Close
Giriş Bilgileriniz

Sayfa 1/2 12 SonSon
13 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Gitar Teli Sorunu

Gitar Dersi Video
    Durumu: hakan426 çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 0
    0 Mesajına 0 beğeni yapıldı.

Standart Gitar Teli Sorunu

Arkadaşlar gitar çalmaya yeni başlayan biriyim.Yaklaşık 2 ay önce aldığım gitar da perdelerin bazılarına nekadar kuvvetli basmaya çalışırsam çalışayım cızırtılı ses alıyorum.Telleri yeni değişmiş olan başka gitrla çalışıyorum sesi çok güzel alıyorum.Bende sorunun tllerden kaynaklandığını düşündüm. (özellikle 4.tel 2. perde)Sizcede sorun tellerdenmidir eğer öyleyse telleri hemen değiştireyimmi yoksa buşekilde bir müddet daha devam edeyimmi bu gitara zarar verirmi. eğer değiştirin derseniz daddario ej49n düşünüyorum ne dersiniz.

RocknRolla
    Durumu: Kerem ERGİN çevrimdışı
    Yer: İstanbul
    Beğendiği Mesajlar: 274
    444 Mesajına 4.735 beğeni yapıldı.

Gitarın Sap Ayarında Bi sorun Olabilir , Bi Ustaya Göstermekte Fayda Var Derim

Gitar Dersi Video
    Durumu: hakan426 çevrimdışı

Gitarın sapında sorun olduğunu düşünmüyorum çünkü cızırdamalar henüz çok yeni ike bir bilene göstermiştim sapında sorun olmadığını henüz yeni olduğum için basışımdan kaynaklandığını söyledi şimdi cızırtılar artınca işkillendim ama dediğim gibi başka gitarda bastığımda sorun yok.bu tip şeyler sizinde başınıza geldimi acaba.

RocknRolla
    Durumu: Kerem ERGİN çevrimdışı
    Yer: İstanbul
    Beğendiği Mesajlar: 274
    444 Mesajına 4.735 beğeni yapıldı.

ben böyle bir sorunla karşılaşmadım kullandığım gitarlarda

Gitar Dersi Video
    Durumu: tayfun çevrimdışı
    Yer: bursa
    Beğendiği Mesajlar: 2
    37 Mesajına 74 beğeni yapıldı.

Smile

Alıntı hakan426 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gitarın sapında sorun olduğunu düşünmüyorum çünkü cızırdamalar henüz çok yeni ike bir bilene göstermiştim sapında sorun olmadığını henüz yeni olduğum için basışımdan kaynaklandığını söyledi şimdi cızırtılar artınca işkillendim ama dediğim gibi başka gitarda bastığımda sorun yok.bu tip şeyler sizinde başınıza geldimi acaba.

ben olaya basıma gelenle anlatim bende ilk basladıgımda cızırtılı sesler alıyordum bence bu sorun parmaklarının oldukca sertleşmemesinden yani doğru basamamandan kaynaklanıyor bir baska konuda teller de sorun olabilio benm ilk aldıgımda 3 telim sorunluydu yani hep cızırtılı daha sonra telleri degiştirdim ses degişti ve daha da net oldu ama bence 2 de asırı cızırtı ses cıkmıyorsa perdede de sorun olabilir benim 2 perdem bozuk mesela 6/10 ve 2/12 bozuk mesela

Gitar Dersi Video
    Durumu: dark_and_mixed çevrimdışı

perdede sorun olabilir. .selim hocanın bi videosunda vardı bu. .hatta alırken dikakt edin diyodu
    Özgür. .

Gitar Dersi Video
    Durumu: guitars_child çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 3
    8 Mesajına 55 beğeni yapıldı.

eğer gitarın klasikse gövdenin içerisine bak kayıtlar vardır orada gevşemiştir bendede aynı sorun var klasıkte ben tutkalla yapıstırdım sorun olmadı daha canavar

Gitar Dersi Video
    Durumu: Emre çevrimdışı
    Yer: Istanbul
    Beğendiği Mesajlar: 215
    79 Mesajına 232 beğeni yapıldı.

sana bir adres vereyim oraya git hemen sorunu halleder , adam bu işte usta. büyük bir ihtimalle fretlerde problem vardır.

adres: Guitar & Violin Workshop_____:Galipdede Cad. , Şahkulu Sok. , No:5 Tünel-Beyoğlu / İST Tel:0212-243-20-78

istanbulda olanlar gitarda bir problem olunca buraya götürebilir 1 saat içinde gitarın tüm bakımını yapıyor. entonasyon,sap ayarı,tel değişimi,gitar temiziği,tel yüksekliği ayarı,fret zımparalama vs. yapıp hemen teslim ediyor. güvenerek verebilirsiniz.

kolay gelsin

Gitar Dersi Video
    Durumu: Death Note çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 4
    36 Mesajına 70 beğeni yapıldı.

aynı sorun bendede var tellere vurduğumda perdelere çok çarpıp cızırtı yapıyor yardımları bekliyorum

Gitar Dersi Video
    Durumu: sladgex çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 1
    4 Mesajına 4 beğeni yapıldı.

Alıntı Death Note Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynı sorun bendede var tellere vurduğumda perdelere çok çarpıp cızırtı yapıyor yardımları bekliyorum
    Arkadaşlar bu konuda ben de sorun yaşıyorum. Köprü üzerindeki vidalarla oynamayı bile düşündüm. Üstteki iki tel biraz sert vurduğumda perdelere çarpıyor. Diğer tellerde sorun yok.

Sayfa 1/2 12 SonSon

Bu Konudaki Etiketler

Gitar Dersi Video
Selim IŞIK ile Gitar dersi videoları, gitar akorları, gitar tabları, gitar kursu ve müzik forumu.
Sosyal Platformlar