Close
Giriş Bilgileriniz

Sayfa 1/2 12 SonSon
12 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Pedal adaptöründe ısınma sorunu

Gitar Dersi Video
    Durumu: volkan00 çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 0
    0 Mesajına 0 beğeni yapıldı.

Question Pedal adaptöründe ısınma sorunu

Arkadaşlar boss ds-2 distortion pedalını aldım ancak adaptörünü almamıştım daha ucuza bulurum diye. 9v dc 1000a bi adaptör buldum bu işimi görür diye düşündüm ama 5dakkaya çok ısındı bende pedala zarar verir diye hemen çıkardım pedalın özelliklerinde 1200 diyor ama 1000a çok farketmez diye düşünmüştüm bi yardım ederseniz çok makbul geçer. Sizce ne yapmalıyım ?

Gitar Dersi Video
    Durumu: Can Temtek çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 13
    138 Mesajına 155 beğeni yapıldı.

Dostum, hem ürünün yan sanayi adaptörünü kullanmışsın, hem de 1200 ile 1000 arasında fark olmaz diye düşünmüşsün. Dua et pedalın devrelerine zarar vermemişsin. O yüzden böyle şeylerde orjinal pedal alıyorsanız, yanında 20-25 TL'ye orjinal adaptörünü de alın, en azından çalarken şuan ki gibi dertlere girmezsiniz.
    "Düşük volumeda Jem de, Stagg de aynıdır"
    "Başkalarının zevkleri, kendi zevklerine yön vermesin!" Can Temtek
    Bas gitarla takaslık veya satılık "Yamaha Pac 611 HFM elektro gitar ve Zoom G2nu elektro gitar prosesör"

Gitar Dersi Video

Tamam çok saol kardeşim hemen 1200A bi adaptör bulup kullanıcam dün 5dakka bile çalmadım bişey olmuşmudur pedala sence şuan deneyemiyorum herhangi bi zarar gelir diye

Gitar Dersi Video
    Durumu: mertgrkm çevrimdışı
    Yer: Türkiye'nin içinden, Ege'nin İ(ZMİR)ncisinden..
    Beğendiği Mesajlar: 318
    259 Mesajına 346 beğeni yapıldı.

elektrik işleri öyle tahminle varsayımlarla olmaz, en ufak bir hata çok tehlikeli sonuçlara yol açabilir.. hangi özelliklerde adaptör olması gerekiyorsa onu almak zorundasın..
    Mert-Görkem
    İzmir-20

Gitar Dersi Video

mydukkan da bile yokki uygun adaptör bulunduğum yerdede bulamadım nerden bulucam acaba 1200amper 9 volt dc adaptörü

Gitar Dersi Video
    Durumu: mertgrkm çevrimdışı
    Yer: Türkiye'nin içinden, Ege'nin İ(ZMİR)ncisinden..
    Beğendiği Mesajlar: 318
    259 Mesajına 346 beğeni yapıldı.

Alıntı volkan00 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mydukkan da bile yokki uygun adaptör bulunduğum yerdede bulamadım nerden bulucam acaba 1200amper 9 volt dc adaptörü
    elektronik malzemesi satan yerlerden olabilir mi
    Mert-Görkem
    İzmir-20

Gitar Dersi Video

bi yardım edermisin kardeşim ne biliyim bildiğin bi site filan varmı benim yaşadığım yer öyle büyük bi yer değil burda bulamadım adaptör nerden bulabilirim

Gitar Dersi Video
    Durumu: neredo çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 273
    367 Mesajına 497 beğeni yapıldı.

ne gibi bir yardım da bulunabiliriz ki? buradan adaptör alıp sana kargo mu yapalım?? nette biraz araştır bu kadar zor olmaması gerek altı üstü bir adaptör atla deve değil. yaşadığın yer küçük dahi olsa mertgrkm arkadaşımızın dediği gibi elektronik malzeme satan yerlerde bulabilirsin bu dükkanlar her şehirde vardır emin ol
    Satılık / Takaslık Dean deceiver black var komşular huuu..!

Gitar Dersi Video

9 volt dc 1000 amper bulunuyor zaten ama sorun 1200amperde. mydukkandan baktım standart pedal adaptörüne 1000 amper 9volt dc yorum atan kişiler boss ' un her pedallarında kullandım sonuç olumlu yazmış ama 1000 amper kullansam pedalı yakarım demi

Gitar Dersi Video
    Durumu: neredo çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 273
    367 Mesajına 497 beğeni yapıldı.

yanmaz da pedaldan tam verim alamazsın en fazla adaptörü yakarsın o da pedalın beslemesi yüksek olduğu için. 1200mA ile 1000mA arasında çok büyük fark var bro arada 200mA oynuyor diye düşük olduğunu sanma mydükkan a da bağlı kalma. yaşadığın şehrin merkezine git elektronik malzeme satan yerlerin hepsini dolaş gerekirse altını üstüne getir muhakkak bulacaksındır. hadi oldu diyelim bulamadın internetten araştır bir ton site alım-satan yapan oralarda bak adaptörü. hadi diyelim orada da bulamadın, git bir Tv tamircisine söyle 9V 1200mA adaptör istiyorum diye yapsın versin güle güle kullan

http://www.caglarelektronik.com.tr/d...008&scid=10001 bu sitede var "AT1200 3-12V 1200mA KADEMELI ADAPTÖR" ilan bu. biraz araştırsak soruştursak hiç bir derdimiz kalmayacak...
    Konu neredo tarafından (18.08.12 Saat 04:48 PM ) değiştirilmiştir. Sebep: mA olmalı değer A yazmışım ne bu trafo mu çalıştıracağız :P :D
    Satılık / Takaslık Dean deceiver black var komşular huuu..!

Sayfa 1/2 12 SonSon
Gitar Dersi Video
Selim IŞIK ile Gitar dersi videoları, gitar akorları, gitar tabları, gitar kursu ve müzik forumu.
Sosyal Platformlar