Close
Giriş Bilgileriniz

2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Konu: Müzikal acıdan mantık ...

Gitar Dersi Video
    Durumu: hearnaid çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 4
    6 Mesajına 7 beğeni yapıldı.

Standart Parca Düzeninin Armonideki karşılığı

selam ..

Do majör gamından bir parca yaptınızı düşünün ve parcanın bir yerinde FA#bastınızı orda aklınız onu istedi bunun mantı nedir. müzikal acıdan yani keyfi bastım diyemezsiniz şumudur ben bunu acıklardım yaptım parcada Do majör natural dizisi bilindi gibi arza almayan bir dizidir. F# bastım orda onu istedim kulağıma daha hoş bir hava yansıttı fakat mantığıda lidyan modunun 4. sesinin yarım ses tizleştirilmesinden geliyo bunu böle kullanmak istedim orda ? bu armoni bakımından uygun bir cevapmıdır.

Do - RE - Mİ - FA - SOL - LA - Si - Do
    ---------------I---------------------
    Do - RE - Mİ - FA# - SOL - LA - Si - Do
    Konu hearnaid tarafından (19.07.09 Saat 11:31 AM ) değiştirilmiştir.

Gitar Dersi Video
    Durumu: | Selim IŞIK | çevrimdışı
    Yer: İstanbul
    Beğendiği Mesajlar: 1.236
    1.057 Mesajına 5.376 beğeni yapıldı.

derslerde bahsettim geçici değişimler hep olur.buna illa bir mantık kuracak olursak, geçici modülasyonlar diyebiliriz.senin dediğinde olur daha basitçe G majör de diyebiliriz.
    https://www.youtube.com/watch?v=__-tXk2oGvw

Özel mesajla genel sorular sormayınız. Sorunuz daha önce cevaplanmış olabilir veya videolarda bahsedilmiş olabilir. Öncelikle araştırın. Eğer bulamazsanız ilgili bölüme yeni başlık açın. Açtığınız başlığın linkini özel mesaj olarak bana atın ki o cevaptan bütün G.D.V faydalansın.

NEDEN İSTERKEN DENİZSİNİZ VERİRKEN DAMLA.

Gitar Dersi Video
Selim IŞIK ile Gitar dersi videoları, gitar akorları, gitar tabları, gitar kursu ve müzik forumu.
Sosyal Platformlar