Close
Giriş Bilgileriniz

10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Cort G210,Cort X1

Gitar Dersi Video
    Durumu: Hüseyin_ çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 4
    3 Mesajına 5 beğeni yapıldı.

Standart Cort G210,Cort X1

Belirtteyim arama seçeneğini kullandım ama sonuçlar tatmin etmedi o yüzden yeniden konu açtım.

Son olarak 2 gitar arasında kaldım.Metal müzikle pek işim olmaz yabancı da dinlerim çalmak isterim ama aşırı sert müzikleri değil .Genelde Gripin,Mor ve Ötesi,maNga,Emre Aydın,Çİlekeş dinlerim.Bu grupların şarkılarını çalmak istiyorum.Öğrenmek istediğim şu;

Cort X1'de 2xhumbucker var

Cort G210'da HSS manyetikler var.Ve arada 40tl fark var.

2Xhumbucker istediğim tarzda müzik yapmama engel olur mu?İlla ki single manyetikli bir gitar mı lazım?

G210'a mydükkanda akort problemi olduğu ve klavyesinin rahat olmadığı,single manyetiğin çamur gibi olduğu yazılmış.Bunlar doğru mudur?

Bir de siz hangisini önerirsiniz.Zira X1 ile G210'dan alabileceğim tonları alabileceksem boşa 40TL fazla vermeyelim.

Uzun oldu farkındayım ama tüm sorularımı yanıtlarsanız çok memnun olurum.Amfi olarak Ibanez 10G kullanacağım.

Gitar Dersi Video
    Durumu: mute çevrimdışı
    Yer: Çanakkale
    Beğendiği Mesajlar: 1
    43 Mesajına 133 beğeni yapıldı.

X1 in klavyesi daha ince ve rahattır kanımca.

Gitar Dersi Video
    Durumu: Painkiller çevrimdışı
    Yer: İstanbul
    Beğendiği Mesajlar: 37
    44 Mesajına 52 beğeni yapıldı.

x2 ve x1 arasında pek bir fark yok.Zaten alt modeller arasında da pek fark olmaz.Eğer x2 alma niyetin varsa x1 al derim.Yine de denemeden alma tabi ki... Hatta bilen biriyle git. Onu da geçtim Cort x2 alacak paran varsa Ibanez GRG170DX e bak.Daha iyi daha kullanışlıdır.
    Umut ^^
    İstanbul/Pendik

--

Susarız...

Hayata karşı bir susuştur bu kez yaşanan... Bizi can evimizden vuran bir kayıp, yaşanan büyük bir acı, ölesiye bir çaresizliktir yaşadığımız... Bütün sözcüklerin anlamını yitirdiği bir yerdeyizdir... Belki de boş gözlerle, algılamadan bir seyirdir yaşadıklarımız, o noktada ve belki de amacı ve beklentisi olmayan, bir mesaj kaygısı taşımayan ve hedefi olmayan tek susuştur yaşadığımız...

Gitar Dersi Video

X2 280 TL Ibanez 380 :S Ayrıca keşke Ankara'da bilen biri olsa yanımda gelecek ama yok malesef

Gitar Dersi Video
    Durumu: Painkiller çevrimdışı
    Yer: İstanbul
    Beğendiği Mesajlar: 37
    44 Mesajına 52 beğeni yapıldı.

O kadar düşmüş mü x2 yav :s 2. el bakman senin için daha uygun olur ama... İlerlediğin zaman elindeki gitar sana yetmemeye başlayacak ve yenisini alacaksın.En azından bunu satarsın.Aldığın fiyata satabilirsin zarar etmemiş olursun.Başlangıç için sorunsuz bir 2. el her zaman iyi olur.
    Umut ^^
    İstanbul/Pendik

--

Susarız...

Hayata karşı bir susuştur bu kez yaşanan... Bizi can evimizden vuran bir kayıp, yaşanan büyük bir acı, ölesiye bir çaresizliktir yaşadığımız... Bütün sözcüklerin anlamını yitirdiği bir yerdeyizdir... Belki de boş gözlerle, algılamadan bir seyirdir yaşadıklarımız, o noktada ve belki de amacı ve beklentisi olmayan, bir mesaj kaygısı taşımayan ve hedefi olmayan tek susuştur yaşadığımız...

Gitar Dersi Video

Hiç bir bilgim olmadığı için ikinci ele güvenemiyorum.Neyi nasıl deneyeceğim hiç bir fikrim yok.

Gitar Dersi Video
    Durumu: angryking çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 0
    0 Mesajına 0 beğeni yapıldı.

g210 yerine g110 tavsiye ediyorlar genelde,nedenini bilmiyorum.bu 2 gitarıda kullanmadım.Ama bu gitarlar Fender tarzı içinde Single manyetik bulunan gitar türleri.
    Ben x2 kullanıyorum sanırım en istediğin cevabıda ben verebilirim.Cort x1 ile x2 arasında nekadar fark var bilmiyorum ,az sonra konu açmayı düşünüyorum.Ama cort x2'ye gelirsem;
    x2 kaliteli ve ekonomik bir gitar.HH manyetikler ile en sert şarkıyı çalabilrsn,daha yumusak şarkı çalamaz mısın;pekala çalarsın.Fakat x2 yorumuyla çalarsın.Yani normalden biraz daha mat ton gelir.Ben bu sesi seviyorum eminim sende seversin cleanlarda switchi en aşşağı getirdiğinde HHler birleşip single gibi ses çıkarmaya başlıyor.
    Dist ve overv'da ben tatmin olmadım diyen bir insan duyamazsın iyi bir amfiyle.Ben ünv konserlernde x2 ile çıkıyorum.Problem olmadı,olamazda.Çilekeş şarkılarıda efektör gerektirir.efektörlede x2 iyi bir uyum çıkarır.Saygılar.

Gitar Dersi Video
    Durumu: yavuzkerem1907 çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 0
    0 Mesajına 0 beğeni yapıldı.

x1 duman sarkılarını calmak için uygunmdur yada bu tarz fazla agır musik yapmayan gruplar için

Gitar Dersi Video
    Durumu: AlvinLee çevrimdışı
    Yer: Kadıköy
    Beğendiği Mesajlar: 19
    138 Mesajına 208 beğeni yapıldı.

Düşünmeden g210 Almanı Öneriyorum ...
    "Bilmeyen ve bilmediğini bilen, çocuktur : Ona öğretin
    Bilen ve bildiğini bilmeyen, uykudadır :Onu uyandırın
    Bilmeyen ve bilmediğini bilmeyen, aptaldır : Ondan sakının
    Bilen ve bildiğini bilen, liderdir :Onu izleyin"
    (K’ung-Fu-tzu)

Türler : Blues, Aor(Adult Oriented Rock), Heavy Metal

Gitar Dersi Video
    Durumu: Radiohead çevrimdışı
    6 Mesajına 6 beğeni yapıldı.

Ben de G210 diyorum.Kısa bir süre önce X1,X2 G110,G200,G210, İnceledim.Humbucker olayına gelince distortion ve overdrive devreye girince bozulmayı önlüyor.single yerine humbucker olması bir tercih sebebi olabilir.

... What the hell am i doing here ...

... I don't belong here ...

... This isn't happening ...

... I'm not here ...

Bu Konudaki Etiketler

Gitar Dersi Video
Selim IŞIK ile Gitar dersi videoları, gitar akorları, gitar tabları, gitar kursu ve müzik forumu.
Sosyal Platformlar