Close
Giriş Bilgileriniz

5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Digitech RP355

Gitar Dersi Video
    Durumu: KurtCobain çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 20
    6 Mesajına 16 beğeni yapıldı.

Standart Digitech RP355

Arkadaşlar bugün Digitech RP355 aldım. Tonları orda denetmiştim ama bilmediğim şeyler olabilir bu prosesörü kullanan arkadaşlar bilgi verebilirlerse çok makbule geçer.

Gitar Dersi Video
    Durumu: Gökhan T. Gündüz çevrimdışı
    Yer: çanakkale/gelibolu
    Beğendiği Mesajlar: 67
    116 Mesajına 153 beğeni yapıldı.

rp250 kullanıyorum.belki faydam dokunur menüsü falan aynı olsa gerek
    ( g.o.k.h.a.n )

müzik tarzı: progressive ve power metal

Gitar Dersi Video
    Durumu: KurtCobain çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 20
    6 Mesajına 16 beğeni yapıldı.

Mesela Ya mesela bu cihazda kendime clean efect ve dist. ayarlayıp arka arkaya kullanmak istiyorum. O olayları biraz anlatırsan çok makbule geçersin

Efectleri sıraya dizme arkadaşlar anlatmak istediğim şey bilen yokmu

Arkadaşlar olayı sanırım çözdüm ama kendi kurduğum efectlerimi sadece orda var olan efectlerin üstüne kaydedebiliyorum. Bunun başka bir yolu varmı ?

Arkadaşlar birde bu prosesörde 70 tane kullanıcı, 70 tane kendi efecti var diye yazıyor ama kullanıcı efectlerini nasıl kullanabilirim bulamadım?

RocknRolla
    Durumu: Kerem ERGİN çevrimdışı
    Yer: İstanbul
    Beğendiği Mesajlar: 274
    444 Mesajına 4.735 beğeni yapıldı.

arkadaşım daha mesaj yazmayı düşünüyomusun alt alta ? seriye bağla istersen burda

Gitar Dersi Video
    Durumu: serhat_blckmore çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 0
    0 Mesajına 0 beğeni yapıldı.

kurtcobain üstüne yazma gibi bir şey yok,1 den 70 e kadar git sonra tekrar 1 den başladığında kendi presetlerini göreceksin
    clean dist olayı iki şekilde halledilebilir birincisi arka arkaya iki üç preset kaydetmek ikincisi ise stomp özelliği.ikinci ve üçüncü footswitchlere aynı anda bastığında stomp moduna geçer,tekrar bastığında moddan çıkar.stomp modundayken en soldaki switch dist açıp kapatır ortadaki fx açıp kapatır sağdaki delay açıp kapatır.
    mesela diyelim ki temiz clean ton ile sert bir distortion arasında geçiş yapacağız.ilk presette fender cinsi amfi,isteğe göre compressor,chorus,delay vs. gibi ekleyip kaydet.sonra herhangi başka bir presetin üstüne gel bu sefer öteki tonunu(distortion) ayarla kaydet.misal amfi olarak mesa dual rectifier seçebilirsin.veya gainli jcm 900 üstüne tube screamer pedal seçerek boost yapabilirsin güzel oluyor
    ikinci yönteme misal temiz bir clean ile klasik fender overdrive arasında geçiş yapmak istiyoruz. amfiyi '65 twin reverb seç pedalı da tube screamer veya dod250 seç gain,eq,falan ayarla.sonra dist kapat stomp moduna geç.artık en soldaki tuşla dist açıp kapatabilirsin.pickup simulator olayı da süper.ben ibanez rg570 ile fender tonuna çok yaklaştığımı söyleyebilirim

alet çok iyi özellikle dist pedal modellemeleri çok başarılı.hele hele ds-1,mxr dist,dod-250 birebir aynı nerdeyse aldığıma hiç pişman değilim.

Bu Konudaki Etiketler

Gitar Dersi Video
Selim IŞIK ile Gitar dersi videoları, gitar akorları, gitar tabları, gitar kursu ve müzik forumu.
Sosyal Platformlar