Close
Giriş Bilgileriniz

10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: lambalı amfi vs normal amfi ?

Gitar Dersi Video
    Durumu: driver_x çevrimdışı
    Yer: Kayseri
    Beğendiği Mesajlar: 49
    45 Mesajına 53 beğeni yapıldı.

Standart lambalı amfi vs normal amfi ?

arkadaşlar herkese merhabalar. lambalı amfi ile normal amfi arasında ne fark var. hangisi daha iyidir? merak ettim. şimdiden vereceğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

2. driver_x adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

ferhatdkm (11.10.10)

Gitar Dersi Video
    Durumu: ANIL_KURT çevrimdışı
    Yer: Sakarya/Erenler
    Beğendiği Mesajlar: 19
    46 Mesajına 77 beğeni yapıldı.

harbiden bende merak ettim simdi haaa
    Cengizhan Anıl KURT

Hisset Ve Yaşa

FORUM KURALLARINI LÜTFEN OKUYUNUZ!!!!

Gitar Dersi Video
    Durumu: orkkan çevrimdışı
    Yer: ankara
    Beğendiği Mesajlar: 48
    20 Mesajına 34 beğeni yapıldı.

Lamba sayesinde kabinin ısındığını ve daha güzel tonlar verdiğini duymuştum ama kullanmadım hiç.

Gitar Dersi Video
    Durumu: Anıl Uz çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 81
    86 Mesajına 141 beğeni yapıldı.

lambalı amfiler orkkanın da dedigi gibi kullanmadan 5-10 dakika önce açıp dinlendirmek lazım ısınınca daha yumuşak daha net tonlar verir hani çalmaya ara verince de kapatmazsın amfiyi birde ne kadar cok kapatıp açarsan o kadar cabuk eskir bu amfiler

6. Anıl Uz adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

ferhatdkm (11.10.10)

Gitar Dersi Video
    Durumu: elektronet çevrimdışı
    Yer: Çerkezköy / Tekirdağ
    Beğendiği Mesajlar: 32
    8 Mesajına 8 beğeni yapıldı.

Lightbulb

Arkadaşlar Lambalı amfilerde sesin yükseltme işini Lamba'lar yapıyor. Burada Lamba tabiki bildiğiniz lamba değil ,
    Günümüzdeki elektronik amfilerde kullanılan Transistör (Silikon-silisyum veya yarıiletken... diye de söylenebilir) vasıtası ile ses yükseltme işlemi yapılmaktadır. Eski zamanlarda transistör yerine lambalar varmış...

-Amma Lambalı amfiler için HI-FI (High-Fidelty / Yüksek Sadakat) denildiğini duymuştum. Yani bu Labmalı amfilerde input'tan çok küçücük bi sinyal girsenizde hiç bir cızırtı,parazit duymazsınız. Yeni amfilerde Lambalı lara göre az da olsa bir parazit söz konusudur.

Azıcık elektronik bilgimle umarım doğru anlatmışımdır.
    ____Ercan_İscan____

Gitar Dersi Video
    Durumu: WayTooBaD çevrimdışı
    Yer: İstanbul
    Beğendiği Mesajlar: 0
    0 Mesajına 0 beğeni yapıldı.

Tabiki Lambali Anfiler

Gitar Dersi Video
    Durumu: driver_x çevrimdışı
    Yer: Kayseri
    Beğendiği Mesajlar: 49
    45 Mesajına 53 beğeni yapıldı.

çok saolun arkadaşlar biraz fikir sahibi oldum saolun . teşşekkür ederim hepinize .

Gitar Dersi Video
    Durumu: ozgur1988 çevrimdışı
    Yer: ankara, niğde
    Beğendiği Mesajlar: 41
    19 Mesajına 25 beğeni yapıldı.

işte buyrun marshall jtm 45 kopyası metroamp 45 (keske şöle bi 1000 dolarım olsa bi dakka durmam tube amp kitleri var yurt dışında hemen getirtirim.

[********Jimi Hendrix********Eric Clapton********B. B. King********Led Zeppelin********]
    *******************************Yavuz Çetin***********************************

Gitar Dersi Video
    Durumu: fox07 çevrimdışı
    Yer: Antalya
    Beğendiği Mesajlar: 45
    134 Mesajına 196 beğeni yapıldı.

Lambalı amfi ozellikle clean tonlar daha canlı,sıcak tonlar verir.Lambaların tam anlamıyla isinmasi icin belli bi sure caldiktan sonra,ses tam olarak oturur.

Ama eksileri yokmudur vardır tabi ki,normal transistorlu amfilere gore daha agırdırlar,darbelere karsı daha narindirler,ve lambalarin belli bir calisma omru vardir,lamba degisimi gereklidir.Elektronikle ugrasan cevremde ogrendigim kadariyla lamba diye tabir edilen parcadan eskisi kadar uretilmiyor.Yani bundan birkac sene sonra lambalı amfi icin fellik fellik lamba arama durumu sozkonusu olabilir.
    1 adet Ibanez JS 1200 prestige+1 adet M audio Fast Track Pro+ 1 adet Guitar Rig 4 = Hayal edilemeyecek efekt zenginliği
    [B]

Gitar Dersi Video
    Durumu: ozgur1988 çevrimdışı
    Yer: ankara, niğde
    Beğendiği Mesajlar: 41
    19 Mesajına 25 beğeni yapıldı.

Alıntı fox07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Lambalı amfi ozellikle clean tonlar daha canlı,sıcak tonlar verir.Lambaların tam anlamıyla isinmasi icin belli bi sure caldiktan sonra,ses tam olarak oturur.

Ama eksileri yokmudur vardır tabi ki,normal transistorlu amfilere gore daha agırdırlar,darbelere karsı daha narindirler,ve lambalarin belli bir calisma omru vardir,lamba degisimi gereklidir.Elektronikle ugrasan cevremde ogrendigim kadariyla lamba diye tabir edilen parcadan eskisi kadar uretilmiyor.Yani bundan birkac sene sonra lambalı amfi icin fellik fellik lamba arama durumu sozkonusu olabilir.
    Haklı olduğun noktalar var .Bende elektronik okumuş birisi olarak kendim yapmaya karar vermiştim baya bir araştırdım tüpler i bulabilseydim ankarada yapıcaktımda . fakat tüpler yurt dışından getirtmem gerekiyordu bunun ortalam maliyeti kit şeklinde almama yakındı o yüzden şimdilik erteledim... Fakat ne olursa olsun tüpler üretilecektir . Çünkü müziğin içine girmiş insanlar bunları her zaman arıyacaktır ki Türkiyede olmasada yurt dışında rahat ulaşılan parçalardır. Halen tüplü amfiler üretiliyor ve vazgeçilmeyecek bunlar çok eminim. Tabi transistörler mosfetler lambanın kalitesine ulaşırsa başka ama şu an için zor gözüküyor, yarı iletkenlerde kayıplar azdır ama müzik için şu an fazla...
    [********Jimi Hendrix********Eric Clapton********B. B. King********Led Zeppelin********]
    *******************************Yavuz Çetin***********************************

Gitar Dersi Video
Selim IŞIK ile Gitar dersi videoları, gitar akorları, gitar tabları, gitar kursu ve müzik forumu.
Sosyal Platformlar