Close
Giriş Bilgileriniz

Sayfa 1/2 12 SonSon
15 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: 0.9 tel yerine 0.8 tel takarsak??

Gitar Dersi Video
    Durumu: kamaro çevrimdışı
    Yer: Akçay
    Beğendiği Mesajlar: 8
    10 Mesajına 17 beğeni yapıldı.

Standart 0.9 tel yerine 0.8 tel takarsak??

dükkana gittim 0.9 tel kalmamış 1 hafta sonra gelecek dediler bende 0.8 deniyeyim dedim şimdi telleri taktım akortu yaptım yanlız bu seferde tremolonun arka kısmı arkaya doğru,gövdeye doğru eğildi paralel değil yanı bu gitara yada sapa bi sorun yaratır mı acaba ?(grg 170 dx)
    Konu kamaro tarafından (04.09.09 Saat 06:30 PM ) değiştirilmiştir.

Gitar Dersi Video
    Durumu: Doğu Yılmaz çevrimdışı
    Yer: İstanbul
    Beğendiği Mesajlar: 45
    17 Mesajına 20 beğeni yapıldı.

sanmıyorum selim hocaya sormak lazım
    Doğu Can Yılmaz

16

Gitar Dersi Video
    Durumu: Erkan Gumus çevrimdışı
    Yer: istanbul/pendik
    Beğendiği Mesajlar: 20
    132 Mesajına 176 beğeni yapıldı.

köprü arkaya tamamen yatmışdır perdelerce cızırtı yoksa problem olacağını zannetmiyorum o şekil kullanabilirsin
    Gitar: Vintage V6
    Pedal : Boss Ds 2
    Program: Cubase studio 4 + Guitar rig 4

4. Erkan Gumus adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

kamaro (04.09.09)

Gitar Dersi Video

tamamen yatmadıda normali paralel olması lazımsa yarısı kadar yattı arkaya tremoloyuda yükselttim bıraz,çızırtıda yok ama işte aklım o orda kaldı bu eğilme bi sorun yaratırmı diye??

Gitar Dersi Video
    Durumu: Painkiller çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 37
    44 Mesajına 52 beğeni yapıldı.

Köprü aşağı yatarsa tellerin gerginliği artar sert olur.Kalkarsa teller biraz daha bol olarak akortlanır.Bu tel değişiminden kaynaklanan bişey tellerdeki basınç az oldugundan böyle bir sorun meydana gelmekte.Sap ayarı bile buna göre kaymaktadır zaman zaman.Teller bir yere çarpıp daha az titremiyor veya cızırtı yapmıyorsa gerek yok.Hatta sololar için daha iyi olur bile diyebilirim... Tremolo kullanmıyorsan da sorun yok.
    Umut ^^
    İstanbul/Pendik

--

Susarız...

Hayata karşı bir susuştur bu kez yaşanan... Bizi can evimizden vuran bir kayıp, yaşanan büyük bir acı, ölesiye bir çaresizliktir yaşadığımız... Bütün sözcüklerin anlamını yitirdiği bir yerdeyizdir... Belki de boş gözlerle, algılamadan bir seyirdir yaşadıklarımız, o noktada ve belki de amacı ve beklentisi olmayan, bir mesaj kaygısı taşımayan ve hedefi olmayan tek susuştur yaşadığımız...

Gitar Dersi Video

sapta yada gitarda bi sorun yaratmaz diyosunuz yani??bide 0.9 geri dönünce eski haline döner mi peki?

Gitar Dersi Video

Yaratmaz tabi ki senin kullanış biçimine bağlı Yaratmasına yaratır da ayarları sanırım iyiymiş gerçekten tutmuş tel değişiminde bile Şimdi kalkıp da 0.10 teller takarsan sap bükülür Bu şekilde değişmedi diyelim 0.9a dönünce bi ihtimal yine bozulmaz.Ama gözle görülür bir sorun olmayıp da bu şekilde alışırsa gitar tel değişiminde yine sorun yaratabilir.Hatta daha göze batan bir sorun bile olabilir.Olduğunu farz edersek de bir gitar ustasına veya dükkana götürebilirsin anlayan birine.Geçmiş olsun =)
    Umut ^^
    İstanbul/Pendik

--

Susarız...

Hayata karşı bir susuştur bu kez yaşanan... Bizi can evimizden vuran bir kayıp, yaşanan büyük bir acı, ölesiye bir çaresizliktir yaşadığımız... Bütün sözcüklerin anlamını yitirdiği bir yerdeyizdir... Belki de boş gözlerle, algılamadan bir seyirdir yaşadıklarımız, o noktada ve belki de amacı ve beklentisi olmayan, bir mesaj kaygısı taşımayan ve hedefi olmayan tek susuştur yaşadığımız...

9. Painkiller adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

kamaro (04.09.09)

Gitar Dersi Video

eyw saolasın aslında gitarda sap atarı filan yok aldığımdan beri yaptıramadım dün 0.10 denedim bu sefer der tremolo yukarı kalktı ama yine çaldım şimdide 0.8 le çalayım biraz sonra 0.9 a dönüp bi bakarım bi sorun çıkarsada götürürüm bi ustaya halletsin

MetoisT
    Durumu: SatanicaWars çevrimdışı
    Yer: dünya
    Beğendiği Mesajlar: 22
    67 Mesajına 174 beğeni yapıldı.

TElin çok ince oldugundan o kadar germemiştir tremoloyu 0,9 takınca düzeltirsin korkacak birşey yok

Gitar Dersi Video

Alıntı kamaro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eyw saolasın aslında gitarda sap atarı filan yok aldığımdan beri yaptıramadım dün 0.10 denedim bu sefer der tremolo yukarı kalktı ama yine çaldım şimdide 0.8 le çalayım biraz sonra 0.9 a dönüp bi bakarım bi sorun çıkarsada götürürüm bi ustaya halletsin
    Sanırım köprünün yayları fazla sıkı değilmiş yoksa bir sorun çıkardı batacak şekilde Gitarın fazla akort tutmuyor sanırım.Sadece varsayım Yaylar sıkı olsaydı sapta sorun olurdu büyük ihtimal.Dediğim gibi tutmuyorsa da arkadaki yayları sıkarak gevşeterek o sorunu da halledebilirsin.Geçmiş olsun tekrar =)
    Umut ^^
    İstanbul/Pendik

--

Susarız...

Sayfa 1/2 12 SonSon

Bu Konudaki Etiketler

Gitar Dersi Video
Selim IŞIK ile Gitar dersi videoları, gitar akorları, gitar tabları, gitar kursu ve müzik forumu.
Sosyal Platformlar