Close
Giriş Bilgileriniz

Sayfa 1/2 12 SonSon
16 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Gitara nasıl başladım...

Yasaklı
    Durumu: Doğukan Sevim çevrimdışı
    Yer: Evden
    Beğendiği Mesajlar: 24
    22 Mesajına 22 beğeni yapıldı.

Standart Gitara nasıl başladım...

Ben 2 yıl önce yani 11 yaşındayken benim ulaş abim(27 yaşındaydı o zaman)gitar çalıyordu.Bende küçüklüğümden beri gitarlara hep atlarım bulduğum gitarı ellemek isterim.Ulaş abim 15 yıldırd gitarla haşırneşir benide eski kursuna götürdü.Neyse gittim kursa hocayla tanıştım öğrencileri dinledim falan sonra bende gitara başladım.Önceleri çpk iyi çalamam falan diyodum.Ama babam bigün dalgasına nothing else matters çalabiyonmu layn dedi.O gün benim içimdeki heyecan ortaya çıktı.O günden sonra akor merkezinden notalara bakarak(guitar proyuda bilmiyoz tabi)yaklaşık 6 ay çalışıp çaldım.Sonra babam dumur oldu falanOndan sonra deli gibi metallica hayranı oldum.Ve kendi kendime sürekli ben niye bu herifler olamiyim ki dedim.Ve giderek hırslandım.Ve artık zamanı gelmişti elektro almanın ama hocam hep 2-3 yıl sonra diyodu ama ben ısrarla istiyodum.Sonra bu yılın başında iyice ısrar edince babam sınavdan sonra alıcam dedi.Tabi ben baskılara devam.Tabi ben bu süre boyunca deliler gibi çalışıyom.Ders değilde sürekli gitar.Ama neyse 4 gün önce ilk elektromu aldım.Ve iyiki klasikle başlamışım diyorum şimdi.Müzik altyapım oluşmuş.Geriye elektroya özel teknikleri öğrenmek kaldı.Ama çok hırslıyım...

Gitar Dersi Video
    Durumu: oznkrts çevrimdışı
    Yer: İstanbul
    Beğendiği Mesajlar: 21
    53 Mesajına 77 beğeni yapıldı.

Hay aksi milletin babası metalica çalabiliyonmu der bizimkide türkü çal kafanı sallayıp beni deli etme diyo

3. oznkrts adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

Muhbir (29.04.13)

Gitar Dersi Video
    Durumu: Turusan Asak çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 116
    62 Mesajına 72 beğeni yapıldı.

Alıntı oznkrts Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hay aksi milletin babası metalica çalabiliyonmu der bizimkide türkü çal kafanı sallayıp beni deli etme diyo
    yarıldım ya haklısın hayırlı olsun gitarın bu arada ama klasikle başlamadım ben vardı ama çok dandikti çalınmıyordu zevk vermiyordu sonra elektro aldım şimdi mutluyum bende dediğinin biraz doğruluk payı var ama 1-2-3-4 egzersizini klasikte yapacağına elektroda yaparsın pek fark etmez
    Cort M600 LEFT-HANDED ----ROLAND CUBE 15XL ---- ZOOM 505 (japon) 0.10-0.46

5. Turusan Asak adlı üyemizin mesajı 2 defa beğenildi.

Atakan ÇELİK (28.04.13), Muhbir (29.04.13)

Yasaklı

Şanslı adamım Babam beni şaşırtıyo carlos santana çal falan diyo.Müzik kültürü baya iyi bir babam var yani.Gitar almaya gittik wah pedalı bakmicakmısın dedi.Ben vazgeçtim adam istiyo yaa

Saol bu arada.Tabi elektroyla başlasam belki de daha iyi bi seviyede olurdum ama bi kere başladık
    Konu Doğukan Sevim tarafından (28.04.13 Saat 09:28 PM ) değiştirilmiştir.

Yasaklı

Babamda saksafon çalmaya başlayacak galiba hadi hayırlısı

Gitar Dersi Video
    Durumu: samokato16 çevrimdışı
    Yer: Tokat
    Beğendiği Mesajlar: 54
    71 Mesajına 78 beğeni yapıldı.

5 yıl önceydi Bi taraflarımı yırtmıştım gitar aldırabilmek için Çok badireler atlattım ama şükür geldik bu günlere

9. samokato16 adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

Muhbir (29.04.13)

Yasaklı

İnşallah bizde geleceğiz hadi bakalım daha çok başındayız yolun.Neyseki ben fazla yırtınmadan babam aldı.Heralde içimdeki aşkı gördü

Gitar Dersi Video
    Durumu: oznkrts çevrimdışı
    53 Mesajına 77 beğeni yapıldı.

Alıntı Doğukan Sevim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şanslı adamım Babam beni şaşırtıyo carlos santana çal falan diyo.Müzik kültürü baya iyi bir babam var yani.Gitar almaya gittik wah pedalı bakmicakmısın dedi.Ben vazgeçtim adam istiyo yaa

Saol bu arada.Tabi elektroyla başlasam belki de daha iyi bi seviyede olurdum ama bi kere başladık
    şanslı adamsın şanslıııı gerçi bende şanssız sayılmam presesörüm olmadıgı zaman bile babam saolsun çok kaliteli bi wah efekti alabiliyodum
    Gitarlar: Epiphone EJ200 Super Jumbo /Stagg C1148 S CED / İbanez GRG170DX / Schecter Synyster Gates Custom S
    Efekt : Boss Me 70
    Amfi :Marshall MA100C

12. oznkrts adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

Muhbir (29.04.13)

Gitar Dersi Video
    Durumu: Muhbir çevrimdışı
    2 Mesajına 2 beğeni yapıldı.

yolun açık olsun bende yeni başladım ama bu elektro gitarda çok tuzlu iş ya gitarı alıyosun amfi çıkıyo amfiyi alıyosun presesör çıkıyo presesörü bitiriyosun pedal çıkıyo

Gitar Dersi Video
    Durumu: Doutis çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 58
    13 Mesajına 13 beğeni yapıldı.

Alıntı Muhbir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yolun açık olsun bende yeni başladım ama bu elektro gitarda çok tuzlu iş ya gitarı alıyosun amfi çıkıyo amfiyi alıyosun presesör çıkıyo presesörü bitiriyosun pedal çıkıyo
    Gitar-Amfi bir bütün bir kere bunu unutma . Efekt için illaki pedal ya da prosesör almak zorunda değilsin bilgisayar yardımıyla edinebilirsin bazı özel tonları. Prosesör aldıktan sonraki aşama pedal almak değildir ya pedal dizersin ya da prosesör alırsın durum bu .

Sayfa 1/2 12 SonSon
Gitar Dersi Video
Selim IŞIK ile Gitar dersi videoları, gitar akorları, gitar tabları, gitar kursu ve müzik forumu.
Sosyal Platformlar