Close
Giriş Bilgileriniz

Sayfa 1/2 12 SonSon
15 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: yeni üyeyim önerilerime kulak verebilir misiniz

Gitar Dersi Video
    Durumu: tWoFuNN çevrimdışı
    Yer: ankara
    Beğendiği Mesajlar: 1
    0 Mesajına 0 beğeni yapıldı.

Standart yeni üyeyim önerilerime kulak verebilir misiniz

ben klasık gıtar calmaya yenı basladım ve lutfen vıdeolu şarkı ögretımı olsun bıras sarkı ogrenelım..

RocknRolla
    Durumu: Kerem ERGİN çevrimdışı
    Yer: İstanbul
    Beğendiği Mesajlar: 274
    444 Mesajına 4.735 beğeni yapıldı.

video lu şarkı öğretimi mi piyasada 5 milyon tane şarkı var nasıl olcak bu iş ?

Gitar Dersi Video
    Durumu: Guns'N Roses çevrimdışı
    Yer: Another Life
    Beğendiği Mesajlar: 39
    13 Mesajına 23 beğeni yapıldı.

Bende klasik gitar çalıyorum ama selim hocamızın videolar ile kolayca klasik gitar öğrenebilirsin.6. videoda selim hoca basit düzeyde 2 tane şarkı veriyor,7.dede çalıyor onlara bir bak istersen.
    Özgün

Gitar Dersi Video
    Durumu: dNz çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 91
    97 Mesajına 258 beğeni yapıldı.

"Yeni gitar çalmaya başladım." diyorsun. Sanırım yapılan en büyük yanlış, yeni başlamanın verdiği hevesle beğenilen şarkıları çalmaya çalışmaktır. Önce izle videoları, bilmediklerini öğren. Geriye sadece şarkı çalmak kalsın. Ayrıca düşündüm de, herkesin zevki o kadar farklı ki.. Selim hocamız bir iki şarkıyı çalmayı öğretse, "Sevmiyoruz bunu hocam başka istiyoruz." diyen o kadar çok kişi çıkar ki..
    Zeynep (Kısaca ZeYN )

Yeni kullanıcı adı: ZeYN

Oradan devam ediyorum

Gitar Dersi Video
    Durumu: eylemkaan çevrimdışı
    Yer: Bursa
    Beğendiği Mesajlar: 13
    6 Mesajına 9 beğeni yapıldı.

aynen öyle:

1- herkes eline gitarı aldığı hafta "şöyle herkesin bildiği bişeyler çalayım" ister,
    2- gitar, enstrümanın ucuzluğundan ve kolay taşınabilir olmasından ötürü (diğerlerine göre en azından) o kadar popüler olmuştur ki neredeyse "olm herkes çalıyor, ben de çalayım" algısı yaratmaktadır.

aslında tam olarak öyle değil o iş. gitar da en az piyano kadar bir enstrüman, yani müzik aleti, yani disiplinli çalışma, bağlılık, tekrar, etüd ve sabır ister.

kısacası, önce kolay gelsin, inatla çalışmaya devam. ondan sonra neler çalar insan

zaten "hemen çalalım" kaygısıyla çıkartılan notalara ve tablara bakarsanız sanki tüm şarkılar Em'müş gibi gelir, ancak gerçekten kurcalar doğru tabları bulursanız bir de bakarsınız ki o akor Eadd9 Bilmem anlatabildim mi?
    Strum it!

Gitar Dersi Video
    Durumu: istawritt çevrimdışı
    Yer: kayseri
    Beğendiği Mesajlar: 5
    11 Mesajına 13 beğeni yapıldı.

burada ogretilen şarkı deildir. zira bugun hiç eline gitar almamış birine bile bikaç kolay akordan olusan bi sürü sarkı bir ay içinde ogretilebilir. burda ogretilen gitar calmaktır. ki örnek şarkılar var bazı videolarda(ogretilenin pekişmesi için). sen burda gitar çalmayı ogrenirsin ve ilerleyen zamanlarda istedigin sarkıyı veya sarkıları rahatlıkla calabilirsin. üstüne kendinden bişeylerde katabilirsin. balıkçı hiç bir zaman balık vermez. ama balık tutmayı gocunmadan ogretebilir. ki kişi ilerleyen zamanlarda kendi balığını kendisi tutsun diye. sana önerim dersleri takip et bi çok şey ögreneceksin. başarılar kardeşim
    this life doesn't carry on without music

MetoisT
    Durumu: SatanicaWars çevrimdışı
    Yer: dünya
    Beğendiği Mesajlar: 22
    67 Mesajına 174 beğeni yapıldı.

Alıntı eylemkaan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynen öyle:

1- herkes eline gitarı aldığı hafta "şöyle herkesin bildiği bişeyler çalayım" ister,
    2- gitar, enstrümanın ucuzluğundan ve kolay taşınabilir olmasından ötürü (diğerlerine göre en azından) o kadar popüler olmuştur ki neredeyse "olm herkes çalıyor, ben de çalayım" algısı yaratmaktadır.

aslında tam olarak öyle değil o iş. gitar da en az piyano kadar bir enstrüman, yani müzik aleti, yani disiplinli çalışma, bağlılık, tekrar, etüd ve sabır ister.

kısacası, önce kolay gelsin, inatla çalışmaya devam. ondan sonra neler çalar insan

zaten "hemen çalalım" kaygısıyla çıkartılan notalara ve tablara bakarsanız sanki tüm şarkılar Em'müş gibi gelir, ancak gerçekten kurcalar doğru tabları bulursanız bir de bakarsınız ki o akor Eadd9 Bilmem anlatabildim mi?

Hocam olayı tam anlamıyla anlatmış

Gitar Dersi Video
    Durumu: tWoFuNN çevrimdışı
    Yer: ankara
    Beğendiği Mesajlar: 1
    0 Mesajına 0 beğeni yapıldı.

bende akor ambarı diye bi program var ve birsürü şarkı akoru var ama ben daha kavrayamadım yanı gıtar calmak cok güzel bişey ki gece 3 de 4 te falan kalkıp elime alıp çalıyorum selim hocanın ritim dersinde öğrettiği parçaları ama işte daha fazla bi beklentim var bilmem anlatabildim mi..
    Konu tWoFuNN tarafından (10.08.09 Saat 03:28 PM ) değiştirilmiştir.

Gitar Dersi Video
    Durumu: DeathSlayer çevrimdışı
    Yer: İstanbul-Çengelköy
    Beğendiği Mesajlar: 43
    38 Mesajına 49 beğeni yapıldı.

Kusura bakma ama kimse burda bize video çekmek zorunda değil, selim hocamız Türkiyenin böle bişeye ihtiyacı olduğunu düşünüp çekmiş videoları, bizim bu kadarını bulmamız mücizeyken, kalkıp da şarkı videosu istemek ayıp...
    Hayat bekleyebilir önce Heavy Metal'i yaşamalıyım.

-I'm wanted Dead or Alive-
    -------W.A.S.P, Manowar, Iron Maiden, Judas Priest, AC/DC-----

Top 5 in my Soul

10. DeathSlayer adlı üyemizin mesajı 2 defa beğenildi.

ferhatdkm (03.09.10), oceans0ne (26.08.09)

Gitar Dersi Video
    Durumu: heavyR çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 67
    49 Mesajına 73 beğeni yapıldı.

Dersleri izle zaten çalarsın emin ol=)

Sayfa 1/2 12 SonSon
Gitar Dersi Video
Selim IŞIK ile Gitar dersi videoları, gitar akorları, gitar tabları, gitar kursu ve müzik forumu.
Sosyal Platformlar