Close
Giriş Bilgileriniz

Sayfa 1/2 12 SonSon
16 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Akustik gitar Lütfen Yardım....

Gitar Dersi Video
    Durumu: cacaLa çevrimdışı
    Yer: Şu an Kayseri
    Beğendiği Mesajlar: 6
    19 Mesajına 24 beğeni yapıldı.

Standart Akustik gitar Lütfen Yardım....

Merhaba .. Benim bi sorum olacaktı.İbanez aeg10e akustik gitarım var. Yalnızkalın mi teline boş vurduğum zaman pimlerin ordan hafif "cır" sesi geliyo. ama "cızzz" değil "cırr" diye. birde sol telinin 4. perdesinden ve başka perdelerden de alıyorum bu sesi ama hafif rahatsız edici değil. Mesala üst telin bi perdesine basınca sonra boş vurunca cırr sesini kesio sonra tekrar yapıyo. acaba sap ayarımı gerektiriyo yoksa akustikte pimlerin ordan gelen ses normal mi? Lütfen yardım ederseniz sevinirim... İyi günler...

Gitar Dersi Video
    Durumu: | Selim IŞIK | çevrimdışı
    Yer: İstanbul
    Beğendiği Mesajlar: 1.236
    1.057 Mesajına 5.376 beğeni yapıldı.

onun herhangi bir yerinde bir oynama vardır.tremoloda bir çatlakta olabilir.burdan anlamamız çok zor.
    https://www.youtube.com/watch?v=__-tXk2oGvw

Özel mesajla genel sorular sormayınız. Sorunuz daha önce cevaplanmış olabilir veya videolarda bahsedilmiş olabilir. Öncelikle araştırın. Eğer bulamazsanız ilgili bölüme yeni başlık açın. Açtığınız başlığın linkini özel mesaj olarak bana atın ki o cevaptan bütün G.D.V faydalansın.

NEDEN İSTERKEN DENİZSİNİZ VERİRKEN DAMLA.

Gitar Dersi Video

akustikte tremolo dediğiniz yer neresi? birde sol telini 4,perdesine penayla vurunca cırrlamıyo parmağımla vurduğumda cırlıyo... anlamadım gitti bi dükkana götürsem zarar vercekler diye korkuyorum ... napcağımı şaşırdım !! :S

Gitar Dersi Video
    Durumu: | Selim IŞIK | çevrimdışı
    Yer: İstanbul
    Beğendiği Mesajlar: 1.236
    1.057 Mesajına 5.376 beğeni yapıldı.

tremolo tellerin takıldığı yer.perdedeki cızlama muhtemelen sap ayarından kaynaklanıyordur.iyi bir usta bulmalısın
    https://www.youtube.com/watch?v=__-tXk2oGvw

Özel mesajla genel sorular sormayınız. Sorunuz daha önce cevaplanmış olabilir veya videolarda bahsedilmiş olabilir. Öncelikle araştırın. Eğer bulamazsanız ilgili bölüme yeni başlık açın. Açtığınız başlığın linkini özel mesaj olarak bana atın ki o cevaptan bütün G.D.V faydalansın.

NEDEN İSTERKEN DENİZSİNİZ VERİRKEN DAMLA.

Gitar Dersi Video

peki öyle bıraksam bi sorun olur mu? hafif zaten... ha birde şimdi aklıma geldi ben bu gitarı İzmir'den almıştım Şu an Kayseri'deyim hava değişiminden bi etkisi olabilir mi olursa neye etkisi olur bu son soru hocam ilginize teşekkürler

Gitar Dersi Video
    Durumu: samosamo12 çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 18
    2 Mesajına 2 beğeni yapıldı.

akort ayarlarken cevirdigin kulaklarin ortasinda bir vida var onlardan biri gevseytince tellerden geliyor sanmsitim bende ama o kulaklardan birini vidasi gevsemis tele vurunca o sallaniyormus o kulaklarin vidalarini kontrol et bence

Gitar Dersi Video

Alıntı samosamo12 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    akort ayarlarken cevirdigin kulaklarin ortasinda bir vida var onlardan biri gevseytince tellerden geliyor sanmsitim bende ama o kulaklardan birini vidasi gevsemis tele vurunca o sallaniyormus o kulaklarin vidalarini kontrol et bence
    dostum mantıklı ama benim cırıltı Selim hocanın dediği gibi tremolonun ordan pimlerin ordan geliyo... sıkarsam düzelirmi ki ?

Gitar Dersi Video
    Durumu: Judas çevrimdışı
    Yer: Ankara
    Beğendiği Mesajlar: 220
    258 Mesajına 382 beğeni yapıldı.

[QUOTE=cacaLa;32535]dostum mantıklı ama benim cırıltı Selim hocanın dediği gibi tremolonun ordan pimlerin ordan geliyo... sıkarsam düzelirmi ki ?

ilk başta teli gevşet iyicene sonra sık sonra akort et.gerginken kıpırdatamazsın.

Gitar Dersi Video
    Durumu: eylemkaan çevrimdışı
    Yer: Bursa
    Beğendiği Mesajlar: 13
    6 Mesajına 9 beğeni yapıldı.

bu tip durumlarda bence hiçbirşeyi sıkma gevşetme. anlayan (anladığını söyleyen değil anlayan) birini bulup ona emanet et, yapsın. sana da göstersin, sen de bir daha olduğunda kendin tamir edersin. görmeden karar vermek çok yanlış olabilir.
    Strum it!

Gitar Dersi Video
    Durumu: Judas çevrimdışı
    Yer: Ankara
    Beğendiği Mesajlar: 220
    258 Mesajına 382 beğeni yapıldı.

kendi akustiğimin telleri set olarak 3 kere değiştirdim o pinlerin nasıl sökülüp takıldığını biliyorum heralde.

Sayfa 1/2 12 SonSon
Gitar Dersi Video
Selim IŞIK ile Gitar dersi videoları, gitar akorları, gitar tabları, gitar kursu ve müzik forumu.
Sosyal Platformlar