Close
Giriş Bilgileriniz

9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: Pena, Gitar derslerine çalışma hakkında?

Gitar Dersi Video
    Durumu: B0K çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 22
    6 Mesajına 10 beğeni yapıldı.

Standart Pena, Gitar derslerine çalışma hakkında?

yaş 15, elektrogitarda henüz 3. günümdeyim belki saçma olabilirler ama sorularım var

Pena konusunda bir öneriniz var mı? İlerde bir kaç pena mı gerekecek tek penayla her türlü çalınabilir mi? Hangi penayı hangi kalınlıkta alayım?

Selim IŞIK abimin derslerinde 10 a kadar geldim baştaki egzersizler hakkında sorum olucak, bu egzersizleri metronomla 120 hızında tam yapabilene dek çalışmalı mıyım? guitar pro da biçok açtığım genelde 120 hızında... [hız diyorum düzeltin beni ] gelibolu yu 120 de çalabilmeden başka derse geçeyim mi mesela ? 120 ye nasıl ulaşabilirim 80-90 arttırarak mı?

Videolardaki alıştırmalar dışında ilerlememi önericeğiniz kitap var mı? Yoksa videodakiler yeterli mi?

Birde hangi şarkılarla başlıyım? Hangi şarkılara çalışıyım en başlarda yada ne zaman başlıyım şarkı çalışmaya...

Son bir şey ayakta çalarken gitarı çok yukarı çekersem gerçekten rahatım ama görünüş iyi gelmiyor, konserlerde kasıklarına kadar indiriyorlar, bu şekilde bileğim çok zorlanıyor nasıl alışabilirim aşağıda tutmaya gitarı?

Gitar Dersi Video

Yardımınızı bekliyorum

Gitar Dersi Video
    Durumu: Painkiller çevrimdışı
    Yer: İstanbul
    Beğendiği Mesajlar: 37
    44 Mesajına 52 beğeni yapıldı.

Son soruna kadar hepsi sana kalmış Hatta o bile sana kalmış.İstersen bi kere indirir öyle takılırsın alışana kadar... İstersen zamanla biraz biraz diyerek indirirsin...

Pardon pena olayını düzeltiyorum.Orta sertlikte veya kalın penalar kullanman senin yararına olacaktır.0.70 civarı seni götürür uzun süre.Sonra zaten sen eline göre pena seçmeye başlarsın...
    Konu Painkiller tarafından (09.09.09 Saat 05:04 AM ) değiştirilmiştir.
    Umut ^^
    İstanbul/Pendik

--

Susarız...

Hayata karşı bir susuştur bu kez yaşanan... Bizi can evimizden vuran bir kayıp, yaşanan büyük bir acı, ölesiye bir çaresizliktir yaşadığımız... Bütün sözcüklerin anlamını yitirdiği bir yerdeyizdir... Belki de boş gözlerle, algılamadan bir seyirdir yaşadıklarımız, o noktada ve belki de amacı ve beklentisi olmayan, bir mesaj kaygısı taşımayan ve hedefi olmayan tek susuştur yaşadığımız...

4. Painkiller adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

B0K (09.09.09)

Gitar Dersi Video
    Durumu: D3NN1S çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 52
    7 Mesajına 7 beğeni yapıldı.

"Pena konusunda bir öneriniz var mı? İlerde bir kaç pena mı gerekecek tek penayla her türlü çalınabilir mi? Hangi penayı hangi kalınlıkta alayım?"

Her Turlu Pena İle Hemen Hemen Herturlu Sarkı Calınabilir Ancak Kalın Penalar Sololara daha yatkın Olurlar Cunku İnce Pena ya Gore Nispeten Az Esnerler =) Ben JazzIII Kullanıyorum Şahsen Ritmlerde de En Ufak Sorunum Yok =)

"Birde hangi şarkılarla başlıyım? Hangi şarkılara çalışıyım en başlarda yada ne zaman başlıyım şarkı çalışmaya..."

Benim İlk Çaldığım Sarkı Caddelerde Ruzgardı Tablature e Baslamak İçin En Kolay Şarkı Diyebilirim =)
    Onun Dısında Akorlarla Calmak İstersen Once Basit Akorları Ezberlemelisin O Konuda Benim İlk Caldığım Sarkı da Hayalet Sevgilimdi =) (Eski Gunlerimi Hatırladmm Duygulandım )

"Selim IŞIK abimin derslerinde 10 a kadar geldim baştaki egzersizler hakkında sorum olucak, bu egzersizleri metronomla 120 hızında tam yapabilene dek çalışmalı mıyım? guitar pro da biçok açtığım genelde 120 hızında... [hız diyorum düzeltin beni ] gelibolu yu 120 de çalabilmeden başka derse geçeyim mi mesela ? 120 ye nasıl ulaşabilirim 80-90 arttırarak mı?"

Hızını, Çalıştıkça Kademe Kademe Arttırabilirsin Ama İlk 3 qunde Cok Hızlanıyım Falan Diye Düşünme Gitar Buyuk Sabır Gerektiriyor =) 3. gununde 120 ile Calacağım Diye 1 hedef Koyarsan Hayal Kırıklıqına Uqrayabilrisn =)

"Videolardaki alıştırmalar dışında ilerlememi önericeğiniz kitap var mı? Yoksa videodakiler yeterli mi? "

Videodakiler Temel Bilgiler Bunların Dışında Blues Yapmak İstersen (Mesela) Gamları Ezberlemelisin Lick Library nin DVD leri Var Onlar Çok Faydalı Kesinlikle Tavsiye Ederim =) Kendi Gorusume Gore Kİtapla Calısmaktansa Video ile Calısmak Cok Daha Faydalı Ve Anlamanı Saglıyor =)

"Son bir şey ayakta çalarken gitarı çok yukarı çekersem gerçekten rahatım ama görünüş iyi gelmiyor, konserlerde kasıklarına kadar indiriyorlar, bu şekilde bileğim çok zorlanıyor nasıl alışabilirim aşağıda tutmaya gitarı?"

Bu Konu Tamamen Senin Calısma Miktarına Kalmıs Bende 1 Hafta Once Ayakta Calmaya Basladım Deneye Deneye Hem Goze Hos Gelen Yuksekliği Hem Kolay Calabileceqin Yuksekliqi Bulman Mumkun =)

Kolay Gelsin =)

6. D3NN1S adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

B0K (09.09.09)

Gitar Dersi Video
    Durumu: Ahmet Özgür çevrimdışı
    Yer: Giresun
    Beğendiği Mesajlar: 40
    8 Mesajına 8 beğeni yapıldı.

sen egzersizleri yap bi sonraki derside iyi yapabilirsen egzersizler tamam ama yapamıyorsan
    egzersizleri tekrardan yap

kolay gelsin
    elin terliyor ise tırtıklı pena almanı tavsiye ederim yoksa elinden çok kayar

8. Ahmet Özgür adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

B0K (10.09.09)

Yasaklı
    Durumu: askinadikeder çevrimdışı
    Yer: Antalya
    Beğendiği Mesajlar: 21
    19 Mesajına 19 beğeni yapıldı.

planet waves 61.mm kullanıyorum biraz tam orta halli.en iyiside bu bence sert pena solo larda iyi diye birşey yok bence.anında rittim atacaksın anında solo yürüyeceksin onun için dediğim penayı bi dene.denedikten sonra kendin ayarı vereceksin zaten.

10. askinadikeder adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

B0K (10.09.09)

Gitar Dersi Video
    Durumu: TheKalihora çevrimdışı
    Beğendiği Mesajlar: 8
    31 Mesajına 75 beğeni yapıldı.

peda zamanla oturan bişey zaten ama sakın metronomda direk 120 ye koyma hedefini 70 le başla mesala zamanla artır ve eline ilk gitarı aldığın zamanki hız orjinal hızındır sonradan açarak olan değil.

12. TheKalihora adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

B0K (10.09.09)

Gitar Dersi Video

Yardımlarınız için teşekkürler.

Yasaklı
    Durumu: askinadikeder çevrimdışı
    Yer: Antalya
    Beğendiği Mesajlar: 21
    19 Mesajına 19 beğeni yapıldı.

önemli değil.başarılı olman dileğiyle.

Gitar Dersi Video
Selim IŞIK ile Gitar dersi videoları, gitar akorları, gitar tabları, gitar kursu ve müzik forumu.
Sosyal Platformlar