Close
Giriş Bilgileriniz

Sayfa 1/2 12 SonSon
14 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: biyografi: Metin Türkcan

O Şimdi Asker C* !
    Durumu: ylmzbrhm çevrimdışı
    Yer: izmir/bornova
    Beğendiği Mesajlar: 145
    111 Mesajına 199 beğeni yapıldı.

Standart biyografi: Metin Türkcan

1971 yılında Karabük de doğdu ve orta eğitimini orta son sınıfa kadar burada tamamlayıp orta son sınıfta Kadıköy Anadolu Lisesine geçti. İstanbul Üniversitesi Dericilik 2. Sınıftan ayrılıp müzik kariyerine yöneldi ve iyi ki de öyle yaptı. Bu gün elektro gitar deyince akla ilk gelen isimlerden. Kendi kurduğu Metafor isimli grubun yanısıra bazı gruplarla çalıştı ve albümlerinde çaldı. Pentagram'a hem albüm çalışmalarında hem de sahne performanslarına eşlik etti ve bizleri o zamandan büyülemeye başladı. Uzun süre gitarının üzerinde gülen bir surat resmi vardı ki zaten onu tanıyan herkes çok neşeli ve komik bir insan olduğu konusunda hem fikir. 1997 yılından beri Şebnem Ferah'a sahne ve albümlerinde eşlik etmekte ve birçok şarkısına gitar düzenlemeleri yapmaktadır. Tüm bunların yanında Şebnem Ferah'la her konserde süper uyumları ve gitar soloları ile bizleri kendine hayran bırakmaya devam etmektedir.
    YıLmaZ
    izmir24

2. ylmzbrhm adlı üyemizin mesajı 3 defa beğenildi.

Burhan (09.10.09), Doğu Yılmaz (11.09.09), Erdem Köklü (11.09.09)

MetoisT
    Durumu: SatanicaWars çevrimdışı
    Yer: dünya
    Beğendiği Mesajlar: 22
    67 Mesajına 174 beğeni yapıldı.

Öncelikle bu yazıyı hazırlayan İbrahim Yılmaz'a teşekkür ediyorum çok güzel olmuş.Bravo Yılmaz Bravo

4. SatanicaWars adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

ylmzbrhm (11.09.09)

O Şimdi Asker C* !
    Durumu: ylmzbrhm çevrimdışı
    Yer: izmir/bornova
    Beğendiği Mesajlar: 145
    111 Mesajına 199 beğeni yapıldı.

metin türkcan a teşekkür et sağol kardeşim
    YıLmaZ
    izmir24

MetoisT

Meto'ya hergün şükranlarımı sunuyorum zaten

Yasaklı
    Durumu: f_bgbs çevrimdışı
    Yer: Karabük
    Beğendiği Mesajlar: 481
    64 Mesajına 117 beğeni yapıldı.

Aaaa oooo Hemşerim çıktı yaaa Vallahi bilmiyordummmm Nasıl ulaşabilirim bilgisi olan var mı acaba ??? ve şebnemle çıkıyo sahneyee... Harika yaaa Hayalimi gerçekleştiririm belki..Şebnemle düeett

MetoisT

Şebnem Pentagram Ogün o bir efsane

Gitar Dersi Video
    Durumu: | Selim IŞIK | çevrimdışı
    Yer: İstanbul
    Beğendiği Mesajlar: 1.236
    1.057 Mesajına 5.376 beğeni yapıldı.

kesinlikle öyle.bizim bir üst kuşağımız.onlar olmasaydı biz bu kadar rahat rock müzik dinleyemez ve yapamazdık.hepsine çok şey borçluyuz.
    https://www.youtube.com/watch?v=__-tXk2oGvw

Özel mesajla genel sorular sormayınız. Sorunuz daha önce cevaplanmış olabilir veya videolarda bahsedilmiş olabilir. Öncelikle araştırın. Eğer bulamazsanız ilgili bölüme yeni başlık açın. Açtığınız başlığın linkini özel mesaj olarak bana atın ki o cevaptan bütün G.D.V faydalansın.

NEDEN İSTERKEN DENİZSİNİZ VERİRKEN DAMLA.

10. | Selim IŞIK | adlı üyemizin mesajını beğenen kullanıcılarımız:

Burhan (09.10.09)

Yasaklı
    Durumu: askinadikeder çevrimdışı
    Yer: Antalya
    Beğendiği Mesajlar: 21
    19 Mesajına 19 beğeni yapıldı.

bazıları çok abartıyorda ne kadar iyiki bu adam

Gitar Dersi Video
    Durumu: | Selim IŞIK | çevrimdışı
    Yer: İstanbul
    Beğendiği Mesajlar: 1.236
    1.057 Mesajına 5.376 beğeni yapıldı.

bu adam yada ben yada bu ülkedeki başka bir gitarist ne kadar iyidir,kime hangi zamana ve hangi şartlara göre kıyasladığına göre değişir.ben hiç bir zaman gelişimde bahaneleri kabul etmem. öğrencilerimden hep duyduğum zamanım yok,ellerim küçük,ellerim büyük,gitarım kötü vs vs.bunları asla kabul etmem.çünkü binlerce örneğini gördüm,bu sorunları aşmış ve harika gitar çalan insanlar.ama şöyle bir durum varki gerçekten mühim.metin türkcan ve akranları 70 kuşağı ben 75 kuşağıyım yani onlar 80 lerin ortasında ben 80 lerin sonunda gitar çalmaya heveslendik.heveslendik ama ortada ne bir gitar var ne bir gitar hocası var ne bir kaynak var ne tv lerde(tv ler çok oldu tek kanal var) rock programları var, internet zaten yok bahsetmiyorum bile.bu ülkede yayınlanan ilk yasal metallica albümü and justiuce for all öncesinde 3 albümü olmasına rağmen.akmarın önünde korsan kasetçilerden alıyoruz kasetleri.başka şansımız yok zaten orjinali yok.saç uzatamazsın dayak yersin sırtında gitar gören dalga geçer dövmeye çalışırlar.anan baban sana bu çocuk niye böyle oldu biz ne günah işledik diye bakar çalışacak stüdyo yoktur stüdyo bulsan paran yoktur paran olsa seninle aynı kafadan adam bulamazsın.bu örnekleri o kadar çoğaltırımki içinden çıkamayız.o yüzden bir kıyaslama yaparken dedesinden gibson kalmış amerikalı bir çocuğa ,babası zaten bir rock gitaristi olan bir çocuğa ,anasının karnında woodstock dinlemiş bir çocuğa doğduğundan beri rock n roll dinleyen bir çocuğa göre kıyaslamak vicdansızlık olur.biz türkiyenin müzisyenleriyiz.bu zorluklarla yetiştik.eminim siz bile hala bir sürü zorluklar içindesiniz.biz(ben) en azından yükünüzü biraz hafifletmek için benim(bizim) sıkıntılarımızı eğitim alamayışımızı doğru kaynak bulamayışımızı vs.vs. bunları yaşamayın diye şu an bile ders hazırlıyorum.şimdi metin türkcan bu ülkedeki en iyi metal gurubunun en iyi rock kadın vokallerinden birinin ve en iyi rock erkek vokallerinden birinin gitaristiyse ve 20 yıldan fazladır bu ülkenin rock ve metal müziğine hizmet vermişse onun karşısında ben selim ışık sadece 4 yaş farkımız olmasına rağmen eğilirim.bunu iyi düşünün.
    https://www.youtube.com/watch?v=__-tXk2oGvw

Özel mesajla genel sorular sormayınız. Sorunuz daha önce cevaplanmış olabilir veya videolarda bahsedilmiş olabilir. Öncelikle araştırın. Eğer bulamazsanız ilgili bölüme yeni başlık açın. Açtığınız başlığın linkini özel mesaj olarak bana atın ki o cevaptan bütün G.D.V faydalansın.

NEDEN İSTERKEN DENİZSİNİZ VERİRKEN DAMLA.

13. | Selim IŞIK | adlı üyemizin mesajı 5 defa beğenildi.

askinadikeder (12.09.09), Burhan (09.10.09), Ercan (11.09.09), Süleyman BOLAT (09.10.09), ylmzbrhm (28.12.09)

Gitar Dersi Video
    Durumu: alcoliq çevrimdışı
    Yer: ^^aDaNa'^^
    Beğendiği Mesajlar: 83
    58 Mesajına 154 beğeni yapıldı.

Selim hocam bende sizinle ve sitenizle yeni tanıstım bir süredir gitar çalıyorum ve bu konuyda çok video,kitap tarzı kaynaklar arastırdım en son tesadüfen sizin videolarınızla karsılastım gercekten bambaska.. ayrıca yukarda yazmıs oldugunuz yazıyada oldugu gibi katılıyorum ve bende sizin önünüzde saygıyla egiliyorum

Sayfa 1/2 12 SonSon
Gitar Dersi Video
Selim IŞIK ile Gitar dersi videoları, gitar akorları, gitar tabları, gitar kursu ve müzik forumu.
Sosyal Platformlar