
    18 Mesajına 19 beğeni yapıldı.

bence bi elektro bateriyle başla hem seni idare eder hem de apartmanda sıkıntı yaratmaz
    Kaliteli olan gitarlar değil,onları kullananlardır.

Gitar Dersi Video
    Durumu: feodal44 çevrimdışı
    Yer: Eskişehir
    5 Mesajına 5 beğeni yapıldı.

teknikleri öğrenene kadar sadece pedlerle çalışman tavsiye edilir. arkadaşın dediği hele de apartmanda yaşıyorsan ve bu apartman benim apartmanımdaki gibi duvarlara sahipse. yellenseniz duyarlar.

Yasaklı

Dediklerinizi dikkate aldım elektronik bateri almaya karar verdim. 2000-2500 arası önerebilirmisiniz?

Gitar Dersi Video

bir tavsiye de bulunmayacağım sadece uyarmak istedim, elektronik baterilere öyle kafana estiği gibi abanıp haldur huldur girişemezsin alete çabuk arızalanıyorlar. neticede bateri bu onu çalarken coşmuyorsan ne anladım o işten. bunu da dikkate al derim

Gitar Dersi Video
    Durumu: culhakaan çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 3

Medelli dd 505

Gitar Dersi Video
    Durumu: feodal44 çevrimdışı
    Yer: Eskişehir
    5 Mesajına 5 beğeni yapıldı.

Alıntı neredo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bir tavsiye de bulunmayacağım sadece uyarmak istedim, elektronik baterilere öyle kafana estiği gibi abanıp haldur huldur girişemezsin alete çabuk arızalanıyorlar. neticede bateri bu onu çalarken coşmuyorsan ne anladım o işten. bunu da dikkate al derim
    Aynen katılıyorum. Elektro bateri, elektro keman, elektro bağlama gibi enstrümanlar elektro gitar gibi değildir. O aletlerin bir tarzı vardır.

Kendi bakış açımdan bir tavsiyede bulunacak olursa. Bateri coşma işidir. Kocaman bir aletin arasında kendini kaybetmektir. Sesleri duymak değil hissetmektir. Akustik bateri insana tat verir. İlle de alacaksan akustik al. Hem gruplarda hiç elektro bateri çalan gördün mü sen?

Üstelik eğer konserlere giden birisiysen bilirsin(Bilhassa profesyonel gruplarda) baterist her pedala bastığında yer sallanır sahneye çok yakın olmasan bile. Yani o his bence çok daha önemli.

Ki bana kalırsa baterist grubun herşeyidir. Seçimleri doğru yapmak önemlidir. Selim hocanın da dediği gibi müziği ruhunuzla yapın ruhunuzda hissedin. Sadece notalarla olmayacak bir şey müzik.

Sayfa 1/2 12 SonSon
Gitar Dersi Video
Selim IŞIK ile Gitar dersi videoları, gitar akorları, gitar tabları, gitar kursu ve müzik forumu.
Sosyal Platformlar