Close
Giriş Bilgileriniz

7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Pedalim bozuldu yardim lutfen

Gitar Dersi Video
    Durumu: B.KILIC çevrimdışı
    Yer: Amsterdam
    Beğendiği Mesajlar: 3
    1 Mesajına 1 beğeni yapıldı.

Standart Pedalim bozuldu yardim lutfen

selam ark lar sitede daha yeniyim ama benimde malesef bir sorunum var yardim ederseniz sevinirim.

Behringer ultra distortion pedalimi 2 gun once arkadasim odunc istemisti bir gun icin.pedalin adaptorunu eve gitmeden dukkanlarinda unutmus ve eve gidince girisi uydugunu dusunerek 9 v yerine 12 v luk bir adaptor takmis.ve dogal olarak pedalin girisinden yanik kokusu geliyor hemen cektigini soyledi ama su anda calismiyor acaba tamir edilebilir mi kurtarabilir miyim ?

yardimlariniz icin cok cok tesekkurler...

Gitar Dersi Video
    Durumu: OuzAn çevrimdışı
    Yer: Geçmişte
    Beğendiği Mesajlar: 20
    18 Mesajına 21 beğeni yapıldı.

bende de aynı durum oldu sanırım içindeki entegre yandı :S tamiri olur büyük ihtimalle

3. OuzAn adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

B.KILIC (08.08.09)

Gitar Dersi Video

cok tesk ederim yardimlarınız icin sanıyorum gris entegresi yandı ıns daha fazla bseyi yoktur yarın ılk ısım yaptırmaq olcaq

Gitar Dersi Video
    Durumu: dogukan çevrimdışı
    Yer: AnKaRa & KuSaDaSı
    Beğendiği Mesajlar: 0
    0 Mesajına 0 beğeni yapıldı.

adaptor pedallarla beraber olmazsa olmazlardandır. yani pedalı çalıştıracak olan güç buradan alınır..bendeki processor boss me 50.. benim kuzen galiba adaptorumle oynadı ve 1 hafta sonra adaptorun üstüne baktığımda 12 v olduğunu gördüm kullandığım sürece farketmedim.. bi problemde olmadı ki ben bir kaç defa kendim pedalı 12 v 9 v ve 7.5 voltta çalıştırarak ses farklarına baktım. 7.5 voltta çalıştırmanın riski yok denecek kaar azdır çünkü bitmek üzere olan bir pilde o değerde gerilim verir.(pedalların pillde çalıştığını göz önüne alarak söylüyorum) ama 12 volt un zarar vereceğinin riskinide göze aldım. fakat bir değişiklik olmadı. çünkü processor olduğu için içinde ayrıca devreler olabileceğini de düşünüyorum. gerilim ve akımı ayarlamak için.. senin bahsettiğin pedalda böyle bir ayrıca parcanın olduğunu düşünmuyorum çünkü yapı olarak ufak.. ayrıca bence problem adaptorun sadece 12 v olmasından değil verdiği akımdan da kaynaklanıyordur. basit olarak güç=akım*gerilim ise.. bence sadece 12v olması bir elektronik aleti (gerekli düzenleyicileri içinde bulnunan. ufak tefek düzeltmeleri yapabilecek) bozmak için yeterli olmayacağını düşünüyorum. ayrıca gerilim sürekli olarak dalgalanıyor şebeke hattında.. adaptor reguleli değil ise daima 9v tun üstünde ve altında dalgalanmalar yapacaktır... daima iyi bir performans için adaptorunun regüleli olması önemlidir..

Gitar Dersi Video

arkadaslar bu gun cok enteresan bisey oldu sizinle paylasmak istedim.
    bahsettigim pedalı elektronikciye goturdüm baktı bende bu entegreden yok dedi aldıgım yere goturdum adam baska bı adaptörle denedi calıstı sok oldum su anda kullanıyorum

Gitar Dersi Video
    Durumu: deyht çevrimdışı
    Yer: İst
    Beğendiği Mesajlar: 6
    32 Mesajına 48 beğeni yapıldı.

İlginç bir olay . Hemde çok ilginç. Demekki pedalda değil adaptörde bir problem yaşanmış .

Gitar Dersi Video
    Durumu: Erdem Köklü çevrimdışı
    Yer: Ankara
    Beğendiği Mesajlar: 245
    205 Mesajına 607 beğeni yapıldı.

o zaman pedal adaptörü yakmış

Gitar Dersi Video
Selim IŞIK ile Gitar dersi videoları, gitar akorları, gitar tabları, gitar kursu ve müzik forumu.
Sosyal Platformlar