Close
Giriş Bilgileriniz

6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: Klasik gitarım sapıttı

Yasaklı
    Durumu: masTr çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 2
    3 Mesajına 4 beğeni yapıldı.

Standart Klasik gitarım sapıttı

eski bi sanchez klasik gitarım var. şu an onu pek çalmıyorum ama son zamanlarda ince mi teli dışında tüm teleri boş çaldığımda cızırdama oluyor. napıyım şimdi ben ne yapmamı önerirsiniz

Gitar Dersi Video
    Durumu: lizarom çevrimdışı
    3 Mesajına 5 beğeni yapıldı.

Gitarı çalmadıgında telleri gevşetmedıysen ve sıcaklıgın yüksek oldugu bi yerlerde unuttuysan güneş gören vs. muhtemelen sap atmış olabılır teller perdelere degiyor olabilir. Yada başka bi problemde alt eşiğin bozulmuş olma durumu. Benim eski gitarımdada vardı bu durum yeni bir alt eşikle düzelmişti ama yeni bi alt eşik alamam dersen alt bozulma durumu girdigi yere tam oturması gerektiginden boşluk olan kısımlarını kagıt ve benzeri birşeyi sıkıştırman olur öylede büyük ölçüde üstesinden gelirsin.

Yasaklı

hayır yaw test ettim herşeyi denedim baktım yani gitar sıcakta durmadı teller de gevşememiş perdeyle temas da yok ve alt eşikde en ufak bir boşluk benzeri bişey yok

Gitar Dersi Video
    Durumu: reflexs çevrimdışı
    Yer: Gaziantep
    Beğendiği Mesajlar: 5
    0 Mesajına 0 beğeni yapıldı.

Telleri değiştir sorun düzelir. Şahsen bir tel setini en çok 1 ay kullanıyorum... Tabi bu telin kalitesine bağlı olarak değişen bir şey. ben de genelde ses cızırdaması yaşarım ve tellerin ömrünün bittiğini anlarım... Telleri değiştiriğimde akord bir hafta kadar kaçıyor ama düzene giriyor... Telleri iyi incele, özellikle çelik telleri... eğer hafif açılmalar olmuşsa kesinlikle teldendir...

Yasaklı

arkadaşlar pardon ama sölediklerinize hiç gerek yok sadece kulaklar sert değilmiş yumuşamış kulaklar titriyormuş, yine de saolun önerileriniz için

Gitar Dersi Video
    Durumu: ercn çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 1
    0 Mesajına 0 beğeni yapıldı.

alt eşiği zımparala

Gitar Dersi Video
Selim IŞIK ile Gitar dersi videoları, gitar akorları, gitar tabları, gitar kursu ve müzik forumu.
Sosyal Platformlar