Close
Giriş Bilgileriniz

5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: başlangıç önerileriniz?

Gitar Dersi Video
    Durumu: muratkocar çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 0
    0 Mesajına 0 beğeni yapıldı.

Standart başlangıç önerileriniz?

öncelikle herkese selamlar. ben 27 yaşındayım ve gitar çalmak istiyorum. daha doğrusu kendi bestelerim var (tabi bende nota falan yok. sadece laylaylom.) ve şarkılarımı çalabilmek istiyorum. ben müzik terimlerinden falan pek anlamam ama şarkılarımda (hayali olarak tabi) genelde feridun düzağaç, muse, biraz da teoman havası var gibi (iddialı değilim ama bana öyle geliyor sadece.) bu tarz müzikten hoşlanıyorum.
    gelelim asıl problemlere:
    1) hangi tarz gitar çalmalıyım (sanırım akustik) yani nasıl bir akustik gitar seçmeliyim bu hoşlandığım türe göre?
    2) gitarı aldım diyelim. acaba benim kendi bestelerimi çalmam ritm veya nota olarak ne kadar sürer? (çalışmana bağlı diyeceksiniz ama 25 yaşından sonra gitara el kolaylıkla alışmıyo diye duydum, o yüzden soruyorum.)
    3) bi de arkadaşlar ben bestelerimden birini kaydetsem (enstrümansız olarak, sadece lay lay şeklinde ) birileri bu şarkıyı gitarla çalabilir mi? yardımcı olabilir mi? bu arada ben izmirin menderes içlesinde oturuyorum. acaba bana gitar konusunda olsun bestelerim konusunda olsun yardımcı olabilecek birileri var mı?
    ilk mesajım olmasına rağmen çok uzun yazdım galiba kusura bakmayın. ama yardıma ihtiyacım var bu konularda. şimdiden cevap yazan arkadaşlara teşekkürler.

Gitar Dersi Video
    Durumu: WolkaN çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 9
    5 Mesajına 5 beğeni yapıldı.

ilk öncelikle hoş geldin aramıza bende yeni başladım muse. fln bende severim
    videoları takip edip çalışırsan ilerlersin ama kursa falan gitmeyi düşüyorsan daha iyi olur

Gitar Dersi Video
    Durumu: samwet çevrimdışı
    Yer: balıkesir
    Beğendiği Mesajlar: 31
    16 Mesajına 21 beğeni yapıldı.

hoş bulduk aramıza hoş geldin , gitar için önerim akustik te olabilir ama elektro gitarda H-S-S manyetikleri olan bir elekto gitar seçmendir. çünkü clean tonlarını daha iyi alabilirsin , kendi şarkılarını notaya dökmen ve söylemen müzikal açıdan bilgiye bağlı ne kadar çok şey bilirsen o kadar iyi , bu yıllar sürecek emeklerinle oluşabilecek bir şey, bilgiye hemen ulaşmak için selim hocanın derslerinden sonuna kadar faydalanabilirsin,ama dediğim gibi söylediklerini yapabilmen için çok emek lazım (moralini bozmak gibi olmasın), ayrıca sen şarkılarını siteye koysan bile ona ritim, solo, arpej yazacak arkadaşlar var ama bunun internetten dosya paylaşımıyla olabilecek bişey olduğunu sanmıyorum bire bire çalışmak lazım ,umarım kafan da bi şeylerin şekillenmesine yardımcı olabilmişimdir , tekrar hoş geldin kolay gelsin

Gitar Dersi Video
    Durumu: vermillion çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 17
    16 Mesajına 19 beğeni yapıldı.

Alıntı muratkocar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öncelikle herkese selamlar. ben 27 yaşındayım ve gitar çalmak istiyorum. daha doğrusu kendi bestelerim var (tabi bende nota falan yok. sadece laylaylom.) ve şarkılarımı çalabilmek istiyorum. ben müzik terimlerinden falan pek anlamam ama şarkılarımda (hayali olarak tabi) genelde feridun düzağaç, muse, biraz da teoman havası var gibi (iddialı değilim ama bana öyle geliyor sadece.) bu tarz müzikten hoşlanıyorum.
    gelelim asıl problemlere:
    1) hangi tarz gitar çalmalıyım (sanırım akustik) yani nasıl bir akustik gitar seçmeliyim bu hoşlandığım türe göre?
    2) gitarı aldım diyelim. acaba benim kendi bestelerimi çalmam ritm veya nota olarak ne kadar sürer? (çalışmana bağlı diyeceksiniz ama 25 yaşından sonra gitara el kolaylıkla alışmıyo diye duydum, o yüzden soruyorum.)
    3) bi de arkadaşlar ben bestelerimden birini kaydetsem (enstrümansız olarak, sadece lay lay şeklinde ) birileri bu şarkıyı gitarla çalabilir mi? yardımcı olabilir mi? bu arada ben izmirin menderes içlesinde oturuyorum. acaba bana gitar konusunda olsun bestelerim konusunda olsun yardımcı olabilecek birileri var mı?
    ilk mesajım olmasına rağmen çok uzun yazdım galiba kusura bakmayın. ama yardıma ihtiyacım var bu konularda. şimdiden cevap yazan arkadaşlara teşekkürler.
    25 yasındayım 6 ay once selım hocanın youtubedekı vıdeoları ile gıtara basladım hiç bir kurs ek ders almadım sadece nette arastırdım su nasıl bu nasıl diye şu an hemen hemen cogu yerlı parcaları calabiliyorum yabancıda cok hızlı solosu olmayan parcaları calabılıyorm ıstedıkten sonra her sey yapılır gitara baslamanın yası zamanı yoktur

Gitar Dersi Video
    Durumu: Erkan Gumus çevrimdışı
    Yer: istanbul/pendik
    Beğendiği Mesajlar: 20
    132 Mesajına 176 beğeni yapıldı.

eğer çalıp söyleme taraftarıysan ve daha çok ritim ağırlıklı seviyosan doğru düşünmüşsün akustik tam sana göre... yaşını takma bence öğrenmenin yaşı yokdur bu işdedde.. bide sana tavsiyem nota öğren... en önemlisi nota... nota öğrendiğin zaman bestelerinide istediğin şekilde düzenleyebilirsin hade kolay gelsin...
    Gitar: Vintage V6
    Pedal : Boss Ds 2
    Program: Cubase studio 4 + Guitar rig 4

Gitar Dersi Video
Selim IŞIK ile Gitar dersi videoları, gitar akorları, gitar tabları, gitar kursu ve müzik forumu.
Sosyal Platformlar