Close
Giriş Bilgileriniz

Sayfa 1/2 12 SonSon
17 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Amfiden çok cızırtı geliyor

Gitar Dersi Video
    Durumu: murat çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 0
    4 Mesajına 8 beğeni yapıldı.

Standart Amfiden çok cızırtı geliyor

Özellikle pedalları bağladığımda aşırı bi cızırtı alıyorum arkadaşlar.
    Mesela gitarın tellerine yada amfinin metal kısımına dokunduğumda ise bu ses biraz azalıyor,ama yinede çok rahatsız edici boyutlarda..
    Prizin topraksız olduğunu düşündüm ve bunun üzerine 3-4 farklı prizde denedim,sonuç aynı..
    Acaba kablo ile alakalı olabilirmi?Çünkü iki farklı kablo denedim (biri az dandik,biri çok dandik )
    Az dandik olan kabloyu taktığımda cızırtı biraz azaldı,acaba kablodan mı kaynaklanıyor?
    Bir de iki pedalı bağladığım zaman cızırtı,hışırtı doruklara varıyor.

Hocalar,üstadlar nasıl aşacağım bu sorunu?

Saygılar..

RocknRolla
    Durumu: Kerem ERGİN çevrimdışı
    Yer: İstanbul
    Beğendiği Mesajlar: 274
    444 Mesajına 4.735 beğeni yapıldı.

bendede aynı sorun war denemediğim kablo kalmadı heralde denemedik gitar da kalmadı

ama topraklamayı deneme fırsatım olmadı

Çok Büyük bi ihtimal binanın topraklamasında sorun war

Gitar Dersi Video
    Durumu: Bertan KARAKAŞ çevrimdışı
    Yer: Antalya-Balıkesir
    Beğendiği Mesajlar: 544
    242 Mesajına 443 beğeni yapıldı.

Mutrat abi altın kaplama jacklardan denersen belki hallolur.Busorunu yaşayan arkadaşların büyük birkısmı buyolla sorunu çözdüklerini söylüyorlar.Planet waves'in kabloları mesala.Ama ben bir amerikan üğrünü diye yaklaşık 30 tl bir kabloya verme taraftarı değilim.Elektronikten anlayan tanıdıklarınızdan biri bu kalitede bir kabloyu 5 - ila 10 tl arasında bir fiyata yapabilirler.Benim kablomu bir arkadaşım yaptı ve çok kaliteli oldu.Bana 5 tl ye patladısilikonlu,nokia kablosu diye geçen kaliteli bir malzeme ve profesyonel seslendirme firmalarındanda temin edilebilen 2 tane jack girişiyle ucuz olarak temin edebilirsiniz bence.Kolay gelsin.
    steelplectrum

Gitar Dersi Video

Alıntı fkerem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bendede aynı sorun war denemediğim kablo kalmadı heralde denemedik gitar da kalmadı

ama topraklamayı deneme fırsatım olmadı

Çok Büyük bi ihtimal binanın topraklamasında sorun war
    Üstad bina bina değil şato yavTopraklama ile ilgili olduğundan şüphelendim başta ama değil.Çünkü envai çeşit cihaz sorunsuz çalışıyor..
    Alıntı steelplectrum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mutrat abi altın kaplama jacklardan denersen belki hallolur.Busorunu yaşayan arkadaşların büyük birkısmı buyolla sorunu çözdüklerini söylüyorlar.Planet waves'in kabloları mesala.Ama ben bir amerikan üğrünü diye yaklaşık 30 tl bir kabloya verme taraftarı değilim.Elektronikten anlayan tanıdıklarınızdan biri bu kalitede bir kabloyu 5 - ila 10 tl arasında bir fiyata yapabilirler.Benim kablomu bir arkadaşım yaptı ve çok kaliteli oldu.Bana 5 tl ye patladısilikonlu,nokia kablosu diye geçen kaliteli bir malzeme ve profesyonel seslendirme firmalarındanda temin edilebilen 2 tane jack girişiyle ucuz olarak temin edebilirsiniz bence.Kolay gelsin.
    Bertancım,bende çok kalite bir kablo buldum,yarın iki jack alıp bağlıycam bakalım..
    Olmazsa,eşimin altın takılarını eritip jack yapacam,o derece dellendim yani

Gitar Dersi Video
    Durumu: Bertan KARAKAŞ çevrimdışı
    Yer: Antalya-Balıkesir
    Beğendiği Mesajlar: 544
    242 Mesajına 443 beğeni yapıldı.

Yok abi okadarda canını sıkma sendeGitar sevdası güzel ama yenge dellenirse çok kötü olabilir,gitar hayatını bitirebilir abiİnşallah ufak bir sorundurda düzelir ama kabloyla hallolur diye düşünüyorum.Eğer düzelirse burda bizede bilgi verirsin değilmi Muratabi.Çünkü arkadaşlarında dediği gibi genelde ya topraklamadan,yada kablodan meydana geliyormuş,nadirende olsa amplidende kaynaklanıyor tabikide.İnşallah dediğim gibi okadar büyük bisorun değildir,kablodan kaynaklanıyorsa şükretmek lazımKolay gelsin.
    steelplectrum

Gitar Dersi Video

Kabloyu yarın deneyip sonucu buraya yazarım
    İnşallah kablodandır..

Gitar Dersi Video
    Durumu: | Selim IŞIK | çevrimdışı
    Yer: İstanbul
    Beğendiği Mesajlar: 1.236
    1.057 Mesajına 5.376 beğeni yapıldı.

1. gitar dandiktir manyetikler ses yapar.özellikle single manyetikler aşırı ses yapar.
    2.ampli dandiktir ses yapar.
    3.cak dandiktir ses yapar.
    4.gitarın potları veya cak girişi dandiktir ses yapar.
    5.toprak hattı yoktur.ses yapar
    değişkenlerimiz o kadar çokki.
    https://www.youtube.com/watch?v=__-tXk2oGvw

Özel mesajla genel sorular sormayınız. Sorunuz daha önce cevaplanmış olabilir veya videolarda bahsedilmiş olabilir. Öncelikle araştırın. Eğer bulamazsanız ilgili bölüme yeni başlık açın. Açtığınız başlığın linkini özel mesaj olarak bana atın ki o cevaptan bütün G.D.V faydalansın.

NEDEN İSTERKEN DENİZSİNİZ VERİRKEN DAMLA.

Gitar Dersi Video
    Durumu: Erkan Gumus çevrimdışı
    Yer: istanbul/pendik
    Beğendiği Mesajlar: 20
    132 Mesajına 176 beğeni yapıldı.

Alıntı selimgitar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1. gitar dandiktir manyetikler ses yapar.özellikle single manyetikler aşırı ses yapar.
    2.ampli dandiktir ses yapar.
    3.cak dandiktir ses yapar.
    4.gitarın potları veya cak girişi dandiktir ses yapar.
    5.toprak hattı yoktur.ses yapar
    değişkenlerimiz o kadar çokki.
    hocan kısaca dandik olan herşes ses yapar desek

Gitar Dersi Video
    Durumu: Süleyman TÜRKAN çevrimdışı
    Yer: İzmir
    Beğendiği Mesajlar: 24
    37 Mesajına 43 beğeni yapıldı.

bende de clean modda sorun yok. fakat distortion modda olduğunda biraz cızırtı geliyo ama çalarken belli olmuyor.

Gitar Dersi Video
    Durumu: Hermit çevrimdışı
    Yer: İstanbul / Halkalı
    8 Mesajına 78 beğeni yapıldı.

Bu konuda benimde çok sıkıntım oldu. İmkanınız varsa 50 cm uzunluğunda bakır çubuk bulup evin yakınlarındaki bir toprağa diklemesine çakın.( Çubuğun etrafına kömür tozu veya tuz dökerseniz daha kaliteli sonuç alırsınız). Çubuğun ucuna bağladığınız kabloyu anfinizin bulunduğu odaya kadar çekin. Kabloyu duvardaki prize bağlayın (toprak kısmına bağlayın ve aman çarpılmayın. İlgili şalteri indirebilirsiniz). Tüm işlem bittikten sonra anfinizi toprak hattı çektiğiniz prize takın. İşlemleri dikkatli ve iyi işçilikle yaparsanız topraklamadan kaynaklı cızırtıların önüne geçtiğinizi göreceksiniz. Tecrübeyle sabittir.

Sayfa 1/2 12 SonSon
Gitar Dersi Video
Selim IŞIK ile Gitar dersi videoları, gitar akorları, gitar tabları, gitar kursu ve müzik forumu.
Sosyal Platformlar